bugün

Kendisine hobbit lakabı takıldığında hoşuna giden insandır. (bkz: yüzüklerin efendisi)
Fazlasıyla realist bir düşünce yapısına sahiptirler.

(bkz: ben)
Benim bu. Felsefe,dram,psikoloji türünde filmleri seviyorum.
genellikle kadınlardır. evet
O benim gerçek dışı şeyleri izlemek istemiyorum bence cok saçma , genel olarak psikolojik , gerilim , dram tercihimdir.
görsel

şurada yazılan şeyleri sabahın köründe inceleme gereksinimi duydum nedense.

bu metnin sahibi, sanırım kendini fazlaca fantastik filmlere kaptırmış ve fantastik film izlemeyenlere yoğun derecede antipati beslemiş. bir iki çift bende birşeyler söylemek istiyorum.

öncelikle düş dediğiniz olay, uyuduğunuz sırada beyninizde beliren düşüncelerdir. bir insan düş evrenini asla yitiremez. fantastik film izlemese bile yitiremez, çünkü bilinçaltı yaşanan anıları, olayları veya da bunlarla benzer dıştan gelen herhangi şeyleri sürekli olarak filtreden geçirir. dolasıyla insan düş evrenini sadece fantastik filmlerden değil, hayatı boyunca yaşadığı şeylerden de edinebilir, ve yaşamı son bulasıya kadar yaşadığı için, düş evrenini asla yitirmez ve törpüleyemez.

bir insan çocuksuluğunu asla kaybetmez. isterse dünyanın en duygusuz insanı olsun, isterse dünyanın en vasat çocukluğunu geçiren insan olsun, asla ve asla kaybetmez. bunun nedeni bir zamanlar onun da çocuk olması, ve o dönemde yaşadığı güzel, veya da çirkin yaşanmışlıklar onun beyninde sürekli olarak "heyy, ben buradayım, beni asla unutma" diye bağırması. fantastik filmlerin çocuksulukla da ne alâkası var bilmiyorum ama, insanın çocuksuluğu çocukken oynadığı oyunlardan, oynadığı oyuncaklardan veya da o dönemde hissettiği yoğun ve tatlı heyecanlarla da ölçülebilir. yani bu durumda, bu arkadaşa bu konuda da katılmıyorum malesef.

gerçek dünyada hırs vs demiş de en tahammül edemediğim kısım da burası. arkadaşlar hayat hayal dünyasından oluşmuyor, gerçek bir evrenden oluşuyor. hayatta kalabilmek için güç ve ihtiras sahibi olmalısınız. siz bu arkadaş gibi her geçen zamanda daha fazla gerçek hayattan koparsanız, sahip olacağınız şey bir hayat değil, beyaz renkli bir kefen olur. bu vahşi hayatta ihtiras sahibi olmazsanız, hayatta kalamazsınız bu olayın jargonu da budur.

hep aynı konu başlığında toplanmak falan demiş. hep aynı konu başlığında toplanmasının veya toplanmamasının nedeni fantastik film izlememek, ya da fantastik öğelere ilgi duymamak değildir. bakış açısı farklıdır, ya da en kötü tabirle kültürsüz, sorgulamayı eleştirmeyi bilmeyen, açıp da tek bir yazı dizisi, blog, ya da kitap okumamış, kısacası eğitim seviyesi oldukça düşük seyretmiş bir insan olduğu içindir. kültür, sorgulama, eleştirme, bilgi sahibi olma gibi temel eylemler de fantastik filmlerle değil, gerçek hayatla edinildiği için bu arkadaşa malesef bu kısımda da katılmıyorum.

kısacası fantastik film izlemeyen bir birey olarak, bu yazıda bulunan hiçbirşeye katılmıyorum.

şuna da gelelim, belirli bir film türüne ilgi duymak, belirli bir müzik tarzına ilgi duymakla eşdeğerdir. ben mesela elektronik dinliyorum, sen de ferdi baba dinliyorsun. bu şarkının tarzından ve içeriğinden yola çıkarsak, ben sana zevksiz veya da vizyonsuz p*ç demiyorum, çünkü o da senin tercihin ve yönelimin olduğu için saygı duyuyorum. ama sen bana aynı hassasiyeti göstermiyorsun. böyle bir durumda sadece benim kötü ve darbeleyici enerjimi değil, yeryüzündeki tüm zebanileri toplarsın başına benden söylemesi.

kısacası arkadaşlar, "hayat tarzı" fantastik filmlerle kazanılmaz, "gerçek hayat" da hayal dünyasından ibaret sanılamaz. izleyenler izlesin birşey demiyorum, ama bu andaval gibi manipülasyona kurban gidip de gerçek hayattan kopmayın. insanlık filmleri nasıl zevk için izliyorsa, sizde zevk için izleyin.

söyleyeceklerim bu kadar, günaydın.
Sevmezsen sevme, bana ne! Senin fantastik fantastik uzunca yazdığın yazıyı okuduk biz ama...fantastikistik seni.
güzel bir sabah boşu okuduk. o haklı olmadığı kadar sen de haklı değilsin bence. öyle bir anlatmışsın ki bbc wild belgeseli sanki hayat. Hırslardan arınmış bir şekilde de yaşıyorsun inan. Çünkü yaşam bir refleks. Öyle hayvani dürtüleri standartlaştırma amacı gütmüşsün, güç istenci üstünden.

diğer konuya gelirsek fantastik şeylere ilgi duymamak kısmında kurduğu düş kelimesinden yola çıkıp, tam anlamını karşılamayan bir kavrama cevap vermişsin. ( ki burada öteki yazanın da hatası var) kurgusal evrenlerden bahsetmiş halbuki yazan kişi, kurgusal evren kuruluyorsa eğer alt bilinçte, şimdi uyumaya gidiyorum, uyandığımda tolkien olmazsam bir sürü küfür var aklımda.