bugün

ebeveynlerin tanıdıklarından veya pek de samimi olmayan kişilerden yolda karşılaşıldığında ayak üstü gelen sorudur. hafif devrik yapısı olması sebebiyle bir içli dışlı münasebetlere girilerek, sırıtılarak sorulur genel de ifrit olunur, yakın zaman da olacağı varsa da ''kısmetse önümüzdeki 3 sene sonra" şeklinde geçiştirilir.
(bkz: ne zaman evleneceksin)
cocuk ne zaman gelıyor sorusunun takıp edecegı sınır sorulardan bırı.
bir milyon kere soruldu galiba bu soru. tam saymadım ama yakın bir rakam olmuştur. yaşla alakalı biraz...

artık net bir cevap verebiliyorum bu soruya : ağustos
da kimle, nerede, nasıl, kaçında? vs vs gibi ardarda gelen sorulara henüz verecek cevabım yok.

onlar da hallolursa, yakın zamanda bu soru tarih olacak. en azından ümit bu yönde...
birlikte görülen çifte sorulan ilk soru. ardından çocuk ne zaman; ikinci, üçüncü çocuk ne zaman; ayrılık ne zaman gibi sorular gelir.
magazincilerin ünlü bir çifti yakalar yakalamaz sordukları ilk soru.
-ee okulda bitti evlilik ne zaman?
-dün evlendim, ben teyzecim.
-aa..
-he ya.. kartlara kart vermedik.
-ne?
-kartları dağıtan katır yolda devrilmiş.
-tüh. çocuk var mı çocuk?
-var yarın doğuma gidiyorum.
-nasıl iş kızım o.
-aman teyze bi git ya...
....
-evlenmiyomusun sen daha?
-ben henüz kendimi o kadar olgun hissetmiyorum teyzecim
-kazık kadar kız oldun, olur mu öyle şey, evde kalırsın yazık.
-süs be kadın azcık, sana girsin kazık.
-aa küçücük kızın ettiği laflara bak.
-az önce kazıktım evlendiriyodun?
-aman yok kızım sen evde kalırsın bu çeneyle.
-hadi ordan.

4 yıl sonra edit: teyze haklıymış evde kaldım.*
özellikle 30 yaşlarına yaklaşmış insanlara, özellikle de genç erkeklere çok sık sorulan sorudur.

bir gün içinde hiç birbirini tanımayan 3 farklı insandan 3 farklı mekanda aynı soruyu duydum. 3. kez duyduğumda o adamın hiç günahı olmamasına rağmen şöyle dedim: "ya abicim sizlerin tüm dertleri bitti de, dert olarak bir tek benim evlenmem mi kaldı? tek sorununuz ben kaldıysam sorun yarattığımdan kusur bakmayın"

adam biraz bozuldu, "senin iyiliğin için" falan diye kıvırmaya çalıştı. ben salağım ya kendi iyiliğim için hareket edemem ya, allah razı olsun sen benim yerime iyiliğimi düşünüyorsun sağol bee...
bayramda el öpmeye gidince karşılaşılan sorulardandır.
bayram ziyaretlerinden nefret etme sebebi.
bunu soranla muhabbeti tamamen keserim..yüzüne bakmam bidaha sanane aq sanane..diyemiyor işte insan.
evli ise de, çocuk ne zaman diye soran amcık ağızlı evin 40 ve sonrası kadınların genelde sorduğu sikik soru.
kısmetse okul bitince diye cevaplayacağım soru ama kimse sormaz bana ya.
Cocugun varsa da ikinci cocuk ne zaman diye sorulur. allahu akbar diyip kafasini kesesim geliyor.
şu an düşünmüyorum diyince de
aa kız geç evlenmek çok kötü. bak ben çok pişmanım. çocuk geldi 10 yaşına ben 40 yaşındayım. erken evlen fark çok olmasın. bak ruşen amcanın oğlu bekar, geçenlerde görmüş beğenmiş bla bla bla.

ıslak odunla vursam öfkem dinmez. o kadar yani.
naz falan yapılıyor sanıyolar zaar.

yıldıran sorudur.
(bkz: sana ne amk sana ne)
istanbul'da sekiz milyon kız var ve sen hala bekarsın.

Eniştemin dün akşam acıyan bir ses tonuyla bana hitaben söylediği sözler.

Sekiz milyon da rakip var enişte diyemedim tabi.
etrafımda evli ve mutlu kimse yok neden evleneyim şeklinde cevap vererek derin bir sessizliğe sebep verdiğim soru.
bayram mesaji atmis da ne zaman evleniriz bilmiyorum diye cevaplayacagim sorudur.
Hemen şimdi burda deyip durumunuza göre güzel bir kızı veya yakışıklı bir erkeği yanınıza çekip milleti şok edin.
sorana sadece sırıtarak bakılan soru. evet.
-ee timucin evlilik ne zaman??
+nuray teyze yaa hep soruyosun sen de bu soruyu. Yok kimse dedim ya?
-bi daha soyle evladim sozlukte baska nasil "yalnizim kizlar msj atn kips" mesaji vereceksin? Hadi bakalim hayirli isler.
+yaa nuray teyze yaaa...
Önce uğruna ölünecek bi kız bulmalıyım .
mal akrabalardan sıkça aldığım soru. üzücü olan bu soruyu soranlar en son 5 sene önce sevgilim olduğundan ve bu zaman zarfında 1 tane bile kızla flört etmediğimden habersiz.

bu durumda nasıl net bir bilgi verebilirim şimdi ben bu insanlara? ortada daha kız yokki evlenme aşamasına gelelim. en iyisi bu görselle cevap vermek bence açık ve net.

görsel
En sevdiğim akraba sorusudur. Bu suali Cevapsız bırakıp baklava yemek makuldür.
görsel