entry'ler (16)

allah ın adaletine inanmamak

hiçbir iyiliğin ve kötülüğün karşılıksız kalmayacağı inancının zıttını ifade eden ve böyle düşünenleri "kafir" sıfatıyla nitelendirecek olan cümle. allahın adaletinden sual olmaz. iyilik eden iyilik bulur. kötülük eden şer bulur. bu adaleti sağlayanda yüce rabbimiz.

sıkıldım sıkıldım uçmak istiyorum

insanlarında kanadı olması gerektiği anlarda söylenen şarkı....

facebook tan soğuma nedenleri

similasyona uğratılması *

facebook ta paylaşılan kötü haberi beğenmek

facebook da olumsuz haberler paylasanlar icin begen sekmesinin yanina tiksin ya da begenmedim gibi sekmelerinde eklenmesi gerektigini gosteren eylem.

kıyametten önceki son entry

bi dakika kiyamet kopuyo birazdan diger taraftan baglanicam *

aşık olmaktan vazgeçilen an

yeterince aşık olmuş, artık gereksinimlerini başka dallara yöneltme eylemi.

sevgilinin zaman zaman saçmalaması

sevgilime yaptığım rutin işlerden bi tanesi

soner sarıkabadayı

bir şarkısında adının kor-ken olduğunu iddia eden sanatçı.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

Bin Muhteşem Güneş - Halit Hüseyni (Khalet Hosseini)adı gibi muhteşem bir kitap. "Nereye giderseniz gidin ülkeniz peşinizden gelir. Artık siz orada yaşamasanız da o içinizde yaşar." Afganistanda geçen gerçek bir yaşam öyküsü. Aynı yazara ait Uçurtma Avcısı adlı kitapda beğenilenlerim arasında hit sırada.

görünen köy kılavuz istemez

bilinen, görülen, rahatlıkla idrak edilebilecek, kimsenin üstüne açıklık getirmesine gerek kalmayan durumlar için söylenebilecek bir atasözü.

24 saattir telefonu kapalı olan sevgili

pollyannacılık oynamaya sebep olan durum. Başına b'şey mi geldi? Şarjı mı bitti? gibi özünde olumsuz olan fakat bir sevgilinin düşünebileceği en masum en olumlu kelime öbeklerinin beyninde uçuşması durumu.

iki kişi arasında kalmak

kararsızlığın hat saffaya ulaştığı, ne yapacağını bilememe girdabına saplanma durumu. aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık gibi deyimlerin çıkış noktası diyede tanımlanabilir.

bakire olmadığı halde oruç tutan bayan

bir bayanın bakire olmaması için ya evli olması ya da zina yapması lazım kerimdir. Zina tek kişilik bir eylem olmadığından bir bayan bakire değilse bir ekekde o kadar bakir değildir. Oruç tutma hakkı yoksa her ikisininde yoktur. Bir insanın işlediği dünahla yapmak istediği sevap eyleminden men edilme durumda dinde yoktur. Böyle düşünebilen kişiler din hakkında bir bilgiye sahip olmayan, bayanların haklarını ezmeye çalışan kitleden ibarettir

türk erkeklerini diğer erkeklerden ayıran özellik

beraber oldukları bayanı kimsenin görmemesini isteyen ama herkesin görüp heves ettiği bayanlardan hoşlanmalarıyla içlerindeki tezatlığı kıskaçlıkla örten, kendilerine olan güvensizliği aşmak için aldatmak gibi girişimlerde bulunan becerebildiğinde de pek bi matah b'şey yapmışcasına yaptığından gurur duyan kitleye biz kızlar kendi aramızda Türkerkeği diyoruz. bu durumların görülmediği erkek kitlesi de yabancılar olsa gerek ama hiç yabancı biriyle çıkmadım bilemicem ilişki tarzlarını.

tek defterle üniversiteyi bitirmek

100 sayfalık kareli yaprak tomarını içinde her telden bilgiyi bulanileceğiniz kutsal bir kaynağa dönüştürme eylemi.

pes etme

gösterilen yoğun caba karşılığında daha fazla çırpınmanın anlamsız olacağını anlayıp çırpınmaktan vazgeçme eylemi.