bugün

sanırım evde takılma işi uzayacak. tığ işine mi başlasam

görsel
egzersiz, dizi film izlemek,, kitap okumak, farkli tarifler denemek, gunluk yazmak...
diziye başlanabilir iyi vakit geçirir .
(bkz: solo test)
yoga. strecthing. pilates. yağlı boya. dans. bakım. videolar üzerinden eğitim. ünlü konuşmacıları dinleme. hep merak ettiğiniz konuların araştırmalarını yapma. kendiniz üzerinde değiştirmek istediğiniz fiziksel yönlerinizi planlama. saç, kıyafet tarzı gibi. yemek yapma. evcil hayvanlarla ilgilenme. abi abla kardeş sinir etme. evde diğer insanlar varsa onlarla oyunlar oynama. gereksiz eşyaları atma, dönüştürme. sevdiğiniz insanlara ufak hediyeler hazırlama. her anı dolu geçirmek zorunda olmadan bazen boş boş yatma. canının istediğini bulmak için yaratıcılığını geliştirme. çocuklukta olan bir hobini anma. ergenlik hayalindeki o dövmeyi kendi çiziminle tasarlama. hulahop çevirmeyi öğrenme. eskiyen kıyafet çantalarından yeni şeyler tasarlama. hayallerini yazarak ayarlama, planlama. sevdiğin bazı insanlara mektup yazma ve onlara uygun zamanda verme. tirad ezberleyip oynamaya çalışma, hatta belki küçük bir oyun çıkarma. kendini deneme.

galiba daha sabaha kadar yazabilirim. rengarenk olan şeylerdir. ve son derece insanı yansıtan.
(bkz: mmorpg)
Ya aq ne abarttilar bu durumu.
Gören de çok sosyalsiniz hiç evde oturmuyosunuz sabah koşuya sonra işe akşam fitnessa gidiyonuz sancak.

işe gitmek için 50 tane alarm kurup erteleyen, sabah kalkamayan tipler "ay evde oturunca naplr ki :s" moduna girdi.
62 den tavşan yapabilirsiniz.

ya da tavşanın yarı fiyatına farklı bir aktivite de yapabilirsiniz.
1. Kişisel temizlik,
2. Ev temizliği,
3. Uyumak.
Iç muhasebesi yapmak.

Kaç gündür kendi kendime muhasebe yapıyorum da...
Ne kadar boş şeyler için üzülmüş ve kırılmışım. Ne kadar boş şeyler için değerli vaktimi,emeğimi, paramı harcamışım.
Bize ihsan edilen bu hayatin her safasının, dakikasının hesabını vereceğimize göre, imtihanın bir gereği olarak manevi bir muhasebe yapmanın tam vakti.
Sevişin, geçer...
Temizlik manyağı olmak. Her taraf pırıl pırıl. Toz alınmadık tek bir eşya, aksesuar, duvar kalmadı. Artık canım sıkılabilir.
Evde yapılacak çok şey var. Keşke 3 ay evde kalabilsem. Ama işe gidiyor ve çalışıyorum. Evde sıkılan insanları duyunca da ifrit oluyorum.

izlenecek, okunacak, araştırılacak o kadar şey var ki. Evde dil bile öğrenebilirsiniz.
Film izleme
Kitap okuma
Kutu oyunlari oynama
Sohbet.
şu an sabah sabah irmikli tatlı yaptım. onu bekliyorum. hepsi sıkıntıdan bunların.
ingilizce geliştirmek, makale okumak, ALES kasmak.
artık uzun vadeli aktivitelere başlasanız iyi olur durum vahim gözüküyor nisan sonuna kadar evdeyiz anlaşılan 5000lik puzzle, kalın bir kitap okuma, 8 sezon diziye başlama gibi.
mal mal pc monutorune bakıp zaman öldürmektir.
Mastürbasyon yada 31.
yıllar sonra alınan pilates topunu tekrar çıkarıp pilatese başlamak olabilir belki.
sağlıkçıların çocuklarına bakmak . bundan daha güzeli var mı ?
şahsen spora merak sardım şu aralar merak salmak değil de sıklaştırdım.
Hicbir sey yapmamak da bir secenek. Herkesin bi tavsiyesi var mutlaka sunu okuyun bunu dinleyin boyle yapin vs.. Hicbir sey yapmamayi ozlemisim su iki gunde onu anladim. Kaldi ki kendimi ne yirmi dakikalik meditasyon yapmaya ne de bes sayfa kitap okumaya hazir hissediyorum. Cevremde olup biteni sindirmeye calisiyorum henuz. Duruyorum oyle. Zaman bazen de durur arkadaslar.