bugün

facebook denilen site tamamen filipinlilerin kullanmış olduğu http://www.friendster.com/ sitesinin kopyasıdır. asıl amacına hizmet eden friendster sitesini international yapıp büyük bir fikir hırsızlığı yapmışlardır. tüm dünya ülkesi insanları hakkında bilgi toplayan sitedir. insanların yaşamlarını, fikirlerini, düşüncelereni, neyi sevip neye kızdıklarını çok kolay öğrenen bir sitedir. ülkemize psikolojik baskı yapmak isteyenler için cazip bir anket ve araştırma sitesidir.
uygulamalari facebook.api ile sinirli kalip bizi uzmus komunite seysidir. ne olursa guvenlik, kisisel haklar ... "profiline kim bakmis" uygulamasi yalan oldugu halde o kadar taraftar toplayabiliyorsa calisan bir sistemde ne kadar adam toplar, bir dusun okuyucu, bu sana ev odevi.
grupların duvar ve foto yorumları sabah programlarının geleneksel atışmalarından farksız olan site. çok eğlenceli lan..
profil bölümünde "religious views" kısmında "ataist/ islam" yazabilen sistemdir. ben anlamadım, nasıl mümkün oluyor? sistemin böyle bir seçeneği olmasını değil, kişinin nasıl böyle bir sentez yapabildiğini çok merak ediyorum.
yönetici tarafından hesabım nedenini bilmeden bloklandığım arkadasından açılması için beş tane yalaka mail yolladığım(örnek i love facebook,the god bless facebook) ve açılmayan ve daha sonraki mailimde her iki kelide bir fuck yazdığım ama iki gün dayanamayıp yeni bir adres actıgım alışkanlık yapan site.
(bkz: fakebook)
bilimum genç akrabalarımla arkadaş olmamı sağlayan hede.
(bkz: teşekkürler mark)**
(bkz: mark zuckerberg)
artık bıkkınlık getiren yeni versiyonlarının bulunması gerektiğine inandığım site
hesabımı durup dururken, hiç sebep göstermeden kapatmış site..
ülkem insanının imla konusunda hünerlerini sergilediği, türkçe konusunda nerelerde olduğumuzu ortaya koyan site.
türkçe olmasıyla birlikte gerekli gereksiz herkesin doluştuğu site.
Yıllardır size dargın olmayan arkadaş çevrenizin bu site sayesinde size dargın olması, trip atması, "nereden bulaştık arkadaş!" dedirtmesini sağlayan sitedir.
artık msn in siteye çevrilmiş hali.
okadar fanatikleri varki. benim şimdi gidip facebook a girmem lazım diyebilecek tipleri bile var.
başında durup msn gibi birbirlerine msj atanlar çok fazla.
ancak çokda yararlı bi site.istedigin arkadaşını bı tıklama ıle gorebiliyorsun.
geçerli yani .
bağımlılık yapan sitedir. çok büyük zaman kaybıdır. yerine göre eğlencelidir.
tdk tarafından erişime engellenmesi gereken sitedir.
gerekli şekilde kullanıldığında güzel vakit geçirebileceğiniz ve eski arkadaşlarınızı çok rahat bulabileceğinizkolay anlaşılabilir ön yüzüyle güzel bir site.
Hayatın deşifre edilmesidir.
gerizekalıları bünyesinde barındıran site. misal sevinc erbulak'ın hayran sayfasındayım. yorumları okuyorum. dingonun biri "teyzem diye demiyorum çok süperdir." yazmış. şimdi döver misin sabaha mı bırakırsın? oldu olacak "teyzem de bi mal var üüüü!" yaz da tam olsun denyo.
mark abimizin ilk bah$ettiği domain adı http://www.thefacebook.com olan web sitesi.
facebook, aldığım duyumlara göre harward universitesine giden 2 genç arkadaş tarafından kurulmuş ve şuanda bu halde. günde milyarlarca kez tıklanan, insanların tabiri caizse ebesini bile bulduğu internet sitesi.*
http://www.haber7.com/hab...i-bilgilerini-satacak.php
ebe bulduran site.
çok iyi yöneticilere sahip site. sorduğum soruya 2 gün içinde cevap verdiler. bu kadar kişinin kullandığı bir sitede 2 gün oldukça kısa bir süre.* sözlükte bir soru sorup 1 hafta cevap alamadığımızı düşünürsek...takdiri size bırakıyorum.
yeni üye olduysanız deliler gibi tanıdık arayıp davetiye göndermekle vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacağınız, hatta başka sitelere vakit ayırmanıza vakit bırakmayacak site,zira her şey yerli yerine oturduğunda o kadar sıkıcı bir hal alır ki girmeyi bile fuzuli bir iş olarak görmeye başlarsınız, kısacası yeni bir heyecan olarak oldukça keyiflidir ama popüler kültür sağolsun her popüler olan şey gibi tükenip gider; size de yazarsanız yazı yazmak,okursanız yazı okumak kalır,kısacası çok çabuk sıkan bir oluşumdur facebook.

(bkz: facebookun bokunun çıkması)
bazen yorumlara bakarken artı basmak istiyordum.

hani sozlukte begendiginiz bir entryye artı oy basmak istersiniz ya, facebook da da sukela butonu olsun istiyordum. istemekten oteydi bu, kacınılmazdı bu arzu benim için. cok defalar, kendimi sozlukte sanıp artı oya, sukelaya basmak istedim. neden sonra, sozlukte degil facebookda oldugumu fark ediyordum. hatta bu arzum o kadar fazlaydı ki, feyzbugdan aldıgım coskuyla sozlukte bir kac entryye oy verip, sakinlesiyordum. kendime geliyordum.

facebook sesimi duymus olmalı. begen butonu koymuslar oraya. bugun fark ettim. artık mutluyum. begendigim, oylama arzusunu bana sacan yorumları 'begen' diyerek oylayabilirim artık. ( turkce facebook kullanıyorum, yorum ve begen bu nedenle).