bugün

biraz da olsa apolitik bir gençliğin büyük bir tepkisidir.
(bkz: anime)*
(bkz: facebook profiline hentaici bayan fotosu koymak)
insanların bu konuya eğilimini görmemizi sağlaması açısından güzel bir eylemdir.
toplumsal bir hareket olarak feysbuk

gerçek hayatta verilemeyen tepkilerin, saçma sapan dışa vurumlarından biri..
kimseye bir yararı bir yaptırımı olmayıp, bakın ben profil resmimi değiştirecek kadar duyarlıyım anlamında eylemdir.
an itibarı ile bütün çocuklar özgürlüklerine kavuştular...

çocuk istismarını profil resimler iile engellemek de ayrı bir saçmalık. o zaman hocam ben direkt koyuyorum tepkimi, koydum profile zall ın resmini, barcelonaya transfer olsun artık. (bkz: iniesta zall benzerliği)
facebook sayesinde artık hiç bir çocuk taciz edilmeyecek vay be.
bu tür eylemler kapitalizmin oyunlarıdır. maksat da insanların içlerinde biriken stresi, hıncı,kızgınlığı azaltmak, bir nevi gazlarını almak ve örgütlenmelerini önlemektir.

bir ara gelişmiş ülkeler 8 zirvesine (g8) karşı live 8 konserleri düzenleniyordu. oh ne güzel birileri de bu ülkelere karşı birşeyler mi yapıyor yoksa derken fark ettim ki konserleri zaten bu g8 ülkeleri düzenliyor. amaç zenginler kendi aralarında toplanıyorlar, biz fakirleri dışlıyorlar diyerek toplulukların ortak bir kızgınlığa kapılıp, g8 ülkelerine karşı antipati besleyip ve en önemlisi de örgütlenmesini önlemek. yani insanlar bize karşı bir araya gelsinler tamam ama bizim kontrolümüzde olsun demek istiyorlar.

facebook daki bu tarz kampanyaları da bu konserlere benzetiyorum. evinde işinde kıçının üstüne oturup çayını, kahveni biranı yudumlarken sen nasıl anlayabilirsin ki istismara uğrayan çocukları. profil resmini değiştirmenin ne faydası olabilir onlara? onlar için sokaklara çıktın mı hiç , cebinden 5 kuruş para çıktı mı onlar için, bir çocuğun hayatını kurtardın mı hiç? kimse kendine bunu sormuyor ama bu gece pek çok kişinin içi rahat olacak. tepki gösterdim ben duyarlı bir insanım diyecekler için için. kendilerini önemli zannedecekler. böylece kapitalizmin çarkları arasında sıkışmış,bunalmış, kendinden uzaklaşmış insanlar kendilerini önemli zannedecekler yeniden. tıpkı çocukluklarındaki o kahramanlar gibi kahraman olacaklar bugece.

bak arkadaşım rahatını bozmadan katıldığın bu tür eylemler, seni önemli ve duyarlı kılmaz ancak kapitalist oyunlarına alet eder. biliyor musun kaç çocuk çoktan uyumaya gitti sabahın köründe kalkıp işe gitmek için, kaç kız çocuğu kimbilir kimlerin tacizine uğradı bugün, kimbilir kaç kız ailesi tarafından infaz edilecek bu hafta. sen profiline superman i koysan da superman olup uçmayacaksın ki üstlerine.
(bkz: facebookta vatan kurtarıyorum)
(bkz: hadi bir şeyler için bir milyon olalım) gibi bir çok türevleri olan gruplar ,sayfalar,etkinlikler gibi çocuk tacizlerine karşı yapılan,
"vicdanlı insanların çok olduğunu gördüğüm için gerçekten onları takdir ediyorum fakat çocukları taciz edenlerin falan bu profil resmi değişikliğinden etkilenip kendi sapkınlıklarından bu şekilde,yani bir günde mi vazgeçecek?" diye sorgulanmadan edilemeyen bir tür etkinlik.
resmi bayramlarda profil resmine atatürk resmi koyarak atatürk devrimlere sahip çıktığını sanan zihniyetle paralellik gösterir. birde ' hehehe artık hiç kimse çocuklara taciz edemeyecek ' mantalitesi var ki. *
arkadaşımın rahmetli micheal jackson'ın southpark'taki çizgi resmini koyarak desteklemeye çalıştığı zamazingo. sanırım kampanyadan haberi yok eğer varsa amacı başka bir şey.
21 yıllık hayatımda gördüğüm en dangalakça protesto şekli.
yarın saat 10 da şurada yürüyüş yapılacak bunun için denilse kimsenin katılmayacağı ancak masa başında oturup küçükken izlenilen kahramanlardan birinin fotografını koymanın çok daha olduğu için yapılan eylemdir.
(bkz: yazıklar olsun)
maksadı eğlence olan eylemdir.

insanlar birbirlerine "bak ben şu çizgifilm karakterini beğeniyorum" demek için ya da "bak ben daha ilginç bi çizgifilm karakteri buldum" demek için bu eylemi yapıyorlar bence.

