bugün

fakirlik umut etmektir. umut etmek çok güzeldir.
(bkz: umut fakirin ekmeği)
(bkz: nah güzeldir)
her insan hayatında fakirlikle karşılaşmalıdır, insanı olgunlaştırır evet bu açıdan güzeldir ama uzun sürmesin... zenginlik daha güzeldir.
güzelliğini bilen için güzeldir. ama o bilinç olmayınca güzel değildir.
ben fakir günlerimi hatırlıyorum. harbiden güzeldi. her şeyin değeri bir başkaydı. şimdi para var, hiçbir şeyin değeri yok...
kendine özgü bir onuru vardır . başka söze gerek yok.
ben hep şunu derim. 3000 tl maaşı olan bi insan 1000 tl maaşı olan insandan daha mutludur.çünkü ihtiyaçlarını karşılar,gezer dolaşır yer içer.ama 15000 tl maaşı olan adam 3000 tl maaşı olandan daha mutludur diyemeyiz.yani fakirlik mutluluk değildir,mutsuzluktur.ama zenginlik mutluluk değildir.olabilirde olmayabilirde.
(bkz: fuck yeah)

(bkz: fakir hausgerate)
+parayla pulla saadet olmaz ayşen hanım.(bir fakir lafı)

-ay biz mutluyuz valla. ahahahahhahh. (zengin gülmesi)
(bkz: yok öyle bişey)
(bkz: ne zengini tok gördüm ne fakiri aç/#9495455)
evden atarlar ne güzel demi.
nesi güzel bunun şimdi.
avuntuluk bir cümle. evet.
bir fakir söylemidir. Doğrusu;

(bkz: Cahillik güzeldir)
Bir nevi doğru olan önerme ! insan elinde olmayan şeyin değerini daha çok bilir. Daha küçük şeylerden mutlu olur. Haklılık payı var yani.
kul hakkı yiyerek zengin olmaktansa, fakirlik güzeldir.
yalanla, haramla, talanla köşeyi dönmektense, yolda kalmak güzeldir.
insanlara hor bakan kibirli zengin olmaktansa, fakirlik güzeldir.
zenginlik ve fakirlik tek başına güzel veya çirkin olmaz. Adamına göre olur.
akıl fakiri olmasın kimse.
en mutlu zamanlarım hep parasızken yaşamışımdır çünkü ozamn gerçek dostalrım yanımdadır.
şu açıdan düşünülecek olursa güzeldir. fakirsin ve seni mutlu etmek için fazla bir şeye gerek. en ufak ayrıntılar seni mutlu edebilir.
yıllardır fakirim. bir zararını görmedim. aksine çok güzel gelsenize.
fakirlik demek eksiklik demektir. istediği birşeyin eksik olması niye insanı mutlu etsin ki.
görsel