bugün

m.ö. 10.000li yıllarda geçeceği söylenen oyun. çok farklı bi konsepte sahip, bakıp göreceğiz. gerçi daha 4'ü oynayamadık ama olsun 3 çok başarılı idi. referans noktamız o olsun.
ismini bsc duyup far cry 4 'ün dlcsi sanmıştım ama ayrı bir oyunmuş. Beni gerçekten heyecanlandırdı konsept çok güzel iyi işlerlerse çok güzel oyun olabilir açıkcası modern silahlı oyunlardan sıkılmıştım böyle ok mızrak sopa falan güzel olacak. Merakla bekliyorum.
the game awards'ta yayınlanan tanıtım videosu; https://www.youtube.com/watch?v=UEl0IT2A_U0

10 dakikalık pre-alpha sürümünün gameplay videous; https://www.youtube.com/watch?v=kRZqX-XvmII

karakterimizin hayvanları terbiye etme gibi bir gücü var anladığım kadarıyla. oyuna ilginçlik katmış. envai çeşit hayvan var sonuçta. bunun yanı sıra silah olarak ilkel topuz, mızrak ve oku gördüm videoda. silah çeşitliliği konusunda kısır kalabilir oyun sonuçta geçtiği zaman diliminde yenilikçi hareketler pek yoktu. okun uç türleri değişir, baltanın taşı, sapı falan değişir yeterli olur mu bilemiyorum. iple yamaca tırmanma kısmını beğendim. umarım bozmazlar. çıksa da aradan vakit geçip indirime girse de alıp oynasam.
evet, ubisoft'a söverim. günahım kadar sevmem. ama bu oyunun gameplay'ini izledim ve gerçekten uzun süre sonra bir oyunu oynamak istedim. lan harika olmuş harika.

göz yaşlarım sel oldu. şu oyunu oynayacak sistemim yok ya. yazıklar olsun.
Muazzam oyun. Ancak onu kaldıracak bilgisayarım olana kadar beklemek zorundayım.
amd 5800k apu
powercolor hd 7850 2gb
180gb ssd
8gb 1866mhz ram

sistem ile orta-üst ayarlarda sorunsuz oynanabilecek oyun.

not: sistem satılık.
macbook air de oynayabilirmiyim diye düşündüren oyun.
Atmosfer muazzam dostlar. Oynayacak pc yok ama izliyoruz imkanı olup oynamayan(survival sevmeyenlere laf yok) aklı yoktur.
An itibariyle oynadığım ve çok hoşuma giden oyun. ilk gördüğümde çok heyecanlandırmıştı ve karşılığını verdi. Konsept çok güze mekan doğa grafikler harika. Doğa o kadar güzel olmuş ki her an her şey oluyor. Hayvan eğitme bence on numara olmuş. ilk gördüğünde çok kolay demistim yine kolay ama meğerse büyü işin içindeymiş büyülü et atıyoruz öyle evcileşiyor daha mantıklı olmuş yoksa kaplanı bir tuşa basarak evcileştirmek saçma olurdu. Crafting diğer far oyunları gibi ama daha heyecanlı yani crafting yapma zorunluluğu hissediyorsunuz diğer oyunlarda o kadar çok lazım değil gibiydi. Crafting gerçekten güzel harmanlanmış. Skiller oyunun hikayesine göre gidiyor anladığım kadarıyla dağılan kabileyi tekrar topluyoruz ve Bazı önemli şahsiyetler var onlar bize Skiller veriyor işte hayvan eğitme hayatta kalma craft toplama falan. Skiller arasında gezerken mamuta bindiğimizi gördüm çok heyecanlandım ya. Biran önce açmaya çalışıyorum biraz crafting e vakit ayırcam. He bu arada bulduğumuz adamlar ile köyü büyütüyoruz kabile kuruyoruz bildiğin. Oyun güzel olmuş. Crafting benim hoşuma gitti skiller doğa grafikler her şeyi ile güzel olmuş gibi. Senaryo nasıl gidecek tam anlamadım ama güzel oyun.
Tüm mekanikleri ile far cry 4'ün aynısı olan, zaten yan oyun olarak duyurulan, ubisoftun yeni ac yapmasindan korktuğum oyun serisinin son ürünü. Sanmıyorum ki far cry 4 oynayan birisi bu oyundan çok zevk alsın. Her şey aynı, crafting, mekanikleri, hareketleri... sadece çevre değişmiş, modern zamandan tarih öncesine geçilmiş. File binmek yerine mamuta binilmis. Bu kadar işte. Yine de açıkça belirtmeliyim ki Ubisoft bu seneki oyunları ile oyun dünyasını kasıp kavuruyor. Tek dileğim ac serisini her sene oyun çıkararak pic ettiler, bare bunu yapmasalar, o yöne Doğru gidiyor çünkü. Azcık Naughty dog örnek alinsa...
oyunu aldım bir kenarda duruyor. sadece yüzüne bakıyorum. bugün itibariyle kurup oynamaya karar verdim fakat kurulum işlemi o kadar uzun sürdü ki halen kuruyor. grafiklerinden de anlaşılacağı gibi taş devri dönemleri anlatan FPS tarzı bir oyun. açıkçası ign deki puanı benim beklediğimden az. grafikleri ve gameplay leri görünce en az 9 olur diye düşünmüştüm. demek ki çok çok da iyi bir oyun değil. bu arada oyun 7.9 almış.
Geç oldu temiz oldu helal sana CPY,

