bugün

iş ve kariyer sahibi olmak isteyen kızın söylemidir.

evet bu ikisinede istemiyorum neden? çünkü günümüzde özellikle çocuk yapmak çok masraflı ve ağır bir görev. diyelimki hem anne hem baba çalışıyor ozaman çocuk ilgisiz kalmazmı? bu yüzden evlilik çoluk çocuk isteyen kızlar
ev hanımı olsun. ya kariyer ya da annelik kısaca!.
veriyorsan bizim için sorun yok dedirtenzo. hatta işte tam aradığımız modern kız tadı bile dedirtiyor.
güvenli ve sukünet içerisinde yaşamak isteyen kız söylemidir.
(bkz: çok da sikimde)
kesin çocuğun olacak gibi konuşmuşsun

büyük lokma ye ama büyük söz söyleme.
evlenmemek ve dilediğim gibi sevişmek istiyorum.
Bu kafayla evlenme zaten. Ne kocanı mutlu edersin, be kendin mutlu olursun.
biraz olsun gözünü açabilen kadın söylemidir. zekanın ilk parıltılarını göstermeye başlamıştır. evliliğin imzalı ve pırlanta yüzüklü bir kölelik olduğunu, hayallerdeki sonsuza kadar mutlu yaşamanın aslında bebek ağlamalarıyla, ev işlerinin yüküyle ve kocasını mutlu etmek zorundalığıyla yer değiştirip kabusa döneceğinin farkındadır.
hayatin gercekleri ile azcik yuzlesmis bir kizin beyanidir sayin ataerkilcikler hemen pok atmayin okumadan.

evlenmeden once sana yemegini pisiren evlendikten sonra sana yemek pisirtir yemegi begenmezse sana hakaret edebilir,

evlenmeden once sana buyuk sozler veren evlendikten sonra sana ardina ardina yalanlar siralayan duzenbaz entrikaci olabilir.

evlenmeden once sana siirler yazan evlendikten sonra sana yazdigi siirleri gotune sokabilir.

evlenmeden once sana kibarlikta kusur etmeyen evlendikten sonra her gece seni dovebilir.

evlenmeden once adam zannettigin evlendiktem sonra madam cikar bi bakmisin.

daha cok sayardim ama yorgunum...

birde bunun ustune cocuk doguracaksin ya o daha vahim.
doğru insanla falan alakalı olmayan söylem.
aynı şeyi ben de düşünüyorum.
bu belki değişecek olan bir söylem ama bencil bir yapım var. hayatımı evliliğe ve çocuğa harcamak istemiyorum. faydalı şeyler yapmak istiyorum. ve gerçekten yaşamak istiyorum.
edit: eksileyenleri anlamış değilim sanki sizinle evleneceğim.
Doğru tespittir.

Evlendikten sonra koca dırdırı çekip çocuk ağlamalarına katlanacağıma, evlenmem daha iyi.
Şimdi bile sevgili ile azcık kavga edince evlenince sorarım diyor, evlenince neler yapar.
Yaşlaninca napcaniz ya. Geleceğe yatırım yapmak lazım kızlar kimse yalnız ölmek istemez.
Henüz hayatta emekleyen kişi fikridir. Bu belki acıyla belki sinirle söylenmiştir. Belli bir yaştan sonra daha doğrusu taşlar yerine oturup o deli çağın geçtikten sonra etrafını gözlemlemeye başlarsın evladım. Doğru kişiyi bulduğuna emin olduğunda kendini hayatının geri kalanını onunla geçirmek isterken bulursun ve ister istemez annelik içgüdülerin ortaya çıkar.
zaten en iyisi dost hayatı.
katıldığım ve destek verdiğim istek. bu düzende evlilik demek bireylere hapis hayatı yaşatmaktan başka bir şey değil. yok efendim işe git sonra eve gel yemek yap temizlik yap sonra çocuk yap ona bak bla bla bla.. yapmayın efendim. hayatınızı robotlaştırmayın, dört duvarın arasına hapsetmeyin. hayalleriniz falan vardır gidin onları gerçekleştirin.
(bkz: sen olma zaten)

