bugün

"yeni foto koydum yorum yap" diyerek sana emir veren ve bir o kadar da gıcık insan çeşididir. facebook hesabına her fotoğraf eklediğinde insanlardan yorum yapmasını isteyip daha sonra da bunu istememiş gibi cevaplar veren insandır.
msn'den "benim fotoya yorum yapsana" der. fotosuna yorum yaparsın:
-süper foto.
+sağol canım ne gerek vardı ;)
ayrıca bazen de yorum yapmanla yetinmeyip beğenmeni isteyebilirler.
popüler olmaya çalışan ve insanlara içinden hep benimle ilgilenin diyen insandır.
facebook'u sexbook mantığı ile kullanan insancıklardan yalnızca birisidir efem.
bütün sosyalliği sanaldır bu kişinin facebooktaki arkadaş sayısına göre hareket eder. her fotoğrafı facebook düşünerek çekinir.
tribünlere oynayan facebook kullanıcısı.
bu kişi eğer sözlükte yazıyorsa, her gün nickaltına bir şeyler yazılsın da ister. var böyleleri. önce size nickaltı yazarlar, sonra da sizin yazmanızı beklerler. siz yazmadığınızda da çemkirip, kendi kendine nickaltı yazarlar. hatta kankalarım beni iplemiyor diye de serzenişte bulunurlar. ama senin derdin mi var, sıkıntın mı var, iyi misin, kötü müsün umrunda değildir.

onlar için anca facebookta her fotosunu beğenin, altına yorum yapın "burcucum çok güzel çıkmışsın" deyin, sözlükte de nickaltını coşturun tamamdır. başka derdi kalmaz.
yahu ben de istiyorum, ne var bunda lakin bunu dillendirmiyorum, evet yaptığım bir yoruma cevap gelmesi, eklediğim bir fotoğrafın yorumla dolması, zevk veriyor buna. ama nedeni uzaklarda aramamak lazım heralde, kısaca nefsimiz diyelim olsun bitsin.