bugün

sık sık karşımıza çıkan ''kezban'' kalıbına uygun kişilerin kendilerini facebookta da gösterme halleridir. hepimizin arkadaş listesinde vardır. kamyoncu lafları, herkesin diline sakız olan klasik seni seviyorum lafları ondan sonra ''ben çok güzelim herkes bana yazıyor havanı alırsın canım. '' temalı sözleri hepimiz biliyoruz yani mal değilsek.

ama bir de entellektüel, süper havalı olduğunu sanıp kezban olanlar var ki acınası.

mesela az önce baktım ne demiş: Eskimiş şarap güzelliğinde bir gece...
ya bir kitapta ya bir filmde ya da başkasının durum güncellemesinde görmüş kesin.
yahu 94 ya da 95 doğumlu bişeysin. daha liselisin ulan angut. akşam beş buçukta ezan okununca evde olmak zorundasın. babana hesap vermeden bakkala bile gidemiyosun ne bu havalar? sinirleniyorum gerçekten. bunlar kimlerdir biliyo musunuz? sokakta tanımadığınız bi kezbanla göz göz kelirsiniz bi kaç saniyeliğine. sanki saatlerdir onu kesiyomuşunuz gibi olur, kaşlarını çatar dik dik bakarlar. sanki tecavüz ettiniz ya da elinizde bıçakla üstüne yürüdünüz.

iyi hadi sosyal medyada takılıyosun. çok popisin. nasıl popisin? bakıyoruz fotoğraflarına 50 60 kişi beğenmiş en az oooo süper. kimler beğenmiş? 3 tanesi kız onlar da en yakın kankaları geri kalanı erkek. 40 yaşında kamyoncu şarapçı da var.bunların içinde 17 yaşındaki apaçisi de. evet bakıyoruz bir saniye...
ahmt cn glm (profil resmi: saçlarını dikmiş yan bakmış arka planda soba var)
burak kaf kef (sagopa kajmer)
hilmi uçar (orta yaşlı bir adam. tipsiz ve piç bir gülüşü var. atletli profil resmi var.)

daha uzar da gider bu liste.

ha ne diyoduk? sosyal medyada takılıyosun. tamam okey. sözde senin facebookun ama hiç bir yazın sana ait değil. bu ne iş? takıldığın sayfalar belli. en güzel sözler. en pis laf koymalar. aşığım seviyorum diyenler. (türkçe metinlerle yazılmamış da ben çevirdim türkçeye.)

ordan buluyosun kopyalayıp alıyosun. ya da ergenlerin dinlediği şarkıları google a ''şarkı sözleri'' diye aratıp şarkının nakaratını koyalıyor şarkıyı paylaşıyorsun.

işin özeti: çok coolsunuz kimse size ulaşamaz ama gerçek şundan ibaret ki evde ossura ossura yatmaktan başka bir numaranız yok. yapmanız gereken gerçeketen okuyup araştırıp sanat, spor gibi önemli uğraşlar edinip düşünen bir insan olmak.
facebook fotoğraflarının hepsinde dudak büzendir.
büyüklü küçüklü yazarlar bunlar her cümlesinde birine laf sokma çabası vardır.
unuttuğum bir özellikleri: ayda yılda bir kısa etek giyerler. onunla hemen fotoğraf çeker facebooka koyarlar. sonra öküz tipik türk erkeğinin biri buna yavşadı mı laf attı mı benim namusum bilmem ne ciyyak ciyyak çığırırlar.
(bkz: filiz sevişelimmi)
(bkz: burcucum çok güzel çıkmışsın)
(bkz: öehhh)

bide bunların gittikleri yerleri etiketlemeleri var ki, insanı her şeyden soğuturlar.
Bir nisan şakası yapalım derken eşek şakası yapan iki salak kızın temsil ettiği kezban türü.

http://www.posta.com.tr/3...lur-.htm?ArticleID=275548