tam en huzurlu anında, hayatım işte bu, çok sessiz, nirvana geliyorum sana derken bir anda başlayan ezan tüm türkiyenin malesef en büyük sorunu olmuştur. Bu yüzdendir ki ezan kaldırılmalıdır, ses kirliliğine son verilmelidir. insanları rahatsız eden ve insanların kulaklarında birer acı bırak ezanın ses kirliliği olduğu gerçeğidir.
çevre kirliliği olanlara batan durum.
ezan sesinden huzursuz olandan daha fazla huzur bulanda vardır. kime göre neye göre. kirlilik?
Bana görede gayet huzur veren bir olaydır heleki sabah ezanı kadar güzel bir şey daha yoktur. Allah vatanımızdan ezan sesini eksik etmesin.
tam en huzursuz anında, "hayatım bok gibi", "her şey çok samimiyetsiz", "neden bu kadar katılaşmış kalbim?" diye düşünürken ezan sesini duyup da bu dünyaya gelme amacını hatırlayan biri için olmayan gerçekliktir.
bu yüzdendir ki ezan kaldırılmamalıdır, bu uyarı sürekli devam etmelidir.
Seni kimse zorla tutmuyor. Ezan dinmez bayrak inmez.
lady gaga dinleyen bir kesimden başka bir söz duymak abes olurdu.
ses kirliliği olduğu düşünülüyorsa gerekli yerlere şikayet edilmelidir fakat nasıl yabancı yerde bir müslüman çan sesine tahammül ediyorsa türkiye'de de çoğunluk müslüman olduğu için geri kalan azınlık ezan sesine tahammül etmek zorundadır. şikayet edilse bile hukuk alanında yapılabilecek herhangi bir şey yoktur.
şu ucuz kritikleri bırakalım artık. ezan üzerinden namaz üzerinden, dini akide üzerinden yapılan teolojik eleştiri, ayakları yere basan eleştiri olmaz.
ezan bir içtihattır, gelenektir. ben rahatsız olmuyorum, müslüman bir ülkede yaşadığım sürecede olmam, olamam. ülkenin dinamikleri bu. buna göre de yaşamak gerek.

ateist: notluyum.
Bu müthiş sesten rahatsız olan varsa gitsin Ermenistan'a.
ezan dini bir semboldür,hristiyanların çanına duyulan saygı kadar ezana da saygı duyulması zorunludur müslüman olunsun,olunmasın.
Ezan sesini, ses kirliliği olarak görenler, her gün 5 dafa uyarılmanın ve onlara diğer alemin varlığının hatırlatılmasından rahatsız olan kişilerdir. içlerinden gelen sese ne kadar direnselerde, gerçeklerin farkındadırlar. Bir gün o sese kulak vereceklerdir.
bunu diyen adamın ayrı bir kirlilik olduğunun kanıtıdır.
sabah ezanı hariç katılmadığım gerçek. hadi diğer ezanlar falan anlaşılır hem müslüman olmayanları rahatsız etmiyor ama sabah ezanı yüzünden kalkıp duruyorum saygı yahu.
bizim mahallenin yakınında tam 3 tane cami var. E haliyle 3 cami hocası da aynı anda farklı yerleri okuyunca biraz rahatsız oluyorum, sadece bir cami okuyup diger camiler okumasa mükemmel.
bu başlığı açan zihniyetin yarın diyanete " lütfen ezan sesinizi titreşime alınız" diye güvercinle posta yollamaya çalışması muhtemel bir bekleyiştir.
Ezan dünyanın en güzel sesidir. hak veriyorum bazı hocalar güzel yorumlayamıyor ama yine de ses kirliliği olarak nitelendirilemez.
bazı din düşmanları (Allah ın laneti üzerlerine olsun) tarafından uydurulmuş palavradır. ezan (okuyana göre) dünyanın en güzel sesidir. ezan; güzele, doğruya ve tabiki namaza çağırır.
Uygun desibel birimlerinde ve de olması gereken makamlarla okunması sorunu halledecektir. Gerekli eğitimlerle tabi. Ha o eğitimi nerde veriyorlar bilmiyoruz tabi.
adamı çileden çıkaran ve yeter artık dedirten, hatta şu an bunu yazarken çalan güzelim bb king'in içine edip bana bir mesaj verircesine hocanın uzata uzata girdiği, rahatsızlıktan başka bir işe yaramayan gereksiz eylem. müslümanlar evlerine camiye abonelik yolu ile hoparlör bağlatmalı sadece isteyen istediği sesi duymalıdır. gayrimüslim ve ateistlere yapılan büyük saygısızlıktır.

ayrıca ne yazık ki rahatsız olanın siktirip gidemeyeceği, dağın başına da çıksan orada bile duyduğun ses.**
bu başlığı eminim tam karısını sikerkEn ezan okunan ve haliyle ara verip sonra tekrar ereksiyon olamayan ve karısını başkasına kaptıran bi orospu tohumu yazmıştır. Eminim yani. Yoksa o güzel sesten Allah'in davetinden kim neden rahatsız olsun ki..!
(bkz: deme öyle deme)
din düşmanlığıyla ya da palavracılıkla uzaktan ya da yakından alakası olmayan durum.
efendim, sadece belirli bir zümreye hitap ya da hizmet eden şeyler,
bir başkası için rahatsız edici olabilir.
örneğin inançlı bir kimse için sabahın 4 ya da 5'inde ezanla uyanmak rahatsızlık yaratmıyor ve aksine huzur veriyor olabilir.
ama bir de, her gün bir yere cami yapalım durumundan rahatsız olma ihtimalini düşünmeden, ''din düşmanı'' diye yargılanan,
başka bir dine inanan yahut hiç bir dine inanmayan ya da inanmasına rağmen sabahın beşinde detone bir imam tarafından okunan;
''hadi kalk artık namaz saati geldi'' çağrısının, sabahın 4 ya da 5'inde, aynı hissi doğurmama olasılığı yok mu, bir inançlıdan farklı olarak.
peki birisi kalkıp, tam evinin karşısına kilise kursa ve olmaz ya, oldu diyelim, sürekli hopörlörden hristiyan ilahisi dinlesen mutlu olur musun?
her boka ''saygı'' demeyi bırakmalıyız evvela.
e sen de adamın sabah 5'de uyanmama hakkına saygı göster?
ki ezanlar şahadetin temeli.
Ezan sesinden rahatsızlık duyan adamın imanından şüphe duymak lazım.