bugün

günümüzde kaçınılmaz durumdur. 200 bin liraya delme çatma bir ev alsanız (kirada oturacak değilsiniz herhalde)
100 bine reno clio.
100 bin de mobilyaydı beyaz eşya tamamdır.
o nasıl evlenmek lan.
ev sahibi olmak anlamına gelen bir evlenmek olsa gerek.
ekonomik sıkıntılar gereksiz düğün merasimlerini sonlandıracak herhalde.
Maddi değeri olarak daha ucuza da mâlolur ama manevi olarak nasıl harcanırsın belli değil.
vay be en iyisi evlenmemek jshs.
valla ben 50 bine kapattım herşeyiyle. ev almadım arabam vardı zaten. tüm düğün salonu eşyalar hatta güzelde bir bilgisayarla beraber geçtiğimiz yazın başlarında düğünü hallettik. aynı zamanda yapan diğer arkadaşım 120 bin tl ye yapmıştı. tamamen evliliği neye bağladığınızla alakalı bir durum. bir koltuk takımına kalkıp 25 bin tl verirseniz o borç bitmez.
neden gen aktarımı yapmak için 400 bin tl vereyim aq. hadi 40 bin 30 bin neysede.

gen aktarmam olur biter onun yerine dost bulurum fahişe tutarım.
en gereksiz bulduğum şeylerdendir. insanlar 2-3 saat eğlenip yemek yesin diye 400 bin lira vermek nedir? yapıcaksın doğru dürüst normal bi düğün 100-200 bin tl masrafın olcak altındır davetlilere yemektir vs vs. diğer kalan paran sana kalır ya da yatırım yaparsın. gidip 400bin tl düğün yap sonra 10 sene borcunu öde faiz ver falan filan hiç gerek yok. boşu boşuna bu masraflara girmeyin.
El alem ne der fiyadir bu. Evet arkadaşlar benim gibi salakça sakalara maruz kalabilirsiniz. "Sen de bedavaya gittin" gibi.. lakin şuan bir işsizlik dönemi geçiriyorum ki burada tek maaşla geçinmek zor ve o şaka yapanların hiç biri " var mı bir ihtiyacın?" diye sormuyor. Ha ihtiyacımız yok şükür. Çünkü borcumuz yok. üstelik biz daha 1 senelik bile evli değiliz. Toplam masraf evlenme teklifi yüzüğü ortalama olsa 400-500 Euro + alyanslar 750 Euro + kendi eşyalarımızdan eksik olanları 2. El ve ikeadan tamamladık ortalama 1500 Euro + kıyafeti mekanı (arkadaşlar ve aile arasında küçük mekanda eğlence) ortalama 1500 Euro. Total de 4250 Euro. Bu iş bu kadar arkadaşlar. Türkiyede de isteyince aynı ortalama. Bunlar sizin tabulariniz.
Tanım: yanlış hesaplamadir.
insanlar neden evlenmiyor işte bu yüzden evlenmiyor.
buna şaşıranlar olması ayrı rezalet.
400 bin liranın onda birine ömürlük seks ihtiyacı karşılanır. Bu para ile evlenmeyin.
en iyisi evlenmemek : ) .
200bine evi nerden alıyorsun ? marmara veya ege bölgesinde yok öyle bir ev...

evlenmek mantılı bir eylem değil, paranıza yazık...
Evi arabayı da evlenme itemi göstermiş uyanık. Evlenmese sokakta yatacak herhalde. Delirmişiniz siz kardeşim. Silah zoruyla da değil bu işler. istemeyen evlenmesin lakırdısını da yapmasın. Hadi bakim.
düğünlerin ortadan kaldırılması gerektiğini gösteren durum.
parayı geç evlenmelik kız mı var. ölüyom desen yağmurlu havada 1 tas su vermez bu kezolar. normalde evlenmek kolay zorlaştıran kızlar.

evlilik işi bitti pandemi bitsede beyaz eşya fiyatları ne olmuş öyle. hadi evlendin evi nasıl geçindirecen habire zam geliyor herşeye. geçen sene 25 bin tl lik araba 50 bin tl oldu.

şahsen kız istemeye gidersem en kalitelisinden 18 lt yağ alıp gidecem hemide 2 teneke hemen verirler.
O parayi sermaye olarak kullanip, bildigin ise yatirim yapar parayi katlarsin.
Ev satın almadan o parayı Mobilya, tencereye, tava,bulaşık , makinesi, tabağa bağlamaksa enayilik durumu.
200bine Kuşadası uydukentte deniz manzaralı mis gibi daire alırsın. Cennette yaşarsın. Gider bir yerde asgari ücretli çalışırsın.kuşadası bambaşka büyük bir şehir oldu.
gelse evlencem 400 bin tl helal olsun ona.
arkadaşlar korkmayın ama 400 bin tl bazı gelinliklerin sadece duvağı ediyor. siz çok başka kafaların insanlarısınız. bu meblaya eğer düğün, gelinlik, damatlık, yüzükler falan çıkabiliyorsa gerçekten evlenin hemen. ev ve eşyalarına girmiyorum bile. 400 bin tl bugün para değil. inanın değil.

"gelinliğe on bin veririm, yüzükler de altı yedi bin etse, düğün salonuna da kırk bin versem tamamdır" diyosanız ve bunu müstakbel karınız kabul etmişse hiç durmayın evlenin. o bir melek.
saçma sapan, salakça adetlerin sonucudur.

sağa sola gösteriş yapmaktan kendini alamayan çomarların işidir. o parayı düğüne vermenin bir çift için ne faydası olabilir? insanlar neden başlarken kendilerini bir borcun içine atarlar? ayranın yoksa içmeye, atla gitme malum yere..

düğüne vereceğiniz parayla kendinize düzgün bir hayat kurabilirsiniz. yılda bir kere gördüğünüz insanlar limonata ile pasta yesin, davar gibi tepişsin diye paranızı çöpe atmanızın gereği yok.
Sadece takı parası o.
soybağı için değer kardeşim.
Abartılı bulduğum maliyet.