bugün

ülkemizin en aşağı 70 ilidir evet.

üst tahminleri: konya, kütahya, rize, trabzon, giresun, kastamonu, erzurum, elazığ, kayseri, adana
alt tahminleri: izmir, aydın, muğla, antalya, çanakkale, kırklareli, edirne, eskişehir, mersin, manisa, diyarbakır, ankara.
Eskişehir mi?
(bkz: Sen anket yapma ulan ayı)
görsel
Bak bu harita Türkiye'nin kitap okuma haritası. Açık renkten koyu renge doğru azalan şeklinde. Sen bakma şimdi bunun seçim haritası ile olan benzerliğine.

Edit: açık mavi yerde yaşamak güzel şey. Yani neymiş okuyan araştıran belli bir kültür seviyesine sahip insanlar hayır diyorlar. Ayrıca eksilemen sonucu degistirmez. Belge yalan söylemez halk oylamasından sonra açar karşılaştırırız haritaları.

Edit2: özelden çok fazla mesaj aldığım için ikinci kez editliyorum. Arkadaşlar bakınız provokasyon diyeniniz bile var. Yıl yıl Türkiye'nin okuma haritası mevcut ve her yıl düzenlenir. Biraz okuyun araştırın. Provokasyon iddiasında bulunmak bile bilgisizliktir. Hiç birşey bilmiyorsanız. Bak internetiniz var yazın arama motoruna ordan bakın.
rize, konya, bursa, trabzon %90 çeker.
kesinlikle rize, bayburt, konya, kayseri gibi cocuk tecavüzünün cok olduğu kitap okuma oranının az olduğu illerdir.
(bkz: çomar şehirleri)
ÇOMAR ŞEHiRLERi OLABiLiR DiYE TAHMiN EDiYORUM.
NE YAPARSA YAPSIN AMA OL YAPIYOR DiYENLERiN BiLE ORTAYA ÇIKACAĞI BiR DURUM OLACAK.
iç anadoludaki şehirlerdir. aklıma ilk konya geliyor en kötüsü o olduğu için.
sivas,elazığ,erzurum,bayburt,rize,kahramanmaraş,kütahya,malatya,yozgat gibi şehirlerimizdir.
adana da yüzde 40 ı geçmez adanada chp MHP oyu akp yi geçer.
(#35590153) Van falandır.
konya da yüzde 40 civarı hayır çıkacağından eminim trabzonda da yüzde 40 hayır çıkar trabzonda chp ve MHP de belirli oyu vardır.
Hocaya yapılan hakaretten sonra konyadan en fazla % 50 çıkar diye düşünüyorum. Ahmet hoca, milyonali den iyidir.
%75 olur mu bilmiyorum ama en az %60 olacaktır diye düşünüyorum Yozgat'ta maalesef.
Hatta müşahit olmayı düşünüyordum, moralimi bozmak istemediğim için vazgeçtim.
o 99'dur hacı. 75 olsa duramazdın.

eğer kafayıı uçurmak için kolanya falan içiyorsan yapma. metil alkolle bozarsın mekanizmayı.
git ucuz kopeği öldurmeyen ucuz bir sarap al.

sen bir kasa 70'Lik de e içsen sonunda en az yüzde 55 hayırı göreceksin. yapacak bir şey yok.

bu arada bu kafası uçmuş kanatlı orkide laf sokarken, akp seçmenine çomar deme hıyarlığına da girmemeyi öneririm.

(bkz: akçomarlar vs orklar)
Arkadaşlar hayır deyin, zaten ama millete çomar demeyin ötekileştirmeyin kimseyi herkesin kendi kararı. Çomar derseniz o adam inadına evet der. Evet sana bana herkese inadına evet der. Meşhur hababam sınıfındaki Ahmet gibi olursunuz sonunda. Propaganda yapın ama aşağılayan şekilde değil.