bugün

eşcinsellik bir tercih midir yoksa hastalık mı

Hastalık olma ihtimali tabiki var, ama ülkemizde hastalık bahanesine sığınıp tercihini kullanan binlerce insan var.

Eskiden de böyle miydi, yoksa sosyal medya denen illetten sonra mı çoğaldı, yada teknoloji ile herşeyden haberdar olunca mı bu kadar sık görmeye başladık.

Bilmiyorum ama, çok özenti bir toplum olduğumuz bir gerçek. Bir beğeni bir like uğruna her türlü şeyin yapıldığı, denendiği bir devirdeyiz. Kerimcan durmaz'ı idol olarak gören bir gençliğimiz var. Ne yazık ki.

Soruların cevabı muamma, ancak bildiğim birşey var ülkemizde eşcinsel sayısı oldukça fazla.

Bazen instagramdan bana yazan erkekler oluyor, rahatlıkları, tavırları beni endişelendiriyor.
sanırım normalleşmeye başlıyor, o kadar çok rastlıyorum ki artık, hani arkadaş ortamında gereksiz şakaları olur onlardan bile şüphe etmeye başladım.

Kimse kusura bakmasın ben normalleştiremiyorum normal bakamıyorum, etrafımda olur yada olmaz ama ben kültürümü yaşamak isteyen bir insanım.

Evet osmanlıda da vardı, belki çoğunuz bilirsiniz, bilmeyenler de az araştırırsa sonuca ulacaktır. Ancak benim kültürden kastım ahlaki yaşamaktır.

Kime göre, neye göre derseniz de, bem pragmatik bakıyorum, olması gereken de budur.