bugün

soru açık sanırım.
bence bilebilirler. nitekim eniştem ablamın telefon şifresini biliyor ama ablam enişteminkini bilmiyor sanırım.
telefonuyla işim olmaz. kurcalamaya tenezzül etmem.
saklasaydı sorun olurdu elbet, bilmeliyim. o da bilir.
kimsenin telefonunu kurcalamam.
kendiminki de ortada durur sarhosken bile alip wc ye teli goturmem.
huyum suyum bellidir. kimse alip bakmaz basina ne gelecegini bilir.
ama baris.
tihlikiliyim diyirim kizim.

bu arada bekarim.
bana avrat bosamak kolaydir.
Sevgililik te sikimde takmam ama evlilikte sikerler özeli.
Ben zaten telefona şifre koymayı bilmiyorum. Böyle şeyleri öğrenmeye de üşeniyorum. Telefonumda şifre var. Eşim oluşturdu. Haliyle ben unutsam o unutmaz. Ama ben eşimin şifresini bilmiyorum. Eskiden biliyordum sonra ne oldu da bilmemeye başladım onu da bilmiyorum. Merak da etmiyorum. Olaya bakışım aşağıdaki gibidir.

(bkz: kemalim yapmaz)
Mesele bilip bilmemek değil, gizli saklı işler çevirmek
Yapacak olan şifresini de verir, gizli telefonu da olur.
Bir soru.
Bilebilir de şifreye bile gerek yok ki. Evlilik zaten güven meselesidir.

Pek Sanmıyorum lâkin olaki bir gün beni gerçekten seven bir kadın bulursam ve evlenirsem, böyle şeylerle uğraşmam.

Olur da evlenirsem ileride, Evleneceğim kadın güvendiğim kadındır benim için .
True evlen de kurtulalım!.

Evlilikte gizli saklı olmaz. Olsaydı adı evlilik olmazdı. Mutlu bir evliliğin sırrı şeffaflıktan geçer.
Gece uyuyunca kimle konuşmuş diye bakmak için mi? Güvenmiyorsanız evlenmeyin basit çözüm.
şifresini bilir elbette ama sürekli bir şeyler yakalarım mantığıyla kurcalamadiğı sürece.
etik açıdan bakarsak eşlerin özel hayat sırları olamaz olmamalı. telefon şifreleri bilinmeli. zaten korkacak şeyi olmayanın telefonunda gizleyecek bir şeyi de olmaz.

ha "s.kerim etiğini hukuk ne diyor ona bakarım ben" derseniz sanirim yargıtay da geçen sene böyle bir karara varmisti.

yani jki türlü de yaragi yediniz.
Bilmeli ama bilseler de bir şey değişmez. Evli olup kaçak et kesen bi sürü kadın tanıdım. "O benim telefonuma hayatta bakmaz" diyen vardı mesela. Rahatlığa bak aq. Ya bakarsa? Müge anlı loading ondan sonra.
Evliklik kurumunda özel alan cart curt, bunlar gevşeklerin lakirtisidir. Her şey şeffaf olmalı.
birbirimizin şifrelerini biliriz. sadece telefonlar degil, banka kartı, kasa vs. şifrelerini de biliriz. eşimize güvenmeyeceksek neden evlendik.
ben evlensem karıya söylemem o da beni direk boşar aq.
Hahaha evlilikte karının telefonunu alıp kahveye bile giderim ne şifresi aq.

Kendiminkini evde bırakırım.
Kuşkusuz eşim ve aynı anda sevgilim, flörtüm, dostum da şifremi bilebilir. Gizli saklı Olmaz.
yani sonuçta bir acil durum vesaire olabilir, o yüzden eşim telefonumun şifresini bilmeli. her şeyimizi bilen insandan, telefonumuzu mu gizleyeceğiz?
eşim telefon şifremi bilir.
Şifreler karşılıklı bilinmese de...

Iki taraf da istenildiği zaman karşıdakinin korkmadan telefonunu verebileceğini bilmeli bence.

Bi bok yemiyorsan korkun da yoktur.
Ben telefonuma şifre koymuyorum. Eşim de şifresini bana ve oğlumuza söylüyor. Bu şekilde devam..
benimkini bilmesin ama ben onunkini bileyim olmaz mı ?