bugün

Evlenilen kızın yemeklerinin damak tadınızla hiç uyuşmaması problemi.
Şahsen böyle bir şey yaşasam; annemi çağırırım. 1-2 hafta boyunca hangi yemeği nasıl yapması gerektiğini öğretsin. Hızlandırılmış kurs gibi yani.
ben olsam boşanırım.güzel yemek yapamıyorsa ne gerek var dimi ewed
kurs zaman kaybı, yemeğe anneme giderim.
tarif ve ölçüyle yapmasını isteyebilirsin.
muhtemelen kafasına göre ölçüyle yapıyor.
Döve döve öğretirdim.

Bildiğiniz vurmak değil. Çenemle döverdim. Yemek yapma konusunda çol becerikli bir erkegim. Benim seviyeme ulaşıncaya kadar dünyayı dar ederdim ona. Kendini bilen biriyim.

Ama şu da var ki, onu cok üzdüğümü faekedersem sen üzülme ben bir ömür sana yemek yaparım diyebilirim de.
Yemek yapmasını kimse annesinin karnında öğrenmiyor. Netten de öğrenilir. Youtube ve instagram yemek bloglarından geçilmiyor. Öyle sayfaları aşırı seviyorum.
sizin icin bu kadar onemli olan bir mevzuyu evlenmeden once ogrenseniz boylesine buyuk surprizler ile karsilasmazsiniz.
Zamanla herşey düzelir sabırlı olmak gerek o kadınla neden evlendıgını unutmamak gerekir.
O benim karım olsaydı da her gün dışardan soyleseydik.
Bi zahmet iki kaşık yemek yapmayı öğreniverin ve kendiniz yapın. Eşiniz yemekle mi nikahlı?
önemli değil no problem mutfakta aşçı olduğumdan öğretirim herkes annesinin mutfağımda aşçı olmuyor sonuçta. bunlar basit şeyler hayatta müşterek eşine yardım edersin. sonuçta evi sende kullanıyorsun. kalp kırma kötü söz felan yakışmaz.

önemli olan saygı ve sevgi karakteri kötü çıkmasın işte ona çözüm yok. birde yemek temizlik gibi şeyler benim görevim mi feminist feminist saçmalayanlar var. yav evleniyorsun evlenmek sadece düğün fotoğrafı çektirmek değil. sorumluluk ve vazifeler vardır yoksa evlenme zorlayan mı var.
Boşanma sebebidir.
(bkz: trash bin)
...Evlendiği erkeği mutfakta aşçı yapar.
Kendisi lezzetliyse çok bi sorun değil bence.
Bekar otuzbirci gençler kendinizi bu kadar belli etmeyin olum karım olsun yeter sevişelim yeter hizmetçi değil yemek yapmasın ama akşam sabah altımda yatsın yeter.
Birde bunları yazarken duyar kasıyorum tripleri yokmu ah ah...
Katı bir eğitim sürecinden geçirirdim.

Disiplinli ve düzenli bir erkek olmam münasebetiyle ve yemekte en ufak kusuru algılayan damağımla onu muhtemelen üzerdim. Yani kötü bir söz söylemesem bile memnuniyetsizliğim herkes kadar benim de yüzümden okunur. Oynayabilen bir insan olmadım ben hiç bugüne kadar.

Nihayetinde ögretirdim. Geç de olsa güç de olsa öğrenirdi benimle birlikte...

Bundan evvel döve döve öğretirdim gibi bir entry girmiştim. Şakaydı...
Ağzını burnunu patlatır gerisin geriye babasının evine postalardım.

Annesine de telefon açar, buna adam akıllı yemek öğretinceye kadar yanıma göndermeyin derdim.

Eeee biz babadan böyle gördük.
Türküz bizler, bizden bir anda avrupanın anlayışlı, ince, kılıbık erkeklerine dönmemizi beklemeyin!

Edit; bu entry düşüncelerimi yansıtmaktan uzaktır. Deneyseldir.
Böyle bir şey mümkün değil çünkü evleneceğiniz kız size evlenene kadar kendi yaptığı yemeği mutlaka getirir. O zaman notunu verseydiniz sonradan mızıkçılık yapıp kızı üzmeyin.
gider mutfağa kendin yaparsın o zaman.
- alo Nedim, bu gönderdiğin karı bozuldu be, sen bana etli butlu yeni bir karı gönder hadi bakalım.

(Kemal Sunal & sahte kabadayı)
Memesini gormediginiz kızla evlenmeyin siz de.
Huyu güzelse, kendi güzelse yemek yapmayı öğrenir. Keşke herşey yemek yapmak kadar kolay olsaydı.
pek ala mümkün olabilen durum. malum, onlar da evlerinde birer aşçı olarak yaşamadılar. sen ben gibi, anneleri yaptı anneleri pişirdi vs. bu konuda anlayışlı olup, biraz zaman vermek gerekir.

ben evlendiğimde gerçekten durum vahimdi. ama kısa sürede şahane bir seviyeye getirdi eşim aşçılık yeteneklerini. ben de zaten mutfakta bir şeylerle uğraşmayı seviyorum, bir kaç gün ben pişiriyorum, bir kaç gün o. hatta misafir geleceği zaman ikimiz de bir şeyler pişiriyor, misafirlerin yorumlarını dinliyoruz, hangimizin eseri daha çok övgü alacak diye, tatlı bir rekabet de oluyor.

büyütmeyin, büyütülecek bir sorun değil, hallolur.
yemekler bana kalır. ben üşendiğimde de dışardan söyleriz. olmadı bir tencere makarna yaparız olur biter.
aşçı almıyorum sonuçta.
Hayatı zindan edecek durum. Evet.