bugün

böyle bir anda pat diye karşınıza çıkması şeklinde de vuku bulabilir.
tahmin edildiğinin aksine yüzde bir gülümsemeyle bakabiliyormuş insan o hiç sevmediğin sakalıyla rakı masasında çektirdiği fotoğrafa.
Eski sevgilinin yeni sevgilisiyle fotoğrafını görüp hüzünle sonuçlanabilecek durumdur.
eğer sizi silip engellediyse gerçekleşmeyecek durumdur.
kapak fotoğrafına öküz gibi kızlarla çekilmiş fotoğraflarını koyuyorsa bi' kaç gün akla takılabilir.
bulmayın lan.
arayan mevlasını da bulur belasını da.
özlenmişse aranabilir.. yeni sevgilisi var mı diye bakılabilir.. size ithafen yazdığı bir durum güncellemesi var mı diye bakılabilir-varsa hemen kişi üstüne alınır.
tabi arayıp bulup yeni sevgilisiyle olan bir fotoğrafına rastlamak olasıdır, zaten durumu algılamak 5 saniye sürer akabinde birkaç küfür edilebiliyorsa-sevgilisizlik ve kişiye duyulan sevgi hali sürüyordur.
sevgilisi olmasına rağmen size yazdığından emin olduğunuz birkaç cümleye rastlanılabilir.sözün ait olduğu dize, mısra vs.neyse aranır bulunur, tekrar tekrar okunabilir, bir yerlere not edilebilir..

hesabımı arayıp da bulamayan kişinin en yakın ortak arkadaşımıza :

k: “x, hesabını mı kapattı?
e:” silmiştir seni”
k: “sildi canım, biliyorum onu da, face te aradım bulamadım”
e: “ arayıp bulsan ne olacaktı.kızar hem o.”
k: “e, facebook ta eski sevgili aranır, yeni sevgilisi var mı diye bakılır.varsa, kimdir, iyi midir , hoş mudur, yakışıklı mıdır.bunlara bakmak benim görevim.” der.

örnek dikmen dolmuşunda yaşanmış olsa da bir takım oğlan çocuklarının duruma bakışı bu şekildedir.
buldum. bir şey olmadı. evlenmiş olduğunu gördüm hem de * rahatladım.
tekrar kaybetmeyi gerektirendir.
değişen bir şey olmuyor inanın ama eğer yeni sevgili varsa onu öğrenmenizi sağlayacaktır,hayata sizsiz de devam edebildiğini anlayabileceksinizdir,o an onu öldürmek isteyebilsin ama

sakin ol Derin derin nefes al, burnundan al ağzından ver, saymaya başla, nefes almaya devam et nefes al 10...9...8...7... iyiyim, çok iyiyim, iyi biriyim 6...5...4...3...2...1.

an itibariye bunu yaptıktan sonra sayfayı kapatın ve hayatınıza bir anlık hafıza kaybıyla devam edin efendim,sağlıcakla.
hele o seni eklemişse çok farklı duygular uyandırır insanı.
her halükarda yeni sevgiliye ayıptır, yazıktır. insan olan yapmaz lan!
saçma bir yanılsama yaratabilir..öyle bakarsın profil resmine, yabancı gibi ya da gruplarda falan rastladığın güzelce bir kızın resmi gibi..biraz daha bakınca çark eder zihin..ellerine, gözlerine...anasayfaya dön..
ilişki durumu arkadaş olmayanlara açık değilse sazan gibi atlarsın ama sonrası facia olur.
aranır, bulunur, eklenmez sadece öyle bi bakılır sonra kapatılır...
hemen ardından sahte bir hesap oluşturarak kendisine arkadaşlık teklifi göndermekle sonuçlanacak durum.
daha aci vereni;

(bkz: facebook ta eski sevgiliyi bulamamak)
nişan fotografını profilinde görmenizle de sonuçlanabilir.
facebook'ta eski sevgiliyi aramaktan sonraki aşamadır.
ben bulamıyorum. network unu değiştirmiş sanırım. iyi de yapmış. sağlığı, sıhhati yerinde olsun da gerisi önemli değil.
hemen resimlerine bakılır tabi seni eklerse.
çok güzel şe bu facebook.düşünün on sene geçmiş sevgililigin eskiligi bile kalmamış.ama insanın arada bi aklına gelio falan hatta hatun kişi veya er kişi yurtdışında yaşamaya başlamış.bu yazılımlar olmasa asla dünya gözüyle bir birini göremezler sonra birgün karşında yok evlenmişte yok çocugu olmuşta eşi ii bir insanmışta seni aramış bulamamışta....sonra yaraların açılır neler kaybettigini nerelerde hata yaptıgını düşünürsün..yoksa o kadar ii bişe degil mi ki..ne bileyim ya ironi dedikleri bu heral...:)
(bkz: arayan mevlasını da bulur belasını da)
gereksiz bir hadise. madem eski niye arayıp buluyosun diye sorar adam kendine. (bkz: kendi içinde çelişmek)ve bu içindeki çelişkiyi dışa vurmak olarak adlandırdım. *
facebook ta eski sevgiliyi bulmak akabinde ekleyip mesaj atmak bir ay sonra kavga edip tekrar silmekle sonuçlanabiliyor.
bulunca koca bir iç çekilen durum,profilide kapalıysa meraktan ekleyip onun onaylamasında gecirilen sacma zaman,hayal kırıklığı yada mutluluk....