bugün

bir iken iki olmak iki iken bir.
(bkz: kadın ile intihar).
evlenecek olan kişiye yapılacak son uyarı.
(bkz: evlilik)
(bkz: evlenmek)
(bkz: evlen-me) *
(bkz: bas evlen)
kendi içinde çelişkidir. evlenme'ye ''evlenme'' şeklinde itiraz edilir, karşı çıkılır, doğru da yapılır.
(bkz: bekarlık sultanlıktır)
bir ev'de buluşma aile olmaktır.evinizin olması içi dolu turşucuk olmasıdır.en güzeli bir erkek için kadını ve pişen yemektir.
(bkz: izdivaç)
en eski hukuki sözleşmelerden biri sayılır.3 çeşit evlenme ehliyeti vardır:
-tam evlenme ehliyeti-18 yaşını doldurmuş,temyiz kudretine sahip olanlar.
-sınırlı evlenme ehliyeti-17 yaşını doldurmuş temyiz kudretine sahip olanlar ve kısıtlılar yasal temsilcilerinin izni ile evlenebilirler.16 yaşını doldurmuş birisi için ise kazai evlenme rüştü gereklidir.
-evlenme ehliyetsizliği-16 yaşını doldurmamış biri evlenemez./ akıl hastaları (temyiz kudretini kaybetmişse) evlenemez.
hukuksal olarak herhangi bir koşula bağlanması söz konusu değildir, evlilik anlaşmaları bu kapsamda değerlendirilmemektedir, evlilik ahdi kişiler arasında herhangi bir menfaat güdülmeden birleşmeyi yasal zemine oturtturur der medeni hukuk. *
bir n. v. gogol oyunu. 19. yüzyıl rusya'sındaki sınıfsal çatışmayı işliyor. bu sezon sakarya üniversitesi tiyatro topluluğunun oynadığı oyunlardan biri.
ben bu yalımda kızları ayırıyorsam kim bilir 25 yaşında ne olacam. bence ben sonsuza kadar bakir kalırım. bakirliğimi bozmak isteyen bayanlar aranıyor.

05********* (gülücük)
görsel
istanbul'da yaşayan, aileden destekli olmayan bir asgari ücretli hatta bir memur için bile uzak ihtimal. Bir erkek kadın çalışmak istemediğinde ailenin geçimini tek başına sağlayabilecek ekonomik güce sahip olmak zorunda. Geçim derken insani ve medeni koşullarda bir hayattan bahsediyorum. Erkek bu güce sahip değilse o evde huzur olması, kadının erkeğe saygı duyması zor. Hipergamik ataklar birgün mutlaka devreye girecektir.