bugün

bana çokça benzeyen bir çocuk evlat edindim. Üstelik köpeğim Ahmet ile kanka oldular. Artık tüm hayatımı anlatabileceğim biri var. Ayrıca ormanda tek başına yaşayabilecek erkek sayısı da artacak. Küçükken hep asker olmak istiyordum. O da istiyormuş. Bunayınca tüm maddi ve manevi birikimim ona kalacak. Yeni sayfa açıyoruz sözlük, tebrik mesajlarınızı bekliyorum. Şaka şaka zaten az insan görür büyük ihtimalle. Çocuğun düşmemesi için kim yatakta nerede yatacak diye düşünüyorum şuan. 3 kişi nasıl iki kişilik yatağa sığar. Üstelik evladım ile ikimiz deli yatıyoruz. Bu durumda ezilecek olan kişi gülüm oluyor. Fatih'in yanına yatıracağım. Al yeğenine sarıl uyu diyeceğim. Yarın sabah kahvaltıda kimin hangi pozisyonda, yatağın neresinde yatacağını uzuun uzun konuşuruz.
congratulations babacık.

Allah analı babalı büyütsün inşallah.

Dinimiz. Amin...
--spoiler--
allah analı babalı büyütsün inşallah.

dinimiz. amin...
--spoiler--

Sen Allah analı babalı büyütsün deyince aklıma; Peygamberimiz anası babası olmadan büyüdü diye öyle demeyin diyenler geldi.. neyse yav. Amin Allah razı olsun kardeşim. Lakin sen bir detayı kaçırdın herhalde, yahut beni daha önce görmedin mi bilmiyorum. Benim de küçükken anam yoktu -tövbe haşa hz. isa gibi anasız ya da babasız doğduğumdan değil, anamla babam boşandığından- benim oğlanın da annesi yok. Allah'ın izniyle babalı babalı büyüyecek... Tabii dayıları da sayarsak
-dayı ya da amca fark etmez, amca yaşlı hissettiriyor dediler o yüzden dayı diyorum.- herhalde bir ordu kadar dayısı olur. Benim ahbapların çocukları, ileriki zamandaki okul arkadaşları derken tüm Türkiye'yi tanıyor olur. Al işte benden bir tane daha.
(bkz: beni tanımak istersen)
Ha evlat edinme detayı.

Opss kaçırmışam.

Niyse..

Evlat sahibi olmaktansa evlat edinmek bana göre daha hayırlıdır...
Neyse kardeşim o kadar hatanın lüzumu olmaz, Allah razı olsun tekrardan. Sağ ol.
hayırlı uğurlu olsun. bence büyük sevap işlemişsin.
Sağ ol kardeşim.
Ben de oldum.

Dert babası.
eşeğe "gözün aydın baba oluyorsun" demişiler. eşek de "bakın bakalım sırtımdaki yük azaldı mi?!" demiş.
--spoiler--
dünyaya yeni istilacılar gelmiş o zaman. şimdi yeni arsalar talan edilecek, apartmanda oturulacak diye karıncaların üzerlerine beton dökülecek, yeni hayvanlar kesilecek yeni tavuklar kesilecek yeni keçiler kuzular v.s. kesilecek. bir insanoğlu yüzünden yeni katliamlar yapılacak da yapılacak. evet.
--spoiler--
Tövbe estağfurullah okumayı bitirene kadar içim karardı kardeşim. Bu ne tür bir düşünme şekli. Çocuk zaten doğmuş doğacağı kadar. Ben doğurmadım ya yav. Yeni gelmedi dünyaya.
--spoiler--
eşeğe "gözün aydın baba oluyorsun" demişiler. eşek de "bakın bakalım sırtımdaki yük azaldı mi?!" demiş.
--spoiler--
Benimki tamamen değişik bir düşünceden ötürü idi. Evde o kadar adam yaşıyoruz, lakin ben işten hafta içi izin alırsam günüm bomboş geçiyor. Çünkü hepimiz çalışıyoruz. Ben zaten güvenliğim ve gece çalışıyorum ya, bu sebepten dolayı da gündüzleri hem boş beleş dolaşmamak için, hem de fazladan gelir için kafede çalışıyorum. Bazen kafe de herhangi bir sebepten kapatılacak oluyor, o günlerde boş oluyorum. Hiç olmazsa evde küçük biri dolaşırsa daha iyi olur dedim. Madem çocuk sahibi olamayacağız, ben de veliahtımı kendim seçerim diye düşündüm. Aslında planım evlendikten sonra evlat edinmekti lakin o kadar beklemenin lüzumsuz olduğuna kanaat getirdim. Sonuçta şuan da evli gibiyiz.