bugün

uktedir
sacma salak extereme programlar yapanların halkı gerizekalı yerine koyarak uyarı amaclı verdigi ibare.
(bkz: cam bardak yiyen adam)
(bkz: jackass)**
real tv'de izlemistim yanlis hatirlamiyorsam.motorsikletlerle delilikler yapmislar ve ardindan cetebasi cikip yavsak yavsak evde denemeyin diyip siritmisti.

istesekde deneyemeyiz john amca.*
bu sözden maksat. ortalıkta deneyin biz de gülelim dir...
(bkz: don t try this at home)
televizyonlarda çıkan abuk sabuk gösterilerin kenarına iliştirilmiş uyarı.

başka işi gücü olmayıp da, kafayla tuğla kırma, kırık camlar üstünde yürüme, bir kulağına şiş sokup öbür kulağından çıkarma gibi saçma sapan işlerle uğraşan güruha, 75 milyonun izleme ihtimali olan bir tv programında şans verirler. kişi bütün ciddiyetiyle bu saçmalığı icra ederken tedbiri elden bırakmayan sorumlukluk sahibi yayıncılar, ''çocuklarınızı uzak tutun, gidin banyoya kilitleyin, korkarsanız karınıza sarılın, koltuğa yapışın'' gibisinden uyarılar yaparlar. sonunda imkansızı başaran şahıs kahramanlaştırılır, sonrasında stüdyodan dışarıya tekmelenir. bir denyo üzerinden reyting kazanmayı başarmıştır kanalımız.
evet efenim. asıl marifet kanaldadır; asıl şaşılacak olay, medyanın şebekliği bu hadde vardırmasıdır.
(bkz: 1 jar 1 man)
tahrik cümlesidir. kuralları yıkmaya, söylenene karşı çıkmaya meğilli bir toplum olarak katalizör etkisi yaratabilir bizde.

-şimdi çivili bir yatağa yatıcam üstüme bir tuğla koyucam ve çekiçle onu kıracaklar. lütfen evde denemeyiniz!
+ne var aq bi tek sen mi yapabiliyorsun havalara bak! hanımmm!! bana biraz 10'luk çivi getir.
.
.

+lan ben sizin şu çivili gösteriyi yaptım götverenler, kaç gündür hastanede yatıyorum.
-beyfendi biz sizi uyarmıştık..
+susun lan tazminat davası açıcam size!
...
tazminat davası açılır ve kazanılır, ancak tv görevlileri bu duruma çok içlenir;
...

-evet sayın seyirciler şimdi bir mankenin göğüslerini elliyorum, sakın evde denemeyin!
+vay yavşak vay... hanımmm az gel bakim...hımmm... tamam git allahın pörsümüşü!!!
-bunu denemediyseniz şimdi de aynı mankeni dudaktan öpüyorum.... evde denemeyin sakın! sakın denemeyin! hehehe yarraaammm
+ulan! dur bari elizabeth takılayım... şılak şılak şılak şılak....
-evde neler yaptığınızı görür gibiyim sayın seyirciler, size de yazıkkk hahahaha
+orospu çocuğu!