bugün

cenneti kerhaneye benzeten fazıl say'a şamil tayyar'dan 24 ayar burma bilezik kıvamında tepki...

http://www.fenerhaber.net...dunyaya-geldi--18940.html
şamil tayyar'ın süper derecede cahil olduğunu kitlelere gösterme çabası olan sözü. fazıl say'ın ömer hayyam'dan alıntı yaptığını fark edememiştir. erol köse=tayyar. cahil sürüleri. ayrıca bu soruya verilecek çok da güzel bir cevap var: "annenin çalıştığı kerhanede."
cenneti yıllarca huri var diye kandıran dincilerin, biz cennet kerhane mi deyiince zırvalamasıdır!...
sanırım asıl kendileri kerhaneden çıkmışlar!...
şamil tayyar ın seviyesiz hakaretidir.
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
şamil tayyarın ayar cümlesi.

eskiden de severdim şamil tayyarı ama artık daha bi çok seviyorum.*
Do,re,mi gibi terimleri bir yerde duysa iç çamaşırı markasından başka birşey aklına gelmeyecek olan yazarın açmış olduğu başlıktır demeyeceğim çünkü başlık değil aşağılık kompleksidir.
Yine aynı yazar avrupanın ayakta alkışladığı bu mükemmel piyanistin hiçbir eserini bilmez ; en fazla uzun hava sanabilir.
Yine aynı yazar muhtemelen arkadaşlarıyla bir arada otururken demokrasi ; inanç özgürlüğü ; saygı gibi şeylerden bahsediyordur ama gel gör ki bu sanal ortamda sırf kendisinden farklı düşündüğü için kendinden kat be kat zeki ve dahi bir adama bok atmaktadır.

Adam belki ateşe tapıyo sanane yahu ?
Fazıl Say da seni çok seviyor.Hadi mutlu ol.

Konuyla ilgili karaköy ve bunun gibi semt isimleri yazan yazarlara da selam olsun tabi.Konuya çok vakıflar.
şamil tayyar'ın hangi kerhanede doğduğunu akıllara getiren açıklamadır.
akp zihniyetinin sanata ve sanatçıya bakış açısının, kendilerini sevmeyen bir sanatçı sözkonusu olduğunda çirkeflikte sınır tanımadığını gösteren sözler.

cevap olarak uygar ve ilerici bir insan, "şamil tayyar nerede dünyaya gelmiş?" dememeli elbette. hem bu da halkı zerre kadar ilgilendirmez. ama şu sorulmalı: şamil tayyar ve partisi ne zaman, nasıl bu ülkenin başından defedilecek?

(bkz: memleketi akp ye bırakmayacağız)
(bkz: visal deyince kerhane anlayan mal ateist)
ey milletin vekili...
vekil bu halde ise, millete ne demeli?
şu karhane-i alemde herkesin bir saplantısı var,
antep'li şamil efendi'nin kerhane takıntısı var...
fazıl say, ömer hayyam'ın sözlerini paylaşınca o sözlerdeki terbiyesizliğe, seviyesizliğe, aşşağılıklığa ortak olmuyor yani ey at gözlüklü amaçsız ateist biladerlerim ? bir kişi çıkıyor insanların inançlarıyla adeta dalga geçiyor o terbiyesiz olmuyor, başka biri çıkıyor oda bazı kelimeler söylüyor*bizim müthiş zeki ve herşeyi bilen ateistlerimiz de hemen ağzından salyalar akıtarak konuşmaya başlıyor.

bi siktiriniz gidiniz efendim.
Lütfen adamın üstüne gitmeyin. Cennet annelerin ayakları altındadır sözünü yanlış anlamıştır bu varlık. Annesinin ayakları altında bir kerhane olduğunu düşünürsek cennet kerhanedir diye bir yargıya varması normaldir.
ömer hayyamın sözünü fazıl say söylemiş gibi gösterme gafıdır. bu gaf da olsa olsa şamil tayyardan olurdu.
fazıl say'ın yazdığı sözün ömer hayyam'a ait olduğunu bile bilmeyen cahil bir milletvekilinin kendisine yakışan seviyedeki açıklaması. şaşırtmamıştır.
kadınlarla basılan nihat doğan ve erol köse' gibi ahlak timsali isimlerin tepki gösterdiği konudur.

şamil tayyar'ın kendine sorması gereken sorudur ayrıca.
omer hayyam da pek musluman birisi degildir ama samilden bin kat daha adam gibi adamdir. gelecek nesiller ,diger dunya haklari omer hayyami fazil sayi taniyor ve taniyor olacakken samili ise kimse hatirlamiyacak , bilmeyecekdir.
herkesin inancı kendine hiç kimse buna yorum yapamaz veya aşağılayamaz bu herif (fazıl)
şimdi tabuları yıkmış mı oldu. olaya eleştirel gözle bakan bir aydın mı kesildi başımıza. insanların inancına hakaret ederek aydın olunmaz. şamil tayyar bu cevabı vererek dinsel ayrımcılığa destek vermiş oldu.
şamil'in fazıl'ın seviyesine düştüğünü belirten sözdür.

yazık la...
(bkz: fazıl say ı savunmak ve desteklemek)
şamil tayyar ın twitter da fazıl say ın kerhane sözü ile aşagıladıgı dini ögeler için başlıktaki cümle ile karşılık vermiştir.
şamil tayyar'ın evine yakın olabilir.
fazıl say'ında kendini "retweet yaptım, onları ben yazmadım" diyerek kendini savunduğu hadise.
fazıl saya verilen güzel bir ayar. Anlayıp bilmeden konuşursa böyle olur.
http://blog.milliyet.com....geldi/Blog/?BlogNo=357211
hapse atılması gereken insan sözü. eh dünyaca ünlü bir müzisyene hakaret var. toplumun değerleri müzisyenden daha değerli olamaz.
fazıl gibi ağzı kanalizasyon kokan kişilere fazlasıyla kibar kaçan ayar. çıkan cuk sözü hala yankılanmakta...
güncel Önemli Başlıklar