2 dir. bütçeye göre 3 ve ya 4 olabilir fakat doğuda bakamayacak durumda olup (bakabilse dahi) 8 10 çocuk yapmak saçmadır. cezası olmalı. böyle giderse 50 seneye milliyetler arası nüfus farkı değişir.
2'dir. Tek çocuk hem yalnız büyür hem de şımarık yetişir paylaşmayı bilmez hersey onun olsun ister. 2 kardes (benim durumum) muhabbet edeceği gezecegi biri olur, paylasmayi öğrenir, gerektiginde cebindeki son parayı vermeyi ögrenir. 3 cocuk biraz abartı gibi geliyor 2 cocugun rızkını 3 kisiye bölmus gibi olur.
yeni dünya düzeninde maksimum 1 olan saydır. sahip çıkamazsınız.
deli paran vardır belki 3-5 yapılır.
Ben beşi zorlarim diye düşünüyorum.
Aklıma evlilik ideal bir şey midir? sorusunu getiren tartışma konusudur.
türkiye şartları düşünüldüğünde 0'dır. yazıyla sıfır.

kız çocuğun olsa şimdi düşün; sokakta tacize mi uğradı, bindiği dolmuşta şöför tarafından tecavüze kalkışıp cinayete mi kurban gitti, bindiği otobüste manyağın biri tarafından kafasına tekme mi atıldı, parkta sporunu yaparken hamile haliyle yobazın biri tarafından saldırıya mı uğradı vs vs kafayı yersin bunları düşünürken.

erkek çocuğun olsa; trafikte tartıştığı magandanın biri çekip vurdu mu, sokakta tinerciler mi yaktı, polis kurşununa mı kurban gitti, askerde ışid tarafından kaçırılıp ardından devlet tarafından yalnız bırakılıp satışa mı getirildi. yine kafayı yersin. bak valla yersin.
tek sayı iyidir. üç veya beş.
Çocuk mu? Ülkede sanılanın aksine ekonomi sürekli geriye gidiyor, egitim desen okullar okul dışında herşeye benziyor, bir bebeğin masrafları orta sınıf bir aileyi bile zorlayacak durumda, memleketteki suç oranı ( özellikle tecavüz) almış başını gitmiş. Bu durumda çocuk sahibi olmak, o çocuğa zulümdür. Kendi zevkleriniz için bi hayatı karartmayın.
3.
Gerçekten öyle. 3 en ideali.
Ya 2 ya 4 ideal.
4 çocuk bir tane de evlatlık benim için ideal .
1 benim için ideal 1 kız çocuğum olsun isterdim.
anne babanın çocuğuna manevi anlamda yetebilmesiyle orantılı sayıdır.
düzgünce bakılabilecek ve gerekli eğitimlerin tam olarak verilebileceği kadar olan sayıdır. yani çocuğu gerekli donanımı olan her çift yapabilir bunda sıkıntı yok ancak yeterli seviyede ilgi alaka ve eğitimi herkes veremez. hele ki çocuk sayısı arttıkça daha büyük sıkıntı oluyor görüyoruz işte günümüzde. sokaklarda sebze gibi gezen yerlere tüküren bağıra çağıra küfürlü konuşan doğru düzgün beslenmediği ve eğitilmediği çok bariz olan yığınla çocuk var..
zero. sıfır. cero. null.
türkiyede nüfus fazla...

yaşam kalitesi her gün daha fazla düşüyor..

evde oturan ev kadınları işsizlik nüfusuna dahil edilmiyor,

onlar da dahil edilse, türkiyenin yıllık milli geliri hesaplamaları hepten iflas eder,

her doğan nüfusu anne ve babası beslemiyor,

düşen yaşam kalitesi ve insan yerine konulmayan tüm nüfus besliyor..

arapların kısırlaştırılması mecburidir !

türklerin de en fazla 1 çocuk yapması ve doğan fazla çocukların ( kız yada erkek ) derhal askere alınması, başta arapların kendi ülkelerinde doğan çocukları olmaz üzere tüm çocukları cephe önlerine sevk edilmesi gereklidir. zaten öyle de olacak böyle giderse...

not: 2 ci çocuktan sonra, kadındaki cinsel organın bir özelliği kalmamaktadır.
Çocuğa baka bileceksen 10 ya da daha fazla bakamayacaksan doğum engelliyici ilaclar.

Erkek kız olsun ayrımı ise ahlakı düzgün olsun yeter yani.

Edit; bide söz dinlesin kalıp olmasın.
3-4 kalabalık aile seviyorum.
Tayyibe sorun o bilir.
0'dır. 30 yaşından sonra çile çekemem şahsen.
Ben her gün kendime sövüyorum. Çocuk ne alaka.
en az 2 . ama şartlar uygunsa 3-4 de olabilir .
Tek çocuk bir tane olsun bizim olsun.
37 den yanayım ama eşime de bi sormam lazım.
2 pi/ 4 radyan.