bugün

cok gariplerdir. kanitlanmamiş bir şeyin uzerinden goy goy yaparlar. maymunla insanin ne ortak noktasi var muz yemek dişinda.
insandaki nefs duygular maymunda yok bu bile herseyi ozetliyor. insan insandir maymun hayvan.
Dedi basit düşünen kişi.
evrimi biliyorum 3 5 deli avrupalilarin uydurmasi. ilahın kanitina gelince dunyadaki mukemmek duzen ve kuran.
Yer yüzünde bir başka canlıya dönmek üzere olan bir canlı varmı? Yahut bu dönüşümü hangi güç neden sağlıyor. Kim istiyor bu canlıların böyle kusursuz, organlarla türlere ayrılmasını? Kendilerimi istiyorlar? Bunun cevabını verin, sonra konuşalım.
1- cok değil çok.
2- kanitlanmamiş değil kanıtlanmamış.
3- uzerinden değil üzerinden.
4- insanin değil insanın.
5- noktasi değil noktası.
6- dişinda değil dışında.

Amerika'da adını unuttuğum bir maymuna yazmayı öğretmişler. Bizi bilmem de senin o maymunla, yazım konusunda bolca ortak noktan var. Belki o bir tık senden daha önde.
telden girdigim icin yazim hatasi olabilir. bir maymun girsin bakalim entry.
Bilimin peşinden giden "garipler" dır. Bilimin en güzel yanı eleştiriye açık olmasıdır. Muhafazakar bilim olmaz. Daha iyisini sunarsan, "hayır o, o kadar sevimli durmuyor" diyip dışlamaz. Şimdi evrimin üzerine bilimsel verilerle gidip yanlışlarsan bilim seni takip eder. He yanlislayamazsan sen bilimi takip edeceksin.
Başlık açabilen homoerectuslar olduğunu görmemizle beraber varlığına kesinlikle inanmamız gerekir evrimin.
http://www.evrimagaci.org/makale/214
Sakalındaki bitleri ayıklarken ''ulan maymun olsam yerdim bunları ''diye içinden geçirmiş. Sonra maymun olup kendini hayvan grubuna katan bir maymun türü. ilk insan Hz. Adem daha neyi tartışıyorsunuz evrim maymunlar.
gariptirler. evrim bir teoridir, inanç değil.

bununla birlikte yaradılış sadece bir mittir, mitolojiyi gerçek zannedenler garipten öte ahmaktır.
masallara inananlar kadar garipler midir gerçekten?
açıklayabildiği tek şey, allah'ın hikmeti olan, o istediği için öyle oldu, olmazı oldurur olan bir insanın garipliği hiç mi enteresan gelmiyor?
ayet inerken peygamberin tek başına olması, kimsenin şahit olmaması, buna rağmen herkesin allah'ın kelamı olarak kur-an a tapması çok mu normal? hiç mi, azcık bile mi gariplik yok?
dün o kadar anlattık ama arkadaş saplanmış kalmış belli ki *

(bkz: emeklerime yazık ulan)
Teorilere inanılmaz teori ya kabul edileir ya da yanlışlanır.
Ayrıca bu kadar delili ve gözle görülür etkilerine rağmen doğru kabuletmetip kabuledenlere garip demek daha bir garip.
beyler, bayanlar, gençler, ehtiyarlar bunu yapmayın işte.

bilim kabul ya da reddedilmez, bilim gerçeğin ta kendisidir.

ayrıca evrim teorisi de tanrı inancını çürütmez, körü körüne zerre bilgi sahibi olmadan reddetmek çok büyük ahmaklıktır.

abi kafanızda maymunun insana dönüştüğü bir sahne canlandırıp bunu saçma buluyorsunuz, hiç akıl mantık sahibi insanın yapacağı iş mi bu?

dünyada bizden başka evrimi tartışan kaldı mı?

şu tarz evrim başlıklarına yazılanları gördükçe kahroluyorum yeminle. yapmayın oğlum.
Bir maymun ile insan dnası yüzde 98 benzerlik gösterir. Ortak nokta arayanlara.
Ayrıca evrim adı üstünde teoridir, bir din değildir inanmak inanmamak diye bir şey söz konusu olamaz.
ama maymunla insan hiç benzemez. duygu yönüylede hal tavir yönüylede farklidir.
Evrimi teorisini sanki kendisi bulmuş gibi savunan garip kişilerdir. Evrim teorisi hakkında temel bilgiler dışında birşey bilmezler fakat din karşıtı olmak için bunu savunurlar. "Evrim gerçekten var mı, ne tetikledi, neden sona erdi?" gibi sorulara bir cevap verilemez ama din karşıtı olmak varken neden cevap versinler ki?
duygu yönüyle tabikide benzemez öyle birşey iddaa etmedim. benim dediğim biyolojik benzerlik. hani dna hücreler organlar vs. dediğim gibi bu teori sadece bana sorarsan bence de inadığım dine göre de mantığa göre de insanın varoluşu maymundan dönüşme şeklinde olamaz.ancak bu benzerliği inkar etmek de mantıksız olacaktır.
Aslında türkçeye çeviride hata var. Evrim teorisi değil, evrimin teorisidir aslı. Evrim zaten kanıtlanmış bir şeydir. Dolayısıyla teori değildir. Yani istesen de istemesen de evrim, yer çekimi kadar gerçek. Asıl araştırılan şey evrimin nasıl gerçekleştiği.
inanmak değil kabul etmek diyelim.

evrim bir gerçektir, bu evrim teorisi ise o süreci açıklar. canlıların nasıl şekillendiğini, ne nerden geliyor diye ortaya koyar.

eğer daha iyi bir açıklama varsa bunu siz de açıklayabilirsiniz.

süper zekalı açıklamalardan bilimi mahkum etmeyin.
görsel
sen adamı doğru yaz önce. sonra tartışırsın müslümanların adamlığını.
Ayın ikiye yarılmasına inanandan daha makul olanı yapandır.