bugün

açık açık konuşulması ve cevaplanması gereken sorudur.

eşcinsel arkadaşlar ısrarla eşcinselliğin bir hastalık değil de tercih olduğunu vurguluyor, onlardan özür dileyerek kendi düşüncelerimi paylaşacağım. şimdi sen bu konular hakkında bilgisi olmayan, sıradan, tutucu bir vatandaşa sürekli eşcinselliği aslında senin isteyerek seçtiğin bir seçenekmiş gibi aktarırsan o adamın da seni kabullenmesi ve sevmesi imkansız bir hal alır.(bu kısım toplumun ahlaki yapısının bir ürünü, ayrı bir başlık konusudur.) fakat aynı vatandaşa bunun hormonal bir bozukluk olduğunu ve senin elinde olmayan sebeplerden kaynaklandığını anlatırsan hak vermese dahi saygı duyacaktır.(en azından öyle umuyorum)

aslında böyle bir ahlaki yapı ve insanların toplum tarafından dışlanmamak için mahremleri hakkında açıklama yapmak zorunda olmaları kabul edilebilir bir şey değil fakat ne yazık ki şu an ki yapı bunu gerektiriyor.

bilimsel yönünü de diğer arkadaşlara paslıyorum, uzatınca okumuyorsunuz.
Sosyoloji dersine lgbti li bireyleri tanıtmaya iki kişi gelmişti. Bunların bize aktardığı bunun tercihden çok hormonal bozukluk olduğunu belirtmişlerdi.
tercih değilmiş efendim, hormonalmiş. o kadarcık yani. çok biliyorsun demek ki. peki o zaman, çocuklukta taciz görenlerin arasında eşcinselliğin genel ortalamanın çok üzerinde olması, yani bu durumun açıkça cinsel eğilimin belirlenmesinde kuvvetli rol oynamasına ne diyelim? hormon bunun neresinde? dikkat edin lütfen.
doğuştandır.
Nörolojik ve Fizyolojik olarak Hormonlarından doğru salgılanmamasından mütevellit Bilim hastalık olarak nitelendirir entelektüel Toplum Tercih olarak nitelendirir. Gel gelelim Hasta Olunca gidip entelektüel birikimi yüksek bir göte benim neyim var hangi ilacı almalıyım diye sormuyor kimse.
hastalık degildir o kesin.
hormonal bir hastalıktır. Erkekte kadınlık hormonları fazla salgılanır ve yetiştirilme tarzıda kadın gibi olursa eşcinsellik kaçınılmazdır.
kimi zaman tercihtir kimi zaman hastalık.

doğumdan sonra bir yaşa kadar kız çocuklar için kadınlık hormonları erkek çocuklar için erkeklik hormonları salgılanır.

erkekte ve kadında etkili olan hormonların ters olarak salgılanmasından dolayı kişide cinsiyet bozukluğu olur.

bundan sonra kişinin eğilimlerine yönelik olarak yönlendirme yapılmalıdır.

bu hastalıktır.

birde kadınlığa özenen erkekler ve erkekliğe özenen kadınlar vardır ki allah ıslah etsin.
tercih veya hastalık değil eğilimdir.
Lan eğilimini sikeyim ne eğilimi? Adam vurduruyo lan eğilmesi mi kalmış? Hastalıktır, bitti. Erkek kadına kadında erkeğe ilgi duyar, bu kanundur. ibneliğinize kılıf uydurmayın, sikerim.
psikolojiktir, yenen birini tanıyorum, hatta yakında evlenecek.
Ne hastalıktır nede tercih bildiğimiz ibneliktir.
Bence doğuştan gelen bir durumdur.
sapıklıktır.. allah'a itaatsizliktiir..

allah sizi nasıl yarattıysa o yönde ilerleyin, erkeğin erkekle, kadının kadınla cima etmesi kesin kez haramdır...
(bkz: hastalıksal tercih)
(bkz: tercihsel hastalık)
şüphesiz hastalıktır.
kesinlikle hastalıktır. saygı duyarım ama anlam veremediğim vermeyeceğim durum.
Cevabi Ikisi de olan soru. En azindan 2018 itibari ile. Zira tam sebebini bilmedigin bir olayin, neden olmadigini da bilemiyorsun genellikle. Bu sorunun cevabini evrimsel biyoloji veremiyor. Siz kimsiniz emenike, birbirinize atip tutmussunuz.
Hastalık olma ihtimali tabiki var, ama ülkemizde hastalık bahanesine sığınıp tercihini kullanan binlerce insan var.

Eskiden de böyle miydi, yoksa sosyal medya denen illetten sonra mı çoğaldı, yada teknoloji ile herşeyden haberdar olunca mı bu kadar sık görmeye başladık.

Bilmiyorum ama, çok özenti bir toplum olduğumuz bir gerçek. Bir beğeni bir like uğruna her türlü şeyin yapıldığı, denendiği bir devirdeyiz. Kerimcan durmaz'ı idol olarak gören bir gençliğimiz var. Ne yazık ki.

Soruların cevabı muamma, ancak bildiğim birşey var ülkemizde eşcinsel sayısı oldukça fazla.

Bazen instagramdan bana yazan erkekler oluyor, rahatlıkları, tavırları beni endişelendiriyor.
sanırım normalleşmeye başlıyor, o kadar çok rastlıyorum ki artık, hani arkadaş ortamında gereksiz şakaları olur onlardan bile şüphe etmeye başladım.

Kimse kusura bakmasın ben normalleştiremiyorum normal bakamıyorum, etrafımda olur yada olmaz ama ben kültürümü yaşamak isteyen bir insanım.

Evet osmanlıda da vardı, belki çoğunuz bilirsiniz, bilmeyenler de az araştırırsa sonuca ulacaktır. Ancak benim kültürden kastım ahlaki yaşamaktır.

Kime göre, neye göre derseniz de, bem pragmatik bakıyorum, olması gereken de budur.
Rahatlığın batmasıdir. Başka bir şey değildir. Ibneligin lüzumu yoktur.
Ikisi de. Kolay bir durum degil.
ilgini çeken birtakım şeylere diğer insanlardan fazla yoğunluk vermek tercih meselesi olsa gerek. Zira Tanrı caiz kılmayacağı bir hastalığı vermez değil mi ?.
son derecede rezil bir hastalıktır. tedavi edilmelidir. bu mikrobun sonu gelmeli.
Escınsellık tercıh edılen bır hastalıktır.
yıllardır hastalık olduğunu doğuştan geldiğini düşünürdüm, sonra bir eşcinsele direkt sordum “kardeş nasıl başladı bu mevzu” diye anlattıklarından vardığım sonuç bunun bir tercih oluşu. ve her ne kadar doğru bir tercih olmadığını düşünsemde, saygı duyduğum bir tercih.

herkes kendi kaderinin demircisidir