en boktan intihar yoludur.

kardeşim, daha zevkli ölüm yöntemleri varken niçin elin jerry'si için hazırlanan zehirlere kanıyorsun? inan anlamak zor. hayat bu, ölmeye bile değer. sen yaşarken birileri işkence ile ölüyor. tabi böyle düşün demiyorum sana, çünkü gerçek acıtır. zaten sen kendi gerçekliğine inanmaya balşamadın mı yıllar önce?

o yüzden hiç bıdı bıdı etme; ya sanatla ilgilen ya da öl. inan bu hayatın başka bir anlamı yok. ya kendini anlatacaksın, ya da insanları kafanın ırzına geçecek. onların istediği gibi olacaksın, ya da bir birey olup evreni görmezden geleceksin. allahını kitabını bırak; yaşamak her şeye değiyor aslında. ama kendine sorman gerek; yaşamaya değecek bir hayatın var mı?

evet, hayat ölmeye bile değer. ama ölmek bir kader olduğu için bu bir artı değil. o yüzden hiç bir beklentin olmadan yaşamı ya da ölümü seçmelisin. yaşam seçersen ya polyanna ya da küçük emrah olacaksın; ölümü seçersen sadece sen olacaksın. anan baban bile yanında olmayacak, o yüzden dikkatli karar ver. hayat şakaya gelmez mazallah..
hiçte karizmatik olmayan bir intihar yolu.

düşünün. bi samuray kılıcıyla harakiri yapmak var, bir fare zehiri yemek. çok boktan.
yiyebilirseniz eğer midenizde aşırı derecede yanma hissi oluşumundan sonra aşırı terleme yapar nefes almakta zorluk çekilir ve daha sonra muazzam bir titreme oluşur ve bilinç kaybı ile kişi şoka girer.Erken müdahale yapılırsa ölüm riski oldukça azdır.
kan görünce dayanamayan bünye, bilek kesme cesaretini gösteremez. çare fare zehridir.
çinko fosfat ile öldürmede fareler çok acı çekiyormuş bunu gören fareler uzak dutruyormuş yemden. galiba çinko fosfat tı...

acılar bitmezmiş arkadaşım intihar edince, intihardan vazgeç. ama baskının anlaşılması için illa ölüm mü gerek diyorsan da, intihar etmekten bahset ama kendinide intihar ederime kaptırma fazla söz ederken, bakarsın yaparsın falan allah korusun yani... sabır gerekli dertlere, ufukta ışık doğacaktır elbet...

'metin arolat' uyku hapı içmişti intihar etmek için ve acı çekmemek için uyku hapını tercih ettiğini söylemişti ama çok acı çekmiş... bazende trafik kazası yapan biri acı çekmeyebiliyor, ibretlik... intihar edecekler, aman trafik kazasını denemeyin acı çektirmemiş diye, bu değişebilir. acı çekmeme, trafik kazasında bedeni ağır parçalanmış birine sorulmuş, ne hissettiniz diye? o da hiç bir şey hissetmemdim demiş.
hayat denilen labirentte çıkışı bulamayan insanın yapacağı, acı verici, sözde kurtuluş yöntemidir.
- ne yaptın oğlum.
+ hehehe fare zehiri koydum yemeğine.
- neden yaptın lan.
+ insan üzerinde ki etkilerini merak ettim.
- ne? vay mnskym senin.
+ vay aq terletiyormuş.
(bkz: adını feriha koydum)*
eğer bir insanın intihar edecek kadar çok canı yanıyorsa seçtiği yöntem ne olursa olsun acıtmayacaktır diye bir söz işitmişti yazar bir zamanlar(ekşisözlük alıntısı da olabilir). bu söylenen belki doğru belki yanlış, lakin önemli olan acısı falan değil de karizmatik bir ölüm olsun bari son icraatım diyenler için kesinlikle tercih edilmemesi gereken yöntemdir. fare gibi sefil bir hayvan için yapılmış zehirle kendini öldürmeye çalışmak nedir yahu? bilekleri kesmek gibi bir yöntem varken.
hiçbir intihar kendini asmak gibi garanti değildir. beynine sıkarsın, silahı tutmayı beceremezsin,bir yerden sıyırır gider, suya atlarsın, yüzme biliyorsan pişman olup bir şekilde kurtulabilirsin, bir yerini kesersin ama yeterli kan akmaz, ne bileyim ölemezsin. ama kendini sağlam bir ipe asan adam garanti ölür, kurtaramaz kendini. o yüzden böyle zehir, ilaç içip ben ölmek istedim diyenlere karnımız tok. blöf bunlar.
damak zevkine düşkünlere tavsiye edilmeyen intihar yöntemidir. iğrenç bir tadı vardır. zaten farenin eti de zehiri gibi iğrençtir. çok da fena karın ağrısı yapar. böğüre böğüre ölürsünüz. öyle duygusal ve sitemkar veda vaazına vakit kalmaz.
ilginç bir intihar çeşdidir. en azından tok gider.
(bkz: elveda zalim dünya diyip intihar eden tip)
iğrenç intihardır. Ama nasıl bir psikolojidir merak ettim şimdi. Yinede iğrenç.