bugün

aslında bir in my time of need de değildir.
sözlerin yetersiz kalacağı çok güzel bir opeth parçası. kesinlikle opeth adında ayrı bir türe girmektedir.
dinleyeni geçmişe sürükleyen enfes opeth parçasıdır.
teknik bakış yerine kalp gözüyle bakılırsa en iyi opeth şarkısıdır.
(bkz: face of ischam)

bu kadar sever, bu kadar sayarım bu parçayı. hayatıma işledi. silip atmak zor..
ruha dokunan bir opeth parçası.
bir şarkıda yaşanabilecek bütün duyguları yaşatır. zeka ürünü sözlere sahiptir, bizimkilerin yaptığı gibi sığ ve zorlama sözleri yoktur. (bkz: yatçaz kalkçaz)
güzel bir opeth şarkısı zamanında pek ağlamıştım bunda. sevgililerim melinda derdi bana belki de ondan. şimdi ne opeth dinliyorum ne de bu şarkıyı. o eski halimden eser yok şimdi...
başlığı görmemle tanıdığa rastlamış gibi oldum, en sevdiğim opeth şarkısıdır. opeth sevgimden bahsetmiyorum bile. sözleri çok duygusaldır. mikael eski sevgilisine yazmıştır. hatta son cümle " kalbim sana ait ama başkasına sözüm var şeklindedir. ah ah. ne dinlerdim zamanında. şimdi yine açıp hüzünleneyim.
hikayesini merak ettiğim opeth şarkısıdır. ha kızına yazmış karısına yazmış bi ton söylem var ama aslı nedir gerçekten merak etmekteyim. her kim adına yazılmışsa şanslı olsa gerek.
http://www.youtube.com/watch?v=PWtqeNie1Rk

04:30'dan sonra kopan şarkıdır.

opeth karakteristiğini güzel yansıtır.
şu anda bu şarkıyı ilk kez dinliyorum, yarısındayım ve oha bu melodiyi nasıl akıl edebilmişler demekteyim hala.
Şaheserdir. ilk tınısından şarkı sizi kendine çeker. Melodiler ve vokalin güzelliğinden bahsetmeye gerek yoktur herhalde.
Imkansızlığın acı tadını anlatan şarkı. Her ne olduysam, kim olduğumdan bir haber düştüysem uzaklara , zamanın durağan öldürücülüğünden başımı kaldırıp bir nefes aldıysam onun hatırasını anlatır bana. Fakat korkular , korkular... Elim varmaz geçmiş birkaç güzel günü çağırmaya. Zaten o da gelir mi ki ? Gelmese daha iyi olurdu gerçi. Imkansızlık ya şarkı en iyisi dinlemek bir kaç daha. Biraz daha ölüp geçmişi böceklere yem etmek için.
opeth'i en iyi anlatan parçalardan biri.

keskin geçişler riffler ve davul uyum içindedir. hüzünlü şarkı.
Net iyi şarkıdır. bize yazacak bir şey bırakmamış vicdansız.