bugün

Düşündürendir. Bunun için bile bırakılabilir.
evlenilmeyecek kızdır. burdan erkeklere bir tavsiye:

erkeğin soyadını bile taşımak istemeyen bir kadınla evlenilmez.
neden olmasın kendi kararı.
yanaşılmaması gereken kızdır. canım zaten sana ait olan kütük olan şey bana giriyor sen soyadını değiştirsen neeee değiştirmesen ne.*
çok doğru söyleyen kızdır.

elin herifi için neden yıllardır taşıdığı soyadını değiştirsin ki?
Babasının soyadını el alemin oğlunun soyadıyla değiştirmek zorunda olmayan kızdır.
Benimdir.

Çünkü evleneceğim kişiyle soyadım aynı *

(bkz: akçıl)
soyadı schwarzenegger ise anlayışla karşılanmalıdır.

not: tabi ki de copy paste yaptım lan manyak mısın ?
Nerden ogreniyo lan bunlari diye düşündüren kizdir.
bunun için evleneceği kızı bırakan adamın bence ego kaynaklı sorunları vardır. ayrıca bana bunu söyleyen kıza bağırır çağırırım zaten bir kere ben. uğraştırma derim beni böyle gereksiz şeylerle. bana ne?! senin kararın. Yüksek Mahkeme kendi soyadını kullanmana cevaz veriyor buyur kullan. aşk meşk varken dandik soyadıyla niye uğraşıyoruz amk gel beraber göğe bakalım.
kadının ismi şeyhime ve erkeğin soy ismi gündoğdu ise kendi iyilikleri için değiştirilmemelidir yoksa çok uğraştırır çook.
saygı duyulası kadındır.
değiştirmesin. ne güzel.
ne gerek var.
evleneceğim kişinin soyadının kulağıma çok kekomançi gelmesinden mütevellit, kendisine bir ihtimal de olsa "beni de say" dediğim kızdır. ha çok da totom yemiyor gerçi o ayrı. zira ileride eşimle soyadlarımızın farklı olmasının resmi kurum gibi bazı yer ve durumlarda sorun yaşatması pek muhtemel. bir yandan da herkese mi öyle geliyor yoksa bana mı bilmiyorum ama ad-soyad uyumumun da hali hazırda hastasıyken neden o güzelim ahengi, o güzelliği tırto bir soyadla bozayım diyorum. kendisine de açıkladım bu durumu. inan feminiklikten değil, tamamen muhteşem rafine zevkimden ötürü dedim. o da aman iyi be naparsan yap dedi. hem de mezhebi geniş, pek modern bir erkek de değil kendisi çok şükür. buna rağmen olumlu bir karşılık alınabildiğine göre önemli olan bir şeyi ne niyetle yaptığın ve istediğin sanırım. ha ben de o'nun bu anlayışına karşılık bir jestle kekomançi bir soyadla ömrümü geçirmeye niyetlenicem gibi gözüküyor bakalım ya, nasip kısmet.