bugün

Basit yaşa prensibini hayata geçirebilen insanlardır hayata daha bağlı tanrıya daha yakın olan insanlardır.
kısmen doğru bir başlıktır, aslında daha mutlu değil de mutluluğun anlamını daha iyi yaşaması diyelim. varlık içinde 'var' çok şaşırtıcı değildir, ama yokluk için de 'var' gayet tatmin edicidir.
aslında büyük bir yalandır.asli ihtiyaçlarını karşılayamayan insanlar nasıl mutlu olabilir ki. bonzai içerek mi..
külliyen yalan amq!

mutluluk ve ihtiyaçların karşılanması orantılıdır.

çocuğunuz ihtiyaç halinde, yeni bir ayakkabı istediginde alamazsanız, o zaman anlarsınız fakirligin ne kadar mutluluk getirdigini.
tamamen zenginlerin fakirleri avutmak için uydurduğu bir yalandır. tıpkı parayla saadet olmaz gibi bir zırva.
mutluluk öncelik meselesi olduğundan fakirler de paradan daha çok değer verdiğinden tanımlanan durumdur.
Bu dediğinize inandınız mı cidden? Fakir insanın eğer kazandığı tek bir şey varsa o da azı çoğu, varlığı ve yokluğu anlama durumunda olmasıdır. Ailenizin ihtiyaçları olur, kendinizin ihtiyaçları olur. Bunları yerine getiremediğiniz zaman mutsuz olursunuz. Bu kadar basit.
Asırlardır süregelen fakir uyutma politikasıdır. Fakirleri siz daha mutlusunuz diyerek kandırdığınız yetmiyor mu? Bunun için size ödeme falan mı yapıyorlar?
ben çok fazla fakir ve mutlu oldum. mümkünse artık zengin ve mutsuz olmak istiyorum.
yalandır. çocuğunun temel ihtiyaçlarını zar zor karşılayan diğer çocukların sahip oldukları yaşam standartını hiçbir zaman çocuğuna sağlayamayacağını bilen baba ve bunu gören anne hiç bir zaman tam anlamıyla mutlu olamaz.
bu işin birde kadın-erkek arasındaki memnuniyet sorunu var ki diyelim ki çok erdemli insanlar olsun kendileri için bir şey istemesinler ama çocuk olayı girdiği zaman işin içine her gün yetersizliğini eve gidince baba! diyen küçük göz ve ellerde gören insan sanmıyorum mutlu olabilsin.
bende dönüp dönüp aynı şeyi söyledim; fakirsin mutlusun fakirsin mutlusun diye bir kaç on binden sonra inanır mısınız bilmem ama çok daha fakir ama çok daha mutlu oldum. Quantum düşüncenin amk : (
fakirlik veya zenginlik değildir mutluluk veren. orta halliliktir. Zengin olma hayaliyle yaşayıp fakir gibi ezilmeden yaşamına devam edersin.
fakirlerin kendini kandırmasıdır.
mutluluğu paraya endekslemeyenleri mutlu oluyordur fakirlerin. tabii bunu düşünmek ne kadar kolay orası muamma. ama fakirin, kadim dostları onları gönül zenginliğine teşvik eder. bu sayede çok paranında aslında çok mutluluk getirmediği anlaşılır.
mutluyuz dert yok tasa yok (öğrenci)..
Sürekli geçim sıkıntısı düşünen bir insan nasıl bu hayattan zevk alıp da mutlu olur? Kandırmayın birbirinizi. Aldığı üç kuruş; okuttuğu çocuğuna mı yetişsin? eşinin mutfak masrafına mı koşsun? faturalara mı yetsin? kiraya mı? Eşi dostu akrabası da olmuyor maalesef variyeti olmayanın. parayla sağlık alınmıyor, Allah bir tek ondan etmesin gerisi parayla halloluyor.
Fakir yalanı.
ilginç ama iktidar sahipleri tarafından kullanışlı bir yalan. fakirliğin, fakir olmanın güzel bir vasıf olduğu, fakirliğin mutluluk getirdiği tekrarlanıyor. fakirler ellerindekilere -ki ellerinde bir şey olmuyor genelde- şükredip hakları olan için ayaklanmıyor. sonuç olarak sömüren rahatça sömürmeye devam ediyor.
mutluluk çevrende sana tebessümle bakan insan(lar)dır. ve bunun da parayla alakası yoktur.
Doğrudur. Mesela ben fakirim ve zengin olduğumu düşünemiyorum. Zengin olsam bi sürü işim olur.

Şu mevki değerlenecek diyorlar benzin istasyonu mu kursak, şurası popüler oldu oradan dükkan mı alsak, Kiracılarım kiralarını vaktinde verdi mi, tarladaki ırgatlarım ne alemde, yatımın bakımı yapıldı mı, bu sene dolara mı euroya oynayacağız, müzayededeki antika vazoyu almam için ne kadar teklif vermem lazım, bilmem neredeki araziye acaba ne yapsak?

Tonla iş. Şuna bak. Ben bu işler içinde mutsuz olurum zaten.
güncel Önemli Başlıklar