Kızların sürekli ilgi çekmek için dakika başı söz paylaşması ve sürekli çok beğenin çıkması ve aynı klasik kişilerin yani kıza yazan tiplerin altlarına yorum yapması.
at izmir, at antalya, at istanbul, at bilmemnebok city gibi ingilizce çabalı paylaşımlar.*
herkesin zıddı gibi olma çabası en önemli nedendir.
(bkz: facebook çiftlere özel sayfa formatı)
oyun istekleri.
Tam güzel bir kızla tanıştığını zannederken,
- hahaha ben Kamil olum, nasıl yedin numarayı?
+ Kamil ben senin... Diye devam eder.

Ve bundan sonra bütün kızları kamiller sanıp, Facebook'tan yavaş yavaş soğumaya başlanır.
twitterın göze daha hitap etmesi. facebooka olan eski rağbetin kalmaması. asosyallik.
hep insanlarla ilgili olan nedenler. tanıdığın birkaç geri zekalı için bir siteyi niye suçlarsın ki arkadaşım? git o insanlarla irtibatını kes. hemen facebook'tan soğuyor dallama, facebook'un günahı ne lan.
sevgilisi olduğunda listesinde ne kadar erkek varsa silip, ayrıldığında tekrar arkadaşlık isteği yollayan kızlar.
(bkz: hangi ünlüye benziyorsun uygulaması/#17611642) kesinlikle madara etti facebook'u.
ilişki durumlarının zırt pırt değiştirilmesi kaynaklı soğuma nedenleri.
aşk acısı çeken ergenler. hayır silemiyorsunda 2 gün sonra işin düşüyor, evet bu kadar da çıkarcıyım.
sürekli saçma insanların her dakikalarını orda ,burda etiketleyip sonra hafta sonunda ya bu hafta evden çıkmadım demesi.
boşa zaman harcamaktan başka bi sike yaramayan insanları fişleyen aptal bi site olması.
salak salak yemek resimleri paylasan tipler.
Fazla içli dışlı ve ergenlerle doldu gibi gerçi twiter de şu anda facebook yolunda. Artık yeni paylaşım sitelerine yelken açmak gerek. Bu işte ekmek var bence.
''canım süpersin, öpüyorum, sizinkilere selam.'' şeklinde yorum yazan dıdısının dıdısı akrabalardır.
Her gittiği yeri deli gibi paylaşan ve acımasız bir sekilde yarım yamalak ingilizcesiyle bildirim yapma gereği duyan ayarsiz tipkerin bolca bulunmasi.
18 saat online olup sosyallikten dem vuran tipler sizlerle ayni platformda oldugumdan degil ayni havayi soludugumdan bile rahatsizim.
yaş olarak ergenliği geride bırakmış sayılsalar da ruhu ergen çiftlerin facebook üzerinden dolu dizgin aşk yaşamaları.
şöyle ki;

--spoiler-- *

b.d * :aşgım bu sensin demiii
m.k * :evet aşgım benim : )
b.d : ölürem senin o gözel yüzüne aşgımmmmmmmmmm
m.k : : )
b.d :benim aşgım herkezden çoh yahışıhlııııııııııııııııııııııııııııııııı
b.d :gurban oluram memedimmmmmmmmm
m.k :tşk ederim cnm
b.d :saçında ahmı var memed ele görini aşgım ?
m.d :güneşten parlamış buket : )
b.d :menem aşgımmmmm hep yahşiiii
m.d : tamam buket : )

--spoiler--

ahan da facebook üzerinden tanışıp kaynaşmış türk ve * azeri bir çift.facebooktan soğudum ama iyi güldüm lan.
hesabını yeniden açması ve hatta mesaj alma özelliğini bile açması. yapılır mı lan bu bana? çabuk kapat onu. *
Acik ara oyun istekleri.
açık açık fuhuş yapan amlı, götlü karı profillerine dokunmayıp, az buz değil 4-5 yıldır üyesi olduğum bu siteden aldığım özetle "ne cüretle tanımadığım ve beni tanımayan birine arkadaşlık isteği yollarmışım" şeklinde özetlenebilecek bir edayla,( bak bak nasıl geliyo bak), facebook talim ve terbiye kurulunun onayıyla bana 1 hafta arkadaşlık isteği yollayamama cezası gelmesi. bir de bunu 24 yıl ağır hapis cezası vermiş bir hakim edası gibi bir ağır uzun metinle tarafıma bildirmesi. senin arkadaşlığına sokim , terbiye anlayışına da facebook, o beni şikayet eden kaşarın da.
Durmadan fotoğraf ve durum beğendirme çabaları tabi birde oyun istekleri.
sosyal ağ diye bir filmdir. facebook'un kuruluşu hikayesini anlatıyor. bu film bile gıcık olmaya yeter. bu kıvırcık, çiroz eleman sitenin sahibi, götün önde gideniymiş, bir de kızlara net üzerinden yaptığı pislikler. yani bu eleman dua etsin abd'de yaşıyor. tükiyede bir kampüste götünden kan alırladı onun o ibnelikleri yapsa kızlara. siteyi kurduğu en yakın arkadaşını nasıl sattığını da anlatıyor film. tavsiye edilir.