bugün

(bkz: can yücel)*
gerçekten sevdiğin birisinin ilişki durumunu evli diye değiştirmesi.
'fotoğrafımı beğenirmisiiiiiiiiiiinnnn'
diyen iğrenç tiplerdir efendim.
"ayh bu ne yha" " chok süpperr" gibi tipler birikimi olmasıdır.
insanların sürekli ilişki durumlarını açıklaması.Bunu da 98457 kişinin beğenmesi.sarmaş dolaş fotoğraflar.Aptalca sevgi sözlerinin sarfedilmesi.Kıskanıyor muyum?hayır.
anne karnındaki bebeğe bile facebook açılması. *
boş insanlarla dolu olması.
''itü'nün adı prof. dr. necmettin erbakan üniversitesi olarak değiştirilsin'' adlı bir grup görmek. *
babanızın sizi arkadaş olarak eklemesi ve her durum güncellemenize yorum atması, ardından arayıp bir özet istemesi.
engelleyince " neden arkadaş değiliz?" sorusunu yöneltmesi, yorum yapmasını gizleyince, " alemin çocuğu yorum atıyor neden ben yorum atamıyorum?" diye sorular yöneltmesi.
peşimi bırak babacığım.
beğenmeme butonunun olmamasıdır, sohbet kısmında o anlık engellemenin yapılamamasıdır.
örnek verecek olursak:
kardeş şu fotomu beğenir misin ?

ama biz tabii ki bu gibi durumlarda facebook hesabımızı dondurmamalıyız onun yerine bunu diyen arkadaşı hunharca arkadaşlıktan çıkarmalıyız. ben öyle yapıyorum en azından.
göt göt bebelerin o ortamı işgal etmesi.
bir arkadaşınızın 'saçlarımın rengini mi değiştirsem yoksa saçlarımı mı kestirsem karar veremedim!' diye bir anket başlatması ve buna 18 kişinin yalaka yorumlar yazması. kızım kestireceksen kestir saç senin baş senin elaleme ne diye soruyosun.
'yazdığımı beğenir misin canııııım' lafıdır. tisskindirir adeta.
(bkz: ben fake değilim)
kısaca (bkz: iks de)
ihtiyarlamak..
similasyona uğratılması *
birlikte çekilip etiketlenen menzuniyet fotomuza herkes yavşakca canlarım, cicilerim şeklinde samiyetsizce yorumlar yapmış. bende o samimiyetsiz canım cicim yorumlarına inat hiç bir şey yazmadım etiketide kaldırmadım. aradan gel zaman git zaman millet ay özledim oy ne günlerdi şeklinde git gide artan yalandan yorumlar yapınca etiketi kaldırdım ve hepinizin amına koyim dedim ve faceye daha da girmedim. zaten anca facede arkadaşız gerçekte şu an kimin nerde olduğunu ne sikim yaptığını bile bilmiyorum.
hesabı tam anlamıyla sildiremiyor olmak.
paylaştıklarını annenin görüp "neler paylaşmışsın öyle herkes görecek şimdi. Sil." demesi.
-@kerhane, @bilmem ne tarzı iletiler
-milletin sevgilisiyle çekildiği fotoğrafları görmemiş gibi profiline yığması ve bunların altındaki ah canım ne kadar tatlısınız tarzı yorumlar
-can yücel, elif şafak gibi yazarların sözlerinin "status" olarak koyulması
-siktiğimin farmville'i
sevgili bulmak amaçlı kullanımın artması.
bazen bir sayfanın açılması için 141817481451 dakika beklemek zorunda kalmak.
çoluk çocuğun dizi karakterlerinin resimlerine kendilerini ve bizleri etiketlemeleridir.