bugün

deniz bank florya şube müdürü Seçil erzan, aralarında Fatih terim, arda turan, emre belezoğlu gibi isimlerin bulunduğu 28 kişiyi gizli fon yüzde 40 kar edersiniz vaadiyle dolandırmış. Fona da Fatih terim fonu adını vermiş.

https://www.sozcu.com.tr/...fatih-terim-fonu-7870024/
bu davada garip şekilde fatih terim ne şikayetçi ne de tanık.
Ne de sanık.
hangi pisliği kaldırsan mutlaka altından çıkan dünyanın en çirkef ve kirli camiasının bu ülkedeki milyonlarca aşağılık vukuatlarından sadece bir tanesidir. gazeteci murat ağırel şeref düzeyi tartışılır türk medyası içinde çölde açmış bir orkide gibidir desek fazla abartmış olmayız. zira içinde fatih terim in adının geçtiği hiç bir karanlık olayı satırlarına ve ekranlarına dökmek koduğumun türk medyasının harcı değildir. onlar ağar abiler eşliğinde bir takım dümenler çeviren sözde im-para-tor aleyhine tek satır yazamazlar götleri yemez. ama işte araştırmacı gazetecilikte bir zamanların uğur mumcu sunun izinden giden böyle yürekli gazeteciler de çıkabiliyor bu çorak topraklarda !

olayın "kahramanları" terim den başka arda turan, selçuk inan, semih kaya (hani şu bir zamanlar centilmenlik ödülü alan zat), kaleci muslera, emre belözoğlu gibi aynı yalaktan su içenler.

ne tesadüf amk. biri hariç hepsi cinconlu ! emre belözoğlu desen zaten eskiden florya nın ekmeğinden yemiş suyundan içmiş, bana göre diğerlerinden pek farkı yok.

yüce!!!! devletimiz de şimdilik uzaktan seyrediyor. bakmayın siz dava açılmış, sanık hapse girmiş görünse de han bu im-para-tor un ismi geçiyor mu ? geçmemesinde ağar abilerinin payı var mı ?

bildiğin lağım çukuru !
rezalet...
benim anlamadığım kadın niye tüymemiş 6 ay yatar çıkarız diyemi düşünüyor?
ARDA TURAN ,OKUDUĞUMA GÖRE 14 MiLYON DOLAR YATIRMIŞ.

AKIL ALASI GiBi DEĞiL, 50 GÜNDE %20-30-40 FAiZ.

BU ARDA TURAN DEĞiL Mi iDi SABAHIMN KÖRÜNDE ARKASINDA GAZETECi ORDUSU EYÜP'TE SABAH NAMAZINA GiDEN.
HEP KERiZE SERViS ,SONRA SOLCULAR KAFiR..
mETiN KURT'UN ARKASINDAN BiR TENEKE ÇALMADIKLARI KALMIŞTI TKP ÜYESi DiYE.

13,9 MiLYON LiRAYA 2 AYDA 3,5 MiLYON DOLAR GETiRi -FAiZ GETiRECEK FON DiYE KAFESLEMiŞ BANKA MÜDÜRÜ ŞEÇiL. ARADA TURAN 6 MiLYONU GERi ALMIŞ DENiYOR.

50 GÜNDE 3,5 MiLYON DOLAR ..

BENiM MERAKIM FATiH TERiM BU iŞiN NERESiNDE ,O DA KENDi ADI KONULMUŞ FONDAN HABERi YOKMUŞ ,3 MiLYON DOLAR KAPTIRDIM DiYOR.

EMRE-ARDA,DiĞERLERi BiR BANKA MÜDÜRÜNE NiYE iNANIR Ki , KERiZLER GALiBA..
Bu dünyada 13 mio $ yatırıp en fazla 3 ayda 30 mio $ parayı anapara hariç geri alacağına inanan gerizekalıların olduğunu görmemizi sağlamış acayip bi fon.

Fatih terim burda gizlendigine göre ortaya anakişi olarak çıkarılan banka müdiresi tahminen piyondur. Halbuki terim'in avukatıyla - avukatıyla bi de!- nerdeyse evleniyomuş kadın, nişanlanmışlar hatta.

