bugün

M.kemal Ataturkte buyuk isler yapmistir 7 doveli topraklarimizdan atmistir ancak Fatih sultan mehmet cok farkli gercekten, cag acip cag kapatan bir adamdan bahsediyoruz ve bu adam imkansiz denilen kimsenin yikamadagi feth edemedigi Konstantinopolisin o yikilmaz denilen surlarini yikip Roma iparatorlugunu yikmistir ha osmanli o zaman bazi arkadaslarin dedigi gibi cok guclu bi devlet degildi Tümir han'ın Yıldırım beyazıt han'ı yenmesi Osmanliyi cok zayiflatmisti Fatih sultan mehmet döneminde eski gucune kavustu Osmanli
saçma sapan geyik. yazalım bari:

fsm mirasa konmuştur, mka kendi emeğiyle yükselmiştir. ay çog sıkıcı muhabbetler.
Bütün dünya şahittir, benim atam Fatih'tir.

Aslına bakarsaniz karşılaştırılması mümkün olmayan iki insan.
Bakın Bu Kıyaslama Dünya Tarihine hakarettir ! Henüz 21 Yaşında bir Çocuk iken Dehası ve imanı ile Peygamberimizin Övgüsüne Nail Olmak için Kahpe Bizans imparatorluğunu Yıkan Osmanlı imparatorluğunu Her anlamda Düzenleyen ve Modernleştiren imparatorluğu Süresince Tüm Hasımlarının it Gibi Korktuğu Vefat ettiğin de Papa'nın Kartal Öldü diye çanlar çaldırdığı Askeri , siyasi ve sosyolojik Anlamda Şahsımca Tarihin gördüğü 10 dehadan biri olan Çağ Açıp Çağ kapatan insan yönetimi Muazzam olan Fatih sultan Mehmet Han ile Boyunduruğu Altında ki Halkının Kafasında ki Fesi Zorla Çıkarttıran devrim Yapacağım diye insanların inanç ve özgürlüklerini Kısıtlayan mustafa kemal isimli Bir adamın manasız karşılaştırılmasıdır ! Size Yemin Ediyorum ki Kemalist Bir çomar Avrupa da Tarih ve Politika Bilen Bir adamın yanında Mustafa Kemal Benim için daha üstündür dese Adam Kıçıyla Güler ! Bana Fatih Sultan Mehmet Zengin Doğdu Herşeye Sahipti Demeyin Biz Çapsızlık ve korkaklık yüzünden çöken Ne imparatorluklar gördük. Önemli Olan Yürektir , imandır , bilektir ! Bana Mustafa kemal'in Sultan Mehmet'ten Üstün Tek bir özelliğini söyleyemessiniz !

Not: Anlama Özürlü maneviyat yoksunu Kemalist Çomarlar Okumasın Direkt Eksilesin !
Okumadan eksiledim.
anladık kardeş, o rus bu dölüsün.
Allah Düşmanı ahmaklar Boşuna okumasın !
unutmamak gerekir ki bir şeyleri yapmak,yıkmaktan daha zordur.imparatorluklar yıkmaktan daha zoru ve güzeli varsa o da;
yıkılmış bir imparatorluktan,güneş misali bir cumhuriyet doğurmaktır.

edit: eksileyen yobazlar devam edin az bile yazdım.sizler işgalci atanızla övünün bense kurtarıcı atamla övünürüm.
islam sancagini dalgalandirdigi icin F.s.m
fsm hayatında bir kere bile türküm dememiştir . kaynaklarda bir kere bile beyanı yoktur. aslını inkar etmiştir.
türklük ile alakası yoktur.

atatürk ise türklüğe hayatını vakfetmiştir. türkün ülkesi türkiyeyi kurdurmuştur. türkçeyi resmi dil yapmıştır. türk tarih kurmunu kurdurmuştur. türkün atasıdır .türk milliyetçisidir.
fsm Türk olduğunu bir çok yerde belirtmiştir.

ve ayrıca böyle bir karşılaştırma yapmak çok saçma.
olum siz mal mısınız acaba?

Ne ATAMA laf kondururum ne de Ceddime. siktirin gidin ayrılıkcı köpekler sizi.
ikisine de can kurban.
istanbul vs ankara gibi bir şey.
biri şehit, diğeri niyazi.
saçma bir versus. Zira ikisi de milletimiz açısından gurur ile anılmıştır, ta ki akp iktidar olana kadar.
biri istanbul'u fethetmiş, diğeri kurtarmıştır. her ikisi de çağındaki en zeki devlet adamıdır. fatih sultan mehmet dönemine göre siyasi ve askeri olarak avantajlı olsa da çok zor bir iş başarmıştır, atatürk çaresiz durumdaki vatanı kurtarmıştır. ikisi de benim nazarımda büyük kişiliklerdir. bunu reddetmenin hiçbir manası yok.
https://m.youtube.com/watch?v=RpjxXHsk6zQ

https://m.youtube.com/watch?v=ALcpr3n3A48

Cengiz Han da, Hülagü Han da,Atilla da,Metehan da,Yıldırım Beyazid de Fatih Sultan Mehmet de, Atatürk'te Türklerin atasıdır. Bunları ayrıştırmaya çalışanlar yarı cahillerdir,Türk düşmanıdır.

