bugün

müziğin sesini kesmeyi beceremeyip sorunu kökten halletmek isteyen insanın başvuracağı yoldur...
(bkz: yok artık lebron james)*
kimsenin bir tarafını kesmeye falan gerek yok.
kim neye inanıyorsa, kendi dini inancı için yapılması gereken neyse yapsın.
ben yapmıyorum, yapmam da ama başkası ezan okunurken müzik dinliyor diye kafası kesilmez.
biz bu ülkede teröristlerin bile başını kesmiyoruz, onların mı kesicez?
ezanı kimse dinlemek zorunda değildir. ezan sadece arapça olarak namaza davet eder. kur' an dan ayet falan okunmaz yani. ezan okunurken müzik dinlemekte günah veya haram değildir. sadece ezana karşı olan saygıdan sesini kısarsın, kapatırsın.
(bkz: mars ta yaşasam dünyada boyle saçmalayamam)
(bkz: and ten points goes to günahkar)
hristiyan aleminin müslümanları terörist olarak görmesinin haklılığını gösteren bir yobaz fikri. boşuna demiyoruz yobazlar için iran'a gidin, arabistan'a gidin diye. en azından müslüman bir ülke olarak bilinen türkiye'nin imajı zedelenmez siz olmazsanız. gidin oralarda birbirinizin kafasını kesin, doğrayın, rahatlayın. uzak durun buralardan sevgili din kardeşlerimiz!
teknik olarak kafasının kesilmesi mümkün olmayan yazarın hayali.

daha müslüman olmayı bile becerememişsiniz. hem kelsiniz hem boş.
müzik dinlerken ezan okuyan hocanın kafasını kesmekten farkı yoktur. kimin ne zaman dinlediği kimseyi bırgalamaz.
müziğin sesini kesmek daha mantıklıdır.
sırf kendi dandik inançlarına inanmıyor, haliyle safsatalara saygı göstermiyor diye, yine yeniden yobazların "kendileri gibi olmayan kansızlara" karşı nasıl da insafsız, ilkel ve acımasız yaklaştıklarını gösteren yaklaşımdır. allah'larının verdiği canı, mümin olduklarından kendilerinin almaya haklarının olduğunu zannetmeleridir ayrıca.

islam'a inananlar, kendince "ezan"ı önemli görür, ona saygısını da müziği kapatarak göstermeye çalışır, saygı duyarız ama inanmayan, böyle bir saygı yöntemini de haklı olarak mantıksız bulan kişilerin hayatına karışma hakkını, hele hele canına kastetme hakkını kendinde bulan kimseler, ancak fazlasıyla cahil ve gerizekalı insanlar olabilir ve böyle bir yöntem ancak onlar tarafından normal karşılanabilir.

islam'ın hırsızlığa karşı önerdiği "el kesme" yöntemi, zinaya karşı yapılmasını emrettiği 100 kırbaç gibi örnekler, zaten yarım akıllı olan, ne yaptığını bilemeyecek kadar kendinden ve dünyadan habersiz müminlerini daha da vahşete ve şiddete yönlendiriyor. karga sesleriyle günde beş(5) vakit kafa siken imamları dinlememek için, gayet de haklı olarak müzik dinlemeyi seçen insanlara da, işte bu cahil yobazlar "kafa kesme" yöntemiyle yaklaşabiliyor ancak.

ben anlatmaktan yoruldum, ama siz okumaktan yorulmayın sevgili sözlükçüler:

(bkz: #7433815)
(bkz: #7508221)
(bkz: #7231113)
(bkz: #7418264)

(bkz: kötü oyların siyasi entrylerde çoğalması)