Ismini taşıyan fonla ilgili görülen davada ifadesi alınmıyo. Ya da alınan ifade işleme konulmuyo, ki aynı şey...en az parayı da o koyuyo. Üstelik zarar da etmiyo. O kendi parasını geri alıyo. Bu resim terim denilen tipleğin elebaşı, azmettirici olduğu görüntüsü vermiyo mu? Veriyo, ama davada yok herif!...

Dolandırıcı olarak müdire yargılanıyo. Terim diil.

Terim pek bi temiz, pek bi pür-ü pak olarak işine devam ediyo...45 mio $ para kayıp, kadında da yok, ama terim de de yok, terim'in adı yok, ifadesi yok, tanık bile diil...

Bu da " adil bi hukuk davası" oluyo, öyle mi?..

Hadi lan ordan?!...
"düşünelim ki", farz edelim ki; terim bu olayda fareli köyün kavalcısı, ve hatta damadını vesaire de, insanlara karşı inandırıcılık sağlamak, iş patladığında "ben de mağdurum" demek için yaptı..

bundan da, nemalandı.. fakat böyle olsaydı, ortada başka bir sorun olurdu...
1. banka müdiresi bu işi bedavaya yapmazdı ve sağlam bir bütçeyi de kendisine ayırmış olurdu.. yani böyle bir olay olsaydı, devletin öncelikle bu paranın izini sürmesi gerekirdi..
2. milyon doları gazoz kapağı gibi dağıtan adamlar tehlikeli tiplerdir ya da bunlara yakın insanlardır. eğer böyle bir şey olsaydı; bu kadın da, fatih terim de, canlarını emniyete alacak, hatta ve hatta davadan çekilecek kişilere zararlarının bir kısmını ödemeyi teklif edip, pazarlık yapacak bir mafya organizasyonuyla ortak hareket etmeleri gerekirdi..

hani herkes diyor ya, müdire bu işte sadece piyon.. benim dediğim biçimde, fatih terim suçlu olsaydı o dahi piyon olurdu, konuyu daha derinlemesine incelediğimizde belki bankanın sahiplerinin dahi bu işin doğrudan hissedarı olduğu ortaya çıkardı. tabii ben, bunun böyle olduğuna inanmıyorum. kadın kendisi kaldırmıştır 50 milyon ya da belki de, ortada dolaşan laflardaki gibi 500 milyon doları..

bir de, ponzi gibi oyunlarda belli kurallar vardır.. mesela her zaman piramidin ilk 13 basamağı para kazanır, aşağısı kaybeder.. dağıtılan oranlar hep benzerdir.. yani, geri ödenen paralara bakılarak ve kaybedenlerin az çok piramitteki sıralamasına bakarak, mevzuda dönen para hakkında az çok fikir sahibi olunabilir.
Balık...tutarken oltaya "yem" takarsın. Yem, tutacağın balığın çok yediği bi şey olur, zokayı o yemin içine saklarsın.

Kocaman, iki kilo yem takmazsın, cüzi bi yem takarsın. Büyük balıklar da ya az da olsa bi ısıralım belki devamı gelir, diye düşünebilirler.

Bu denklem de, "yem" kimin yemidir, zoka kimdir, büyük balıklar gerçi belli, de daha küçük balıklar da varmış, hatta yemi yiyip zokadan kurtulan balıklar bile varmış...

Sonuçta bu bir magazin konusu Türkiye'de...45 mio $ nedir amk, 128 mia $ para havaya uçtu bu ülkede...ki onun bile daha büyük bi mebla olduğu söyleniyo, 128 mia $ büyük para diilmiş gibi...
para miktarı ister 1 dolar ister 1 milyar dolar olsun, kimin adı geçerse geçsin (masum veya suçlu buna yargı karar verecek) olay basit bir dolandırıcılık vakası değildir. tartışma soruşturma davayı basit bir dolandırıcılık zimmet görevi suistimal-kötüye kullanma vb açısından ele alıp sadece bir banka müdiresi üzerine yıkmak konuyu hafife alıp asıl meseleyi gizlemek olur.
Bu fon değil, ponzi yani piramit sistemi.ilk katılanlar son yatıranlarin parası ile faizini alıyor. Ana sonunda sistem patlıyor. Milyonlarina milyon katmak isteyen uyaniklarin paraları buhar oluyor sonunda.
Çok karışık, hiç anlamadım. Okchu Bilal'e sorsak, o bize anlatırdı herhalde.
muhtemelen siyasi bağlantıları sayesinde davadan elini eteğini kurtarmıştır.
bir hatırlatma...
kara para veya uluslar arası ceza hukukunda "proceeds of crime" olarak geçen para.