Atatürk bilime sanata önem verir

Fatih sultan Mehmet han da bilime sanata önem verir

ikisi de savaşçı karaktere sahip

Birden fazla dil bilirler. Mesela Fatih 6 dil biliyordu.

Atatürk rakı, Fatih şarap severdi. Fatih sultan Mehmet han ayrıca Deniz mahsüllerine düşkünlüğüyle bilinen padişahtı.

Fatih antik Yunan medeniyeti hakkında kitaplar okumuştur.
Fatih devletin bekası için dini bir kenara atabilecek (kardeş katli) Osmanlı'nın en büyük padişahıdır.

Atatürk vakti zamanında Fatih için ''büyük adammış büyük'' diyip onun heykelini yaptırmak istemiştir.

ikisi de çok büyük adam olmasına rağmen sevilmemişlerdir.
ikisi de Türklüğün yüz akıdır medar-ı iftiharıdır.

Bu saydıklarım dışında şaşırtıcı derecede benzer yönleri vardır.
ölü bir adama düşmanlık beslemek kin tutmak aptallık ve çomarlıktır mustafa kemal saygı duyduğum ve efsane gördüğüm bir adamdır ve bu vatana büyük hizmeti olmuştur lakin tarihin gördüğü ender askeri ve siyasi dehalardan çağ açıp çağ kapatan fatih sultan mehmet ve mustafa kemal'i kıyaslamak tarihe ve mantığa hakarettir hele mustafa kemal i fatih sultan mehmet'ten üstün görmek ahmaklığın ve aptallığın zirvesidir size yemin ediyorum 6 yaşında bir çocuk bile bununla alay eder ! düşünün adam dünya tarihine çağ açıp çağ kapatan bir komutan bir lider olarak geçmiş biri... kıyısından köşesinden tarih okuyan alman da kongolu da amerikalı da bu ismi bir şekilde öğreniyor ama bizim içimizde ki islam hazımsızları böyle bir zatı hazmedemiyor yazık size...
Tarih okuyan herhangi birisi bu iki büyük komutanı kıyaslayacak kadar aptal değildir. ikisi de büyük komutanlardır. Kıyaslanmaları yanlıştır. Keza bir tanesi 15. Yüzyılın en büyük komutanıyken diğeri 20. yüzyılın en büyük komutanıdır. Yaşadığı yüzyıllar bile aynı olmayan büyük liderleri karşılaştırmak 6 yaşında olan insanların yapacağı iştir.
fatih sultan mehmet o zaman bir kasabadan büyük olmayan bir yere saldırmış ve işgal etmiştir. atatürk ise koca anadolu yarımadasını farklı ülkelerden gelen yüzbinlerce askerden temizlemiştir. bununla da kalmayıp ortaçağ kalıntılarını yıkarak modern bir ülke kurmak için devrimlere girişmiştir.
ikisi de entelektüeldir

biri Rönesans dönemi, diğeri ulus devletler dönemi önderi olup dünya tarihi'nin efsane isimlerindendir.
ikisininde yeri ayrıdır ikiside atamızdır..
fatih sultanın dünya tarihinde bir yeri yokken atatürkün kübada bile heykeli, çin okullarında dersi vardır.
Onlarca kez işgal edilip alınamayan istanbul gibi bir şehri alan padişahtır fatih sultan mehmet han.
Kasaba gibi bir şehri aldı diyen yunanlılardır. Zulüm 1453 de başladı kafası.
kasabayı aldı dediğiniz Fatih sultan mehmet sen daha 4 kişilik bir aileye hükmedemezken 2.214.000 km kare toprağa hükmetmiştir.

Son olarak şunu söylemek istiyorum

(bkz: istanbul since 1453)
Biri selanik'te doğmuş fakir bir yetimken kendi kendini geliştirmiş, gençliğinde çeşitli maddi zorluklar yaşamasına rağmen mücadele etmekten asla vazgeçmemiş, kendisini milletine adamış, gençliğinde cepheden cepheye koşmuş, milli mücadele ile Emperyalistleri dize getirmiş askeri dehaya sahip olan bir liderdir.

Diğeri saraylarda yetişmiş, döneminin en iyi hocalarından islami ve ilmi eğitim almış, her zaman yardımcıları ve hizmetçileri olmuş, genç yaşta tahta geçmiş, doğu Roma imparatorluğu'nu yıkmış askeri bir dehaya sahip olan değerli bir padişahtır.

Kısacası ikisi de değerlidir.