bugün

kadin icin buyuk sorumluluktur. baba evindeki rahati birakmak, kendi evini cekip cevirmek zorunda olmak, yemek ve temizlik yapmak... cok zor, cok!
sevdiği adama tam olarak güvenmemesinden kaynaklı duygu durumu.
ERKEKlerde daha vazla görülebilen durumdur. ama birlikte aşılır. gerekli güven sağlanmalı, sorumlulukların sadece kendisinde olmadığı hatırlatılmalıdır.

biz bu yola birlikte baş koyduk güzelim..
neyin tereddüdündesin?

+++
ikinci bir ihtimal ki, aklıma getirmek istemiyorum. burada yazarların aklını bulandırmak da istemiyorum,
olur ki olabilir, oluyor...
kız ciddi değil olabilir. daha zevkine düşkündür. evlilik demek kucağında çocuk olarak algılıyor olabilir.

ne var kucağında çocuk olsa diyeceğim olmayacak..
o tarz bişey işte..
bağlanma sorunu olarak tanımlanan ve aslında kimseye bağlanılmaması gerektiğini anlamış olan kızdır.
türkiye sınırları içerisinde bulabileceğiniz en hoş kızdır. bu ülkenin yasaları kadınlara müthiş * ayrımcılık yaparken bir erkek için bulunabilecek en iyi sevgili adayıdır.

(bkz: bulunmaz kumaş)*
korkmaması gereken kızdır.
kendisini o kadar'da büyük bir tehlike beklememektedir.
(bkz: dünya penis boyu haritası)
evlenmekten değilde boşanmaktan korkuyor olabilir.sonuçta hala kadınlar üzerinde müthiş bir baskı var toplumda.boşanma oranları da her geçen gün katlandığı için gözü epey bir korkmuştur.ama korkmamak lazım.denemeden yaşamadan bilemezsin.her şey herkes aynı olacak diye bir kaide yok.
sonsuza kadar kabullenmek zorunda olduğun bir şeye yasal olarak bağlanmak...

evlilik cüzdanı diye verilen bir kontrat bile vardır. sorumluluklar falan tamam, onlar aşılır ama... geri dönüşü yok yani. boşanmak diye bir şey var tabi ama oda silmez ki hiç bir şeyi, gene sonsuza kadar taşıyacağın bir yük. mutluda olsan mutsuzda...
(bkz: ben)

sevgililikle bir değil ki. aynı evde yaşıyorsun. "oh nasıl olsa evlendim" diyip kadını tapulu malı gibi görüp, ilgilenmeyenleri falan var şimdi bu bana da denk gelir falan ben hem kanser olurum hem de kanser ederim yani. yoksa sorumlulukmuş, yemekmiş, çamaşırmış zaten yapacağız ki nereye kadar anneden geçineceğiz. ben şahsen annem çalıştığı için yapıyorum senelerdir ama işte o ilgi meselesi ve tapulu mal gibi görme meselesi yüzünden herşeyi altüst edebilirim. bir de anne olmaya hazır değilim. yaş geçiyor ama n'apalım hazır değilim.
sonunun böyle olmasından korkan kızdır. bence haklıdır.

görsel
size özel: kültür farkı endişeleri olabilir.
ne kadar büyük bir sorumluluk olduğunun farkında olan kızdır. kendi üzerine düşeni yapacağından emin olsa bile karşısındakinin "kendi" sorumluluğunu taşıyıp taşıyamayacağına henüz tam olarak güven sağlayamamış kızdır. ayrıca, pek çok hadiseye tanık olup inancını yitirdiğinden eninde sonunda bir şeylerin ters gideceğini ve o çok yıpratıcı olan boşanma sürecine katlanmaktansa evlenmekten vazgeçen kız olabilir.
sorumluluk almaktan, yanılmaktan, mutlu olamamaktan, yürütememekten, ama en çok da sıkılmaktan korkan kızdır.
öyle bir kız va olduğu sanılır aslında yoktur.