bugün

Maddi değeri olarak daha ucuza da mâlolur ama manevi olarak nasıl harcanırsın belli değil.
o nasıl evlenmek lan.
ev sahibi olmak anlamına gelen bir evlenmek olsa gerek.
valla ben 50 bine kapattım herşeyiyle. ev almadım arabam vardı zaten. tüm düğün salonu eşyalar hatta güzelde bir bilgisayarla beraber geçtiğimiz yazın başlarında düğünü hallettik. aynı zamanda yapan diğer arkadaşım 120 bin tl ye yapmıştı. tamamen evliliği neye bağladığınızla alakalı bir durum. bir koltuk takımına kalkıp 25 bin tl verirseniz o borç bitmez.
O parayi sermaye olarak kullanip, bildigin ise yatirim yapar parayi katlarsin.
en iyisi evlenmemek : ) .
200bine evi nerden alıyorsun ? marmara veya ege bölgesinde yok öyle bir ev...

evlenmek mantılı bir eylem değil, paranıza yazık...
Düğünü, gereksiz masrafları, fotoğraf çekimleri, türlü görgüsüzlükleri ve görmemişlikleri bir kenara atsak bile yine de pahalı.
ekonomik sıkıntılar gereksiz düğün merasimlerini sonlandıracak herhalde.
Abartılı bulduğum maliyet.
Evi arabayı da evlenme itemi göstermiş uyanık. Evlenmese sokakta yatacak herhalde. Delirmişiniz siz kardeşim. Silah zoruyla da değil bu işler. istemeyen evlenmesin lakırdısını da yapmasın. Hadi bakim.
Yok ebesinin vajinasi attinda biraz ufak atin.50bin yeterde artar orta direk aileye.
Ev satın almadan o parayı Mobilya, tencereye, tava,bulaşık , makinesi, tabağa bağlamaksa enayilik durumu.
200bine Kuşadası uydukentte deniz manzaralı mis gibi daire alırsın. Cennette yaşarsın. Gider bir yerde asgari ücretli çalışırsın.kuşadası bambaşka büyük bir şehir oldu.
gelse evlencem 400 bin tl helal olsun ona.
saçma sapan, salakça adetlerin sonucudur.

sağa sola gösteriş yapmaktan kendini alamayan çomarların işidir. o parayı düğüne vermenin bir çift için ne faydası olabilir? insanlar neden başlarken kendilerini bir borcun içine atarlar? ayranın yoksa içmeye, atla gitme malum yere..

düğüne vereceğiniz parayla kendinize düzgün bir hayat kurabilirsiniz. yılda bir kere gördüğünüz insanlar limonata ile pasta yesin, davar gibi tepişsin diye paranızı çöpe atmanızın gereği yok.
vay be en iyisi evlenmemek jshs.