çocuk tacizine 1 gram faydası var mı dersen, olmadığı kesindir...
benim neden bir feysbukum yok diye için için üzülmeme sebebiyet vermiş durumdur.
annem, "tamam aç benimkine koy" * deyince, twettyi koydum hemen. çokoşuma gitti böle heryer rengarenkti, gözlerimi falan kapadım, 7 cüceleri gördüm, kırmızı başlıklı kız ormanda salak salak yürüyordu, tam hanselle gratele de selam verecekken annemin çığlığıyla açtım gözlerimi!!

- "aaa tiviti olmaz, sen oraya çabuk şeker kızı bul da koy bakim, ne o öle sevmedim onu.!!"

13 yaşında ergen. yapacak bişey yok. şeker kız köpeeen olsun diyip sindirellayı koydum tabi hemen. böyleyken böyle.

edit: hageten o diil de konu neydi?
facebook daki düşünceli insan topluluğunun gerçekleştirdiği eylemdir. o kadar düşüncelilerki profil fotoğraflarını değiştiriyorlar! atatürk ve türk bayrağı konulduğunda da bir anlam yükleyememiştim bunda da yükleyemedim açıkcası. insan değer verdiği, önemsediği, inandığı şeyleri, değer yargılarını bu şekilde ifade etmemeli, bu şekilde göstermemelidir. bunun yeri facebook olmamalıdır.
çocuk istismarına da, meme kanserine de, kadına şiddete de * verilebilecek en büyük tepki duyarlı olmaktır.

3 maymunu* oynayıp sonra da profiline çizgi film karakteri koymakla önüne geçilmez bunların.
Profil resminizi çizgi film karakterine çevrimenin çocuk istismarını engellemekle hiçbir ilgisi yoktur, aksine çocukların profillerine kolayca ulaşmak için planlanmış bir düzmecedir.
Çizgi film karakterini gördüklerinde her çocuk arkadaşlık istklerini kabul ediyor ve böylece profillerine ulaşılabiliyor.
Kötü niyetli insanların bu tür aldatmacalarına düşmeyelim. Haberleri izleyin lütfen dünya çapında uyarı yapılıyor !
diye de birr yazı dolaşmakdadırDoğrulugundan emin olmasamda zaten cizgi film karakterini görüpde hemen kabul edicek cocugu pc başına oturtturan anne babada suc
profil resminizi çizgi film karakterine çevrimenin çocuk istismarını engellemekle hiçbir ilgisi yoktur, aksine çocukların profillerine kolayca ulaşmak için planlanmış bir düzmecedir.
çizgi film karakterini gördüklerinde her çocuk arkadaşlık istklerini kabul ediyor ve böylece profillerine ulaşılabiliyor.
kötü niyetli insanların bu tür aldatmacalarına düşmeyelim. haberleri izleyin lütfen dünya çapında uyarı yapılıyor !
böyle protesto mu olur lan sorusunu aklıma getirmiştir.
profil resimlerinden oluşan karakter ve resimleri birleştirip yeni bir çizgi film yaratıldıktan sonra izlemeye konulacak eylem.

bundan ancak bu sonuç çıkar.
--spoiler--
ergenler dünyayı kurtarıyor facebook wars online
--spoiler--
yavaş yavaş hayat normale dönüyor, millet kendi resimlerini profil resmi olarak koymaya başladı bile.
6 aralık son günü olduğu için normale dönmesi normal.

(bkz: nedir bu normal)*
PROFiL RESMiNiZi ÇiZGi FiLM KARAKTERiNE ÇEViRMENiN ÇOCUK iSTiSMARINI ENGELLEMEKLE HiÇBiR iLGiSi YOKTUR, AKSiNE ÇOCUKLARIN PROFiLLERiNE KOLAYCA ULAŞMAK iÇiN PLANLANMIŞ BiR DÜZMECEDiR, CARTOON KARAKTERiNi GÖRDÜKLERiNDE HER ÇOCUK FRiEND REQUESTi KABUL EDiYOR VE BÖYLECE PROFiLLERiNE ULAŞILIYOR. KÖTÜ NiYETLi iNSANLARIN BU TÜR ALDATMACALARINA DÜŞMEYELiM, HABERLERi iZLEYiN LÜTFEN DÜNYA ÇAPINDA UYARI YAPILIYOR. bunlar hassas konular, galeyana gelmeyip dikkatli olalım.