bugün

günde 5 kere yerli yersiz bu sesi duymak istemeyenlar için haklı olan önermedir.
ister istemez biraz sinir bozucudur ama sabah ezanının yeri bir başkadır din ile pek ilgilenmem ama sabah ezanı başka.
Kendi adına konuş mümkünse de konuşma dedirtecek olaydır.
gene basladi bu viziltilar.
doğru olan görüştür. çoğu zaman sokakta aşırı rahatsız eder. bu sesi duyanların müzik kapatmalarına hiç deyinmiyorum zaten.
rahatsız edici olan ezan sesi değil, ezan sesinin mekanik ve adeta kamyon boyutundaki hoparlörlerle barım barım bağırırcasına ve yırtınırcasına son derece mekanik ve hayvani boğuklukta yayınlanmasıdır.
ezan sesi rahatsızlık vermez.
Karşındaki camiden ezanın başlamaşıyla yan sokaktaki arka sokaktaki çapraz mahalledeki caddedeki camilerin minarelerinden aynı anda senkronizesiz yükselen ezan senfonisi rahatsız eder. bulunucaksa, buna çözüm bulunsun.
kafirler için doğru olan önermedir. şahsen ben de kafirleri görünce rahatsız oluyorum. saygı göstermeliyiz fakat ezanın tek yerden okunması veya okunmaması konusunda inanmayan arkadaşlarımızın teklifine ''sen benim yarramın başını al'' şeklinde cevap vermek isterim.
ezan sesi rahatsız edici midir bilmem ancak sabahları okunanı beni baya ürkütmüştür her zaman.
türkçe olmadığı müddetçe öyle olacaktır insana allahtan çok arap sömürgesiymişiz hissiyatı oluşturuyor.
Başka derdiniz olmaması tek temennimdir.
(bkz: krdeş bura türkiye ne beklion)
https://www.youtube.com/watch?v=as_AScqcxHM.
Bazılarına dert olmuştur.
ezandan degil ama hoporlörün volumünün sonda olması kulak tırmalıyor. cidden rahatsız ediyor.
kalp kulağı kapalı olanları rahatsız eder.
https://www.youtube.com/watch?v=ogLHZEBzcss

rahatsız olanın amına korum...
En uzun ezan 1 dk sürer, ki akşam ezanı daha kısadır... Toplam 5 dk duyduğunuz sesten mi şikayetçisiniz?
Diyelim Allah'ınız yok inanmıyorsunuz olanların Allah'a davetine bari burnunuzu pardon kulağınızı sokmayın...
Pkk ile Türk kökenli ateistleri dost yapan konu.
Kompleks o dereceye geldi ki gectik dini bir gereklilik olmasini artik kulturune yerlesmis olan ezan gibi kutsal, birlestirici, karakter ve kimlik belirleyici bir seyden bile rahatsiz olma boyutuna geldi adamlar. Ateist olsa bile sirf kendi kulturune ait, kendi topraklarinin rengi diye savunmasi gereken bir seyden rahatsiz olmayi tercih ediyor adamlar. Ezikligin bir boyutu bu da iste. Comarlik denilen olgudan daha tehlikeli bir vaka. Ezani arap kulturu sanmak, islamin arap mali oldugunu sanmak, sirf arap dusmanligindan ezani hor gormekte karalarin karasi cahilligin kendini hic belli etmeyen bir turudur. Diyecek daha sayfalarca sey var...
Adam bide arap okusun diyor iyi bari ulkeyide araplara vereli.. Tovbe yarabbi.
bu ülkeyi kurtarırken de kurarken de dedik ki:
Bu ezanlar, ki şehadetleri dinin temeli, Ebedî, yurdumun üstünde benim inlemeli.
inan veya inanma sev yada sevme burda böyle.
Rahatsız olan andavalların acilen ezansız bir ülkeye siktirip gitmeleri gerekmektedir.
n dakota müslüman olmayabilirsin ama başkalarının inançlarına saygılı ol alay etme yeter. %99' u Müslüman olan bir ülkede yaşadığını unutma.
Siktir git çan sesleri altında yaşa. Amk hristiyanlar ve o ülkelerde yaşayan ateistler bile kendi ülkelerindeki değerlere bukadar saygısızlık yapmıyorlar. Çan sesi çok rahatsız uf diyen hristiyan yoktur sanırım. Amk salağı seni..işi gücü dini kötülemek.
sadece inanmayan bir kafir için doğru olan bir saptamadır.

bu şerefsiz itler aynı zamanda ezan türkçe okunsun da derler.

sanki türkçe okununca ne dediğini anlayıp hemen camiye koşacak pezevenk!