kara para tanımı Haksız, kanunlara uygun olmayan kazançtır. Daha doğrusu yasadışı yollarla elde edilen kazançtır.
buna vergisiz kazanç da dahildir. ister silah satın, ister uyuşturucu satın, ister kadın satın, ister insan ticareti yapın ne yaparsanız yapın bu işlerden elde ettiğiniz gelirle maliye-finansman kurum ve kuruluşları denetiminde kaydında olmayan, gizli olarak sistem dışında ne iş yaparsanız yapın vergilendirilmeyen işlemlerle-faaliyetle elde ettiğiniz gelirin yukarıda bahsedilen faaliyetlerden elde ettiğiniz gelirden bir farkı yoktur.
ister sakız satın ister uyuşturucu satın, vergisiz kayıt dışı kaçak olarak sistem dışında bir meta-maldan elde ettiğiniz gelir kara paradır.

son zamanlarda bu kayıt dışı paraların elden ele verilmesi dolaşması, kesilen naylon faturalar, internet fenomenleri denen bazı cahillerin (gerçekten bazılarına bakıyorum da cehalet ötesi tam bir aptallık) yaptıkları yaşadıkları basit bir görgüsüzlük sonradan görme vergi kaçırma veya para aklama olayı değil, bilakis; kara para kayıt dışı para kazanmak için örgüt olma, bu kara para piyasasından daha fazla pay alma, gelirlerini saklama-vergilendirmeme, sisteme parayı tekrar dahil ederek gelirini artırma eylemidir.

kara para aklama: money laundering olarak kullanılır ki bu terim tam anlamıyla parayı yıkamak-temizlemek olarak geçer. bu deyimin çıkması Mafya lideri Al Capone’un kullandığı para yıkama kavramıdır. Al Capone, kanunsuz yollarla kazandığı paraları aklamak yani yasalık kazandırmak için çok sayıda çamaşırhane açmıştır. Böylece kaçak içki ve başka karanlık ve kirli işlerle elde edilen paralar, çamaşırhane kârları şeklinde gösterilmiştir.

bu açıdan olaylara bakın.
fan fin fon.
Tek bildiğim…
insanda biraz kanaat olacak. Elinde 13 milyon dolar varken daha fazlasını istemek nedir?
1e3 alacağım diyecek kadar doyumsuz ve şükürsüz
olursan, işte böyle dımdızlak ortada kalırsın.
aslında çok kazançlı bi fon
kazanç oranı çok yüksek.
BES imize fon tercihi yaparken
Fatih Terim fonunu da ekleyebiliyor muyuz acaba...
Ayda yüzde 253 faiz alacagina bir insan nasıl inanır.banka raporurunda bu var.13 milyon dolar yedi sülalene yeter.bu ne aç gözlülük.
bu hikayenin özü sülün osmandır.
bence; dolandırıcılar, daha büyük para kazanmak için, başkası tarafından dolandırılmış. bu hikayede herkes her şeyin farkında. bir kere bunlar anasının gözü insanlar. futbolcular çoğunlukla toplumun en alt kademesinden gelen tipler. dahası, izleyici kitlesinin eğitim-kültür seviyesinin ne olduğunu bilinen bir gerçek. bu kişilerin paralarını kolayca alamazsın. bunları kolayca dolandıramazsın.
kendinize şu soruyu sorun. milyon dolarları bu kadar kolay şekilde, başkasına emanet ederek, sokaklarda birilerine teslim eder misiniz? faiz gelirlere her tarafta açıkça belliyken, bir bankanın size bu kadar yüksek faiz vermesini mantıklı buluyor musunuz? bankalar parayı yönlendiren kurumlar. sizce bu kadar açığa çıkmış bir iş gizli kalabilir mi?
tanıdığınız ya da tanımadığınız birisi, bir anda cebinden çıkarıp size para verse "hayırdır" demez misiniz? tüm dünya gerizekalı bir tek ben miyim akıllı demez misiniz?
geçiniz bu ayakları. hepsi bu işin içinde...
en önce -ilk araştırılması gereken bu fon yada piramit olayının adı gerçekten ilk günden beri ''fatih terim fonumu''
dikkat edin ilk günden diyorum.
BANA BiR HABER GELSE FON YADA PiRAMiT KURMUŞLAR adını da kokoreççi hüsam koymuşmuş diye polise bile gitmem savcılıkta soluğu alır oda yetmez eilm de delil varsa hemen dava açarım.

