kendi evinde temizlik yapmayan ev kadınıdır. bulaşıkları dağ gibi olur yerleri bile temizlemeye üşenir.

özellikle mutfağına girdiğiniz anda tarif edilemez bir koku ortalığı sarar. it bağlasan evde durulmaz denilen kadın modelidir. eski kadınlar, bu tip temizlik işlerine çok titiz olup sabaha evinde bulaşık bırakmazdı bu kadınlar.
bir meslek sahibi olmayan ve çalışmadığı halde sadece ev hanımı olupta evinde temizlik yapmayan ev kadını, muhtemelen pasaklı ev kadınıdır, bu kadının anası da pistir, kızını yetiştirmemiş tembelliğe alıştırmıştır, tembel bir kadınla evlenmek erkek için yüktür, sonuçta hem dışarının işi hemde evin işleri erkeğin sırtına kalacaktır.
Başkasının evinde temizlik yapmış olması muhtemel ev kadınıdır.*
babasının evinde de temizlik yapmamış bayandır. balık baştan kokar atasözünü hatıra getirmiştir.
tembel olduğu kesindir
bir insan kendi evinin kendi işini yapmıyorsa tembel dır.
sokakta hanımefendi mutfakta aşçı yatakta orospu olup 3 işte birden çalıştığından temizlikçi olmaya vakit bulamayan ev kadınıdır.
çalışan kadındır. üzerine gitmemek gerekir. ancak bir kadın olarak söylemeliyim ki az da olsa temizlikten anlaması gerekir. erkeklerin hiç hoşlanmadığı kadın türüdür pasaklı kadınlar.
26 yaşında ki yaşıtım olan arkadaşımın yeni evlendiği 18 yaşında ki karısı. Eğitim desen ortaokul mezunu, Kültür bilgi desen hakgetire kezbanlıkta sınır tanımaz her şeyi bilirim havalarında ama bir s.kten haberi yok. Evlerine her gittiğimde evi bok götürüyor. Ulan benim erkek bekar evim bile daha düzenli ve temiz.
ayşe teyze'nin kızıdır.

(bkz: ayşe teyze)
Pasaklının tekidir ev kadını denmez ona.
Bir kaşık suda boğulması gereken kadın. Hadi bir oda dağınık olsun ama nasıl bütün ev pislik içindeyken yaşanabilir. Yaşam alanını iğrençliğe terk etmek üzere gerçekleşterilen eylem.
yardımcısı olan kadındır.
muhtemelen bekarken de yemek yapmayı bilmiyordur.
Kişisel bakımına özen gösteren hatun.
anneye götürülüp "o da ölecek sende öleceksin yazık değil mi canına" denilesi kadındır.
benim annem değildir kesinlikle.
hiçbir sikkeye derman olmaz.
temizlikci tutmus kadindir.
ingilizdir. ben böyle pislik böyle iğrençlik görmedim daha önce.
Kadın gibi kadın değildir o.
kırmızı renkte dizleri çıkmış bir eşofman hayal edebilirsiniz, abiler.
saglikli olmayabilir, pasakli olabilir.
Temizlikçi tutulur.
Temizlikçi de tutmuyorsa evini bok götüren kadındır, nolacak.