bugün

2 dir efendim. Malum ırk gibi sikişip sikişip 10 çocuk yapıp 5 ini dağa gönderip üçünü başlık parasıyla satmaya gerek yok. iki tane kalıyor zaten geriye. Onlar da hayırlısı.

Neyse malum ırka benzemeyelim. iki yeterli. En fazla üç. Bu benim görüşüp. Hatta bir kız bir erkek olsa tadından yenmez şebekler. Sağlıklı olsunlarda...
Bence birdir.

Gelir düzeyi arttıkça bu sayı artabilir. insan çocuk sahibi olduğu zaman hem kendi yaşam standartında hem de çocuklarının hayat standartında değişme olmamalı.
Ekonomik duruma göre değişir. Zengin parasıyla fakir karısıyla oynadığı için fakir için +sonsuza giden bu küme zengin için genelde en fazla 4 oluyor.
meslek ve yaşam koşullarına bağlı olan çocuk sayısıdır.

genel olarak çiftlik işi ile ilgilenen kişiler daha çok,
hizmet işi ile ilgilenen kişilerde daha az,
çocuk sahibi olurlar.
bunun sebebi çiftlik işlerinde insan gücüne ihtiyaç duyulması. böylece ''ne kadar çok çocuk o kadar çok para'' düşüncesi hakim olur.
hizmet işi ile ilgilenenlerde ''ne kadar çok çocuk o kadar çok masraf'' düşüncesi hakim olur.
Sartlar uygunsa 4 iyidir. Neden iyidir. Cunku her sey yolunda gider de ilk siz bu dunyadan ayrilirsaniz bu cocuklar birbirlerine destek olacaklar. Hepsinin cocuklari oldugunda birbirleriyle kuzen olacaklar. Bayramda seyranda eve topusup kalabalik masalarinda yemek yiyecekler.
Tek cocuk yapip da yalniz birakmayin cocuklari.
2.

Bir kız bir oğlan kafidir.

Fazlasına hacet yok.
hiç'tir yani sıfır.
gerekli bir şey olsaydı ortalıkta bu kadar fazla olmazdı.
gidin kedi köpek besleyin, fakire fukaraya yardım edin.
3 veyahut 4. tabi bu benim ideal sayım. 3 çocuk büyüyüp zekalar erişince bi de 4. yapılır ki, diğer çocuklar da kardeş sevgisini akıllıyken tatsın. yiring çucuklarımı.
hiç'tir yani sıfır.
gerekli bir şey olsaydı ortalıkta bu kadar fazla olmazdı.
gidin kedi köpek besleyin, fakire fukaraya yardım edin.
görsel
3 diyor zatı muhterem.kendi kararınızdır. Ben olsam 2 yaparım.
pamuk prenses ve en az üç cüceler hikayesinin konuya yeterince açıklık getirdiği düşünülmektedir.
0. Baska bir memlekette 2 olabilir. Ama burada 0 en ideal secenek.
0. Biraz kafası çalışan birileri, bu dünyaya özellikle böyle bir ülkeye çocuk getirmez zaten.
3 tür. azı az çoğu zarar olur.
ikidir.bir kız bir erkek.
2 iyidir. Gönlüm 1den yana ama çocuk yalnız büyümesin şimdi.
11 dir. Fb. Ye paf takim kurazaamm.
Ne kadar sayıda çocuğa ihmal etmeden ilgi gösterebilir, ona vakit ayırabilir, çaktırmadan neler yaptığını kontrol/takip edebilir ve onlara iyi bir gelecek hazırlayabilirseniz o kadar çocuk.

Belki hiç belki beş belki on beş*..
Bakabildigin kadar deniyor ama bakabilmek de çok tartışmalı.

Sınırsız kaynağa sahip holding sahibi vs değilseniz makul bir sayı var.

Bakmak sadece karın doyurmak elbise almak değil.
Gelire göre değişir aslında ama iyi gelirin varsa çok çocuklu bir aile olmak güzel olur diye düşünüyorum. Her yerde koşturan çocuklar...
iki.
Bi oğlan bi kız.
Bana göre 1 iyidir. Maddi olarak yetmekle bitmiyor iş. Çocuğun ruhunu da doyurmak lazım. Ona iyi birer anne baba olabileceksen ki içinde bulunduğumuz pislik düzende onu korumak da zor olacak.
Kardeşi olsun iyi hoş da, ne kadarıyla tam anlamıyla ilgilenebileceksen o ka.
3 idealdir.2 oğlan 1 kız.maddi durum iyiyse 4 e kadar yolu var.şahsen hayalim budur.Allah neyi nasip ederse o olur.
iki bence iki kız ya da bir erkek bir kız iki erkek olamaz evin amına koyarlar.