bugün

evlendikten hemen sonraki durum.
değişiyorlar gerçekten değişiyorlar, böyle bir abla edasıyla yaklaşmalar falan, sende evlen artık düzgün biriyle demeler.
hamilelik testi yaptıktan sonra çıkan negatif durum ardından eli bele atıp uzanmak, sanki sanırsın 8 aylık hamile modları.
gülüyorum, en salak hallerini bilirsiniz birde bunun komik geliyor, kadın edaları.

bende değişir miyim. bilmiyorum ki, ben aynı olurum ya, deli gamzeliymiş olarak kalırım ben.
(bkz: evlenmeye hazırım demenin alternatif yolları)
Evlenen arkadaştan bir daha hayir gelmeyeceğini bilen birini etkilemeyecek olay.
sinir bozucu haller baş gösterir. evde bekleyenler var olur, sonra sende evlende gidip gelmeler olsun gibi... açıkçası yeni nesiller bu konuda daha bi uyuz. bakıyorumda babalarımıza dedelerimize bazen kafalarına göre davranabiliyorlar. bugün gelmiyecem diyebiliyor annede anlayışla karşılayabiliyor. bence böyle olmalı!
evlenen insanın artık ağır sorumluluklar altına girip eskisi gibi olmayacağını bilmeyenlere garip gelendir.

hamilelik nasıl bir his bilmeden elini beline koyanları eleştirmek neyin nesi ola ki?

hep çocuk kalanlar mevcut olsa da evlenen insan kesinlikle olgunlasır derdi tipi ya da alamadığı her hangi bir şey değildir olamaz da.

diyeceğim o ki evlenmeden kınamayalım gün ola devran döne.
yoğurdu ayran yapmak için dokulen su gibidir. Artık ne su eski sudur ne de yoğurt eski yoğurttur.
bilmedigim degisim. hic arkadasim evlenmedi hayal kirikligina ugradim simdi.
evlenmeden önce geceden geceye akan arkadaşın, evlendikten sonra gecelere akanlara kınayan gözlerle bakması, daha kötüsü kendisini azize kabul edip diğerlerini günah keçisi ilan etmesidir.

evlilik cüzdanı alan, sütten çıkmış ak kaşık oluyor ya o ilginç işte.
(bkz: götü göbeği salmak).
kesinlikle erkek olsun, bayan olsun değişiyorlar. o her gece en fazla alemlere akanlar gün geliyor 2-3 günde ya da bilemedin 1 haftada 1 kere bile sizle birlikte olmak istemiyor. ya eşleri izin vermiyor ya da evde sorun olacağı için geç saatlere kalamıyorlar. ama bunlar bahane değil ben daha çok yeni evli çiftlerin sıcak ve ateşli geceler yaşadıkları için hususi olarak arkadaşlarını sallamadıkları görüşündeyim. adam orda zevkin doruğuna çıkmış gelip bizle mi takılacaktı sanki...
sevgili yapan arkadaşın evriminin son halkasıdır.
artık eski günlerin bittiğinin habercisidir. *
çünkü artık iki kişidir. iki kişiliklidir. yalnız değildir. normaldir.
kadınlar için önce kocam izin vermiyor dönemi başlar. zaten artık eskisi gibi değildir. akabinde çocuk doğduktan sonra içeriği kusmuk ve boktan oluşan konuşmalar sarar dört bir yanınızı.. bir ihtimal eski haline gelebilmesi kendini geri kazanması için o çocuğun yaklaşık 5 yaşına filan gelmesi gerekir.. o zamana kadar arkadaş listenizden çıkmadıysa bile aday listede illa ki yer alır.

dilerim bu durumda olmam.
doğal bir değişimdir ki değişmesi de icap eder. Evlilik mühim bir müessesedir.
aslında söz/nişan olayından itibaren başlar o değişim.
yıllarca eli sikinde gezen arkadaşın am bulduktan sonra sizi sallamaması normaldir. içinden kim bilir ne geçiriyordur hatta, bu dallamaları kafamdan silip attım ya, hahahaha onlar daha hâlâ abaza abaza dolaşsın a.q'duklarım bile diyordur. içinden geçenleri bilemezsiniz ama tahmin edebilirsiniz, muhtemelen yenge hanım da sizi pek sevmeyecektir. genelde böyle olur. bu arkadaşların da ne kadar rererö'ymüş tatlım ya, senede bir iki kere gelsinler ama daha fazla gelirlerse bak külahları değişiriz ha!! diyerek arkadaşı tehdit etmesi de olasıdır. yani diyeceğim o ki görüşürsünüz arkadaşınızla ama eski halini unutun.
kılıbık olmnası.
Arkadaşınızın evleneceği günden itibaren görüşmeyi siz keserseniz arkadaşınızın sizden eksik yanı olmadığını göstermek için hırs yapacağı olay. 4 s kuralı diye bir şey var.
Geçenlerde( 20 gün önce ) ne yapıyorsun canım nasıl gidiyor hamilelik diye bir mesaj yazdım yanıt yok iletilmemiştir sanırım.