ama galatasaray imparatoru hiç ses çıkartmamış kadın bankacı paraları toplamış -dağıtmış faiz vermiş. yada kar payı ticaret karı diye dağıtmış.

arda denilen zat sabahın karanlığında kameralar eşliğinde namaza giden biri keza emre terim ağar'ın kankası ağır milliyetçi.

adı geçen kişilerin hemen hepsi ya kavga ya saldırı yad ateşli silah gibi olaylarda anılan kişiler...

banka müdürü kendi evinde arama kararı sonrası öncesi de vardır 3-4 gün sonra gözaltına alınıyor.

işin diğer tarafı var arda -emre büyük olasılıkla galatasaraylı imparator hemen en yüksek makama koşuyorlar.

hatırlıyorum da ,bayernli galiba bir futbolcu pahalı saatinin beyanı olmadığı için almanya'da anında derdest edilmiş ,kulübünden de ceza yemişti.

kimse demiyor ki eyyyyy arda utanmıyor musun yasadışı faiz ve kar olayına girmeye vergi kaçırmaya.
diğerlerine de ,galatasaraylı imparator yine mahkeme duvarı suratı ile havalı havalı dolaşıyor vergi dairesinden ses yok.

ne kadar melanet varsa galataray'dan çıkıyor ,niye merak eden yok.

banka müdüresinin el konulan bir parası yok,mal varlığı da aynı,..
polise ben bazı durumlarda laf demem ,çünkü türkiye'de polisin hiç bir yetkisi yok.

ülke boka batmış ,maaş 7500 bir teneke yağ 2000 lira ,halk inek misali tren seyrediyor.

eskiden sosyalistler çıkardı bağırır çağırır halka bir şeyler ulaşırdı onu da bitirdiler.

buyurun memleket bahar candan gibilere kaldı .

şunu yazayım halkın %90-92'i memnun aynen evren anayasasına onay oranı ,40 senedir aynı.

dedikodu çıksın muhabbetini yapalım diye olay bekliyor %90-92..

üstüne vinç ile kanatlı dron indirilen pert gemiyi dünyanın en iyi uçak gemisi sanan milletten bir şey beklenirse olacağı bu.

bahar candan- arda-dilek-nuri/huri,müre-esra ...
Gs'li top tepici dolandırma yöntemi.
bu olayda bizim görmediğimiz bilmediğimiz algılayamadığımız şeyler var. birileri çok başka birilerinin devasa paraları lüplettiğini tek lokmada yuttuğunu onların çok yakınında olduğu için görüyor. bizim düşünemeyeceğmiz anlayamayacağımız paralar birileri tarafında durmadan ülkede bir yerler soyuluyor çalınıyor çırpılıyor cebe indiriliyor. bunların rüzgarı bu yakınındaki kişilere dokunuyor ama bize halka çok uzak. ve bu eşşek yüküyle paralara o kadar alışmışlarki başka birileri de kasap kedisi gibi bunlara özendiği yalandığı için kolayca böyle tuzaklara yakalanıyor. ülkede ortamda küçük bir azınlığın etrafında dönen devamlı soygun talan ve eşşek yüküyle azgın para akışı var.
huzur hakkı fonu.
insanın 13 milyon dövizi olup hırslanması neden?
7 göbek sülalene yeter o para neyin peşindesin acaba?
Bankacı hatun bu parları yurt dışına çıkardıysa zor gelir o para...
Hatun 3-5 yıla yatıp çıkarsa o paralarla dünyanın her yerinde rahat yaşar...