Karsiniza cikan ilk ciddi adamla evlenmek zorunda misiniz? Gecici heveslerle, genclik iliskileriyle kiyaslama yapar, ayni kefeye koyarsan olmaz tabi evlilik.
Mutsuz evliliklerin ve bosanmalarin en buyuk sebebi, ciftlerin birbirlerini yeteri kadar tanimadan evlilik yapmasidir.
Yas gectikce kisiler acele ediyor evlenmek icin ve hata yapiyorlar. Sunu kabul etmek lazim, herkesin karsina duzgun insan cikmayabilir. Muhim olan o kisiyi buldugunda farkedebilmek. Belki 20 yasinda belki de 40 yasinda cikar o kisi karsina. Acele etme. Tanimadan evlenme.
Simdiden boyleyse evlenince napar diyenler, onla evlenme o zaman, vur kicina tekmeyi gitsin.
evlenmemeyi anlarım da annelik; kadın kısmısı için hormonal bir gerçektir. doğuştan gelir, o yüzden anne olmayan kadın oranı çok minimal bir düzeyde de olsa her kadın anneliği tadacaktır. gerek kendi çocuğu gerekse evlatlık.

doğanın kadına yüklediği görev budur, doğurmak, bakmak. erkekse çoğaltmak için vardır. erkek olabildiğince çok sevişmek istiyor, kadınsa en güzel çocuğa, en sağlıklı çocuğa sahip olmak için en sağlıklı ve ona en iyi bakacak erkeği arıyor. zaten bu yüzden bir yumurta ve milyonlarca sperm var, bu yüzden kadın tek eşli fakat erkek devamlı bir sperm attırma isteği içinde. ve bu yüzden...
neyse evrim psikolojisine girdi...daha fazlasına gerek yok.
annelik kutsaldır. bunu diyen kadına zerre saygım olamaz. bugün dünyanın en ünlü ve güzel kadınları bile çocuk doğuruyor. bu kadınlar gezmiyor, yaşamıyor mu? kuluçka makinesi olun diyen yok size. dünyaya sizin canınızdan bir parçanızı getirmek kötü mü? uygun insanı bulmaya çalışın. hayatınızın bir amacı olsun.
başlıktan mütevellit eksi basmaya hazır gelmiştim ki,
çok doğru söylemiş yazar arkadaşımız..

bu korkuyu erkekler anlamaz efendim.
o yüzden boş konuşmayın.

zaman zaman haklı istektir.
bence haklı bir yaklaşımdır çünkü bu kadar kötü bir dünyaya çocuk getirmek saçma olur.
Saygı duyulması gereken düşünce tarzıdır. Her koyun kendi bacağından asılacak.
o halde aseksüel bir hayat sürmelisin; şeklinde cevap verilesi bencil insan cümlesidir.

Çünkü; sevişmeden önce sana iltifatlar eden adam; seviştikten sonra sana patates çuvalı diyebilir.
Yemek pişirmeden önce zehir olsa yerim diyen adam; yemeği yedikten sonra sanki tuzsuz olmuş diyebilir.
Hastayken koşup çorba Yaptığın adam; iyileştikten sonra ben çağırmadım ki sen kendin geldin, gelmeseydin diyebilir.

Insanların nankör olmaları karakterleri ile ilişkilidir. Evlilik cüzdanları ile değil.
Zira kadın doğurduktan sonra; ulan bu 25 yaşına gelince beni beğenmez ağzıma sıçar diye düşünerek çocuğundan nefret edemez. Onu karakterli ve vicdanlı, insani ve ince fikirli yetiştirir hem kendisi pişman olmaz hem de gelecek nesillere iyi bir aile adamı ve kadını yetiştirir.
O zaman şeyap sadece...
her genç kadının ütopik hayalidir. ama yaş 35 olup çıtırlar sahneyi ele geçirince kapaklamalık bir koca adayı bulsam da sırtımı ona yaslasam fazına geçilir. tabi bir diğer yandan hormonlar çocuk diye bağırmayı da kesmezler. bayanlar, unutmayın ki fakir erkekler evlenip çocuk yapma derdindedir. yoksa hali vakti yerinde bir erkek 45 e kadar ne evlilik ister ne çocuk...
Hiç inkar etmeyin kızlar bu cümlenin altında istemem ama yan cebime koysanız da olur fikri yatar. Bir kadını erkekten ayıran en önemli kavram anneliktir. Herkes sınırlarını görmek ister. Aksi bir durumda, acaba anne olsam nasıl olurdu sorusu bir ömür beynimizi kemirebilir.
güncel Önemli Başlıklar