bugün

Vatandaş ile dalga geçilen sistemdir. Nedir lan bu çocuk oyunu yapboz gibi yıkin tekrar yapın nedir lan bu!
Başarısız bir sistem ve başarısız bir sistemden de başarılı kişilerin çıkması oldukça zor.
Ülkemizde, itinayla içine edilmiş, yap boza dönüştürülmüş, ehil ya da yetersiz kişiler tarafından viran edilmiş bir sistemdir...
Öğretmenler ve öğrencileri, sıkıntıdan sıkıntıya gark ederek, bir süre devam ettirilip, tam bünye hazmedecekken, yeniden değiştirilen bir zavallıya dönüştürülmüştür...
Onca akademisyen, eğitimci, pedagog, psikolog, sosyolog varken, bu kurul kimlerden oluşturuluyor acep?
Nerdeyse 12 yıl ingilizce dersi görüp, my name is boyutunda kalan bizler bu sistemi ve emeği geçenleri lanetliyoruz!!!
En basit şekliyle şunu söyleyebilirim ilk okul 4.sınıftan beri ingilizce dersi alınıyor yaklaşık 9 yıl adamlar 9 yıla japoncayı söküyor. Sistem bize ingilizceyi öğretmeyi amaçlamıyor sistem ingilizce ders saatini tamamlayalım diye bakıyor. Yani orta 2 de ingilizce zamanları gösteriyorlar aşağı yukarı lise 3 e kadar her yıl aynı konu was were , Ving bla bla blaa..
Nerde?
<<<<<<
sistem denilince aklımıza gelen ilk şey olan iskelet sisteminin değişik versiyonudur.
20 milyon genç nufusla 500 bin genç nüfusu olan ülkelerin karşılaştırıldıgı sistemdir.
Hala ideolojik. Hangi konu olsa orda m. Kemal pompalamak isteniyor. Bu eğitim le ancak 2. Dünya ülkeleri seviyesinde tutulabilir siniz. Fikir özgürlüğü nün olmadığı yerde dogmalar ve sav lardan kurtulamazsınız.
(bkz: yarrak afedersin)
türkiye'de olmayan sistemlerden biri.
Amaann koy götüne rahvan gitsin şeklinde idare edilen sistem. (bkz: Biz mi kurtaracaz allasen mentalitesi)
Surekli dikis tutturamayan bi takimin sistemi gibi her teknik heyet bi degisiklik ogrenciler duman maksat geldik birsey yaptik.
NERDEN BAKSAN ELDE KALIYOR.hep hırsızlık, katakulli ile yapılan sınavlar;

http://haber.star.com.tr/...-hirsizligi/haber-1069004
Öğrenciyi allak bullak eden parası varsa he bir de üstün zekalı biriyse bir yerlere gelebilmesini sağlanan, her sene durmadan değişen içine edilmiş sistemdir.
Karma olduğu sürece eğitim sistemi dEğil embesillik sistemi olacaktır.
ülkemizde sorunlu bir yapı olarak kalmaya devam edecektir. eğitimin sadece dil bilgisi ve matematik gibi derslerden ibaret olmadığının kavranması gerekir. eğitim, bireye her anlamda (ahlak, insan hakları, saygı vs.) toplumla
uyum içerisinde yaşamayı da öğretmelidir. bu durum uygulamaya konulmadığı sürece sistem her ne kadar değişirse değişsin temel sorunlar devam edecektir.
vala 12 sene temel eğitimde sadece namuslu olmayı öğretebilsek yetecek zaten.

siktiret matematiği, feni..
Eğitimin dışından gelen insanların ve çocuk psikolojisinden zerre anlamayanların elinde olan sistemdir.
Türk eğitim sistemindeki 2 hata Eğitim ve Sistemdir :( .
yani yıl olmuş 2015. olacak 2016. hala daha eğitim sistemine söven var ya. değişmiyo amk değişmiyo işte anlayın şunu artık
görsel
Tum olay bu.
Test üzerinden giden bir sistemdir. belirli bir kalıp üzerine gider. sizin spora, basket, futbol, tiyatro, sahne sanatları, el becerileri veya müziğe mi yeteniğiniz var. bunlar önemli değil pek karın doyurmaz. herkes derslerine çalışmak zorundadır. test çözüp doktor,hakim, mühendislik okumak zorunda iter. mutsuz bir hayatınız oluşur. yıllar gecer ve hiçbir üretimde bulunmazsınız. bir bakan gelir her şey yeniden yapboza döner. Eğitim sisteminin sonunda bir işsizler ordusu veya yaptığı işten mutlu olmayan bir topluluk çıkar. örneğin ödenek ve kadro açılmadığı için ingilizce dersinize fen bilgisi öğretmeni girer. ülkede fırsat eşitliği yakalanamamışken ab ve amerika'yla kıyas edilir. şu unutulmamalıdır ki bir toplumu eğitim ayakta tutar ve ileriye taşır.
öğretmenleri tembel olduğu için öğrencilerinden de bi yol olmayacak sistemdir.

şimdi sakın vay öğretmenler 3 ay tatil yapıyorculardan olduğum sanılmasın, tatile ihtiyaçları oluyor gerçekten. ben bilhassa ve herkesten önce öğretim üyeleri için söylüyorum bunu.

dün kampüsten çıkıp otobüse bindim, 2 tane öğretim üyesi abartısız 20 dakika kar tatili olur mu, olmaz mı muhabbeti yapıp standart görevlerinden şikayetlendiler.

dönem bitti, vize notu açıklamayan var. sordun mu çok meşgulüm.

daha alt kademe için düşünürsen ilkokul ve lise öğretmenlerimiz de çalışmayı benimsetmede problem yaşadıkları gibi kendileri de fazla benimseyemiyorlar aslında.

çünkü öğretmenlik klasik memuriyetin içine sıkıştırılmış bir şey türkiye'de. memur zihniyetli insanlar, rahat ve rekabetten uzak bir hayat yaşamak için öğretmen oluyor.

öğretmenlerimiz atansın, herkesten çok maaş alsın, herkesten çok tatil yapsın yazın. bunlara itiraz olmaması gerektiği gibi mecburiyet var bence. insan yetiştirmek zor bir şey.

ama herkesi de öğretmen yapmayın. nolur, lütfen eğitim fakültesini öyle böyle bitiren herkesi bu göreve layık görmeyin.

öğretmenler ideoloji satmak karşılığında öğretmen olmasın, gerçekten nitelikli insan yetiştirmekle mutlu olacak insanlar olsun.

özel ders/etüt ve dahi rüşvet karşılığında ders geçilen düzen de bitmeli artık.

belki çok farkında değilsiniz ama inanın ki eğitimde fırsat eşitsizliği özel üniversiteler olmalı mı olmamalı mı ekseninden çok ayrı bir yerde, çok başlarda başlıyor.

büyük bir sömürü düzeni ve sektör var. bunu yıkmamız lazım.

bu ülkenin başka çaresi kalmadı.
Böyle bir sistem mi varmış? Kaç yıldır okuyorum daha göremedim sistem filan.
Balığın da ağaca çıkabileceğini gösteren sistemdir.
anaokul
ilkokul
8 Sınıf her dönem 10-15 derslikten dönem başı 125 test sınav 2x 250 sınav
TEOG
Lise
4x 15 = 60
en az 20 deneme + 10 genel deneme
YGS, LYS
Üniversite
Onca sınavın yanına yaşama atılma/alışma stresi ve zorlukları
Bitiş = işsizler ordusunun yeni yüzbaşısı