evde pijamasının paçalarını çorabına sıkıştırıp, saçını tepeden topuz yapmak suretiyle tüm paspallığını takınarak yaşayan fakat söz konusu dışarı çıkmak olduğundan adeta bir adriana lima olamasa da en azından ünlü biri kadar bakımlı ve güzel olan kızdır.
çift kişiliklidir.
2 yüzlüdür.
(bkz: hayır kara murat benim)*
ev hali ile gezmek hali arasındaki farkı bilen kızdır.

evde süslü olsa, yollu denir, dışarıda ev haliyle dolaşsa gene yollu denir.

en güzel yollu bulmuş dişi kişidir. evde ev hali olması en doğalıdır. candır o. gri eşofmanı ve üzerindeki kazağıyla bir tanrıça gibidir ve tabi bulaşık detarjanı kokan güzel elleride vardır...
saçlarını yıkamadan da düzleştiriyosa iğrençtir. parfümü ver eder koltuk altına, çıkar dışarı.
normal kızdır. sabah kalktığında makyajsızdır. tayt üstüne salaş kazak geçirip, yün çoraplar giyer saçınıda en tepeden toplar. rahatttır, rahatlatır...
evde paspallığın keyfini bilen kızdır.ayağında ayıcıklı twigylerle rahat rahat takılır işte
dışarıda da bakımlı olmak keyiflidir zaten özgüveni tavan yaptırır
Kısacası her yerde hangi kıyafetle olması gerektiğini bilendir
Genelde bütün insanlar için geçerli olan durum. Evde smokinle gezen erkek var mı oğlum lan.
ne çift kişiliktir nede 2 yüzlüdür. rahattır, doğaldır, sevimli mi sevimlidir. evde nasıl gezmesini bekliyorsunuz ki?
(bkz: olsa da sevsek)
başlığı okuyunca kara murat benim çığlığı atmak isteyen e normal ki bu ya ne olacaktı bu nasıl başlık ya diye gülümseyen kızdır aynı zamanda canı isteyince dışarda da paspal olma hakkını kendine saklar şimdiye kadar 'adam nasıl bakımlı nasıl şık ben niye böyle paspal geldim buluşmaya tüh ya' diye şaşırmışlığı olmaz bu kızların özellikle ülkemiz erkekleri düşünüldüğünde... *
edit: ya düşündüm de hep o abidik gubidik türk filmleri dizileri yüzünden böyle oldu bu gençler hey gençlik hayat o tv.de gördüğün gibi değil insanlar reklamlardaki kadar mutlu değil misal ben bulaşıkları yıkarken mr. muscle falan gelmiyor yani, ha tabii ben de isterdim belki bihter misali evde saç baş yapılı gezmeyi yok ya düşündüm de istemezdim evde topuklu ayakkabıyla gezmeye mecbur olacaksam öyle zenginliği napayım peh!
evlilikten soğuma sebebidir. düşünsenize, kızla çıkarken sürekli en güzel hallerine şahit oluyorsunuz. cicili bicili, süslü püslü, güzel kıyafetli hallerini görüyorsunuz. sonra evleniyorsunuz ve şok! sabah kalktığında hayalet gibi bir surat, saçlar iyice paçoza bağlamış, üstündeki pijamalarla erkekten bir farkı yok. ee ben seni alırken böyle değildin, n'oldu lan sana? mevzu doğal olmaya geliyor işte. madem pijamalarla, hayvanlı terliklerle, yün çoraplarla evde gayet doğalsın, yeri gelecek dışarı çıkarken de üzerine pijamanı giyebileceksin. yeri gelecek yüzüne tek bir makyaj malzemesi değmeksizin insan içine çıkabileceksin. yanisi ev halinle dışarı çıkabilecek kadar doğal ve rahat olacaksın. seni bu halinle alacak adamın zaten itiraz etme şansı yok ki.
(bkz: hepimiz kara murat iz)
sürekli kendine bakmaktan sıkılmış ve evinde ipleri salmıştır...
paspallığı bile dünyalar tatlısı olan kızdır. *
işi gücü yoksa pijamlarını giymiş battaniyenin altına girmiş, en sevdiği diziyi filmi izleyen kitap okuyan yada kahvesini yudumlayan zevk sahibi, kendisinin değerini bilen kadındır. dışarıya çıkacağı zamanda en güzel cicilerini giyip süslenip püslenip, kendini özel hissetmesini bilen kadındır.
hayat bize güzel
var öyle kızlar. ve gerçekten bazı kızlar ev haliyle kezban nüfusunun hepsinden daha seksi.
işe yaramaz kızdır. muhtemelen tamamen vitrinden ibarettir. tutarlı olun az tutarlı. ya hep bakımlı olun ya hep salık olun. kaşar gibi eriyip şekilden şekle girmeyin, adamı hasta etmeyin.
çamaşır suyu lekeli aşortmanıyla mutludur.
şüphesiz evlenilecek kızdır.
normal kızdır. evde de makyajla dolaşacak hali yok ya. güzel bir hatunun üstünde tişört, altında eşofman, ayaklarında terlik ve başı alelade toplayarak evde gezmesi... işte benim gelecekteki hatunum, yirim seni.
petek dinçöz.

eşi boşanma nedeni olarak tamda bunu öne sürmüştü. petek ise, tüylü kıyafetlerimle pirinç ayıklayamazdım, demekle yetinmişti.

kadın herdaim bakımlı derli-toplu olmalıdır, bence.

eksileyen dosta note: pirinç yazmayı unutmuşum ekledim. güle güle kullan.