Apex edition sürümü(tüm dlcleri içeren) cpy grubu tarafından kırılmıştır vatana millete ve korsan oyun sektörüne hayırlı ve uğurlu olsun, şu anda Riddick xx ripini kurdum ve 2 saattir sorunsuz oynuyorum, yalnız oynamadan önce neti kapatın veya Firewall dan oyunun internet erişimini engelleyin ki oyun sorunsuz oynanabilsin,
Oyun on numara beş yıldız olmuş
Grafikler çoşuyor, oynanış da 3. Ve 4. Oyun benzeri, yabancılık çekmezsiniz.
59,40 TL'lik fiyatıyla şu anda xbox one için indirimde olan oyun.
Kılıç dişli kaplanı "tutututut" yaparak ona buna saldırtabildiğimiz muhteşem oyun.
milattan önce 10.000'de ilkel silahlarla medeniyet kurmaya çalıştığımız güzel oyun.
muazzam introsundan sonra alıp sizi open world'e koyuyor ya, tek bir cümle dökülüyor ağzınızdan;

"....ananı avradını şuna bak"

milattan önce 10,000 senesindesiniz ve karşınızda dev bir dünya var. ilk yarım saatiniz zaten doğanın nasıl olduğunu incelemek için gezerek geçiyor.

"oooo mamuta bak, vaaay karaca zıpladı" diye her görselde daha da etkilenerek dolaşıyorsunuz. grafikler harika, oynanış on numara, ve geçirdiğiniz her dakika sizi daha da etkiliyor.

"adamlar yapmış abi" sözü zbamm diye oturuyor.
Boktan oyun.
Insan fps deyince silah bekliyor mızrağı götüme mi sokayım?
Hayatımda oynadığım en eğlenceli oyun hele ki izila lideri batariyi öldürürken çalan the wolf müziği efsane olmuş.
https://youtu.be/S5-ddLodThA
Çok kral oyun. Tek eleştirim sanki far cry 4'ün ek paketi gibi olması.
Akıyor.

Bütün gün:

- abi gel, mamut avlayalım.

- abi gel, siyah aslan evcilleştirelim.

- abi gel bölgeyi alamadım, atmayın şerefsizler!

- abi kurdum nasıl, atıl kurt!

Cümlelerini duyuyorum.
yılların far cry hayranı olan birisiyim ama primal'a bir türlü ısınamamıştım ben şahsen. konu çok ilkel zamanlarda geçtiği için önceki far cry'larda sağlanan imkanları ne yazık ki kaybediyosunuz. beast tame ile dengelenmeye çalışmış ama bana yetmedi şahsen. bir de önceki oyunlarda yeri geldiğinde gore yüksek seviyelerde olabiliyorken, yeri geldiğinde cidden matrak ve eğlenceli görevlerde alabiliyorduk. far cry 3'te skrillex eşliğinde flamethrower ile ot yakma olsun, far cry 4'te sürekli ot çekip kafayı bulan 2'linin verdiği görevler sonunda kaldığın abuk durumlar olsun falan eğlendiğin zamanlar da oluyordu. ama primal'de bu da bir eksiklik gibi geldi bana. derili kemikli kolu kopuk, gözü çıkık ürkünç ürkünç tipler wenja wenja wenja diye baydı beni. beğenen arkadaşlarında görüşlerine saygı duyuyorum ama ben şahsen çok ısınamadıydım.
Epic store'da yeni silahlar içeren apex edition fiyatı 27 liraya düşmüş oyun. Steam fiyatı an itibariyle 260 tl'dir.