bugün

biraz sonra başlayacağım şeydir. nefredediyorum! bir kişi de çıkıp gel ciğerim yardım edeyim demez. hep kahır hep kahır bıktım be! *
sırasıyla yapılmadığında efektif olmayacak ve insanı yoracak şeydir. sınavlardan sonra, stresli zamanlarda veya kafa dağıtmak istediğinizde yapabileceğiniz eylemdir.

1- ortalığı toplamak. eviniz eğer görsel halinde ise ilk yapmanız gereken eylemdir. çünkü temizlik yaparken bunlar başınıza bela olacaktır.

2- evi havalandırmak. eğer yağmur yağmıyor ise cam pencere ne varsa açınız. tercihen perdeleri çekiniz ki, komşularınız tarafından dikizlenmeyesiniz.

3- elektrik süpürgesi. elektrik süpürgesi yardımıyla evi süpürünüz.

4- silme. vileda, bez vb yardımcı öğelerle evinizi silebilirsiniz. elektrik süpürgesinden çok daha detaylı bir temizlik sağlayacaktır.

5- cam silme. bu sırada yer almasının sebebi, hazır yerleri silmişken camları da aradan çıkartayımdır.

6- ödül. sevdiğiniz film + tercihe göre çay/kahve eşliğinde kendinizi ödüllendiriniz. mümkünse rahat bir konum seçip, http://i.hizliresim.com/VpGopZ.jpg şeklinde yerleşiniz.

artık eviniz 1 hafta daha temiz. güle güle kirletin efendim.
öğtrnci evinde senede bir normal bir evde ortalama haftada bir yapılan faaliyettir.

saygılar sunuyorum azizim...
Çok Severim ev temizliğini. Temizliği başka birsinin yapması koşuluyla .Kendimde yaparım tabiki
ne zaman artık kaçınılmaz boyutlara geldiğinde....
Bugün annemin bana oturacak yer bırakmama nedeni olur kendisi. Spoofer gece saat 2 gibi yatmıştır. Nasıl olsa tatildir saat kaçta kalkacağı, tamamen keyfine bağlıdır, yani öyle sanmaktadır. Sabah saat 9 gibi gelen o süpürgenin itici sesine rağmen uyumaya çalışmaktadır. Artık alışmıştır nasıl olsa o kadar etkilememektedir bünyeyi. Daha sonra halı yıkama makinesinin itici sesiyle bir defa daha açılır gözler. Sessizini yapamıyolar mı bunun diye isyan ettirir gencimizi. Neyse o sestende kurtulmuştur delikanlımız. Ve son nokta koyulmuştur, anneniz sizi uyandırmaya gelmiştir, yattığınız bazayı çekip altını sileceğini söyler, artık bu gencimiz için son nokta ve yataktan bir hışımla kalkmasına vesile olmuştur.
Hayattan soğutur.
(bkz: ev alma komşu al)
annem için adeta kutsal bir görevdir.
Başlaması zor, yapması kısmen eğlenceli, sonu ise bildiğin Nirvana.

Bazen öyle gaza geliyorum ki camları bile siliyorum! Yoldan geçenlerin "lan herife bak karı gibi cam siliyor" bakışları ise çok komiğime gidiyor.
yarın odamda benim tarafımdan yapılacak bir işlem.
her ne kadar annemin ısrarlarına rağmen zorla yapsam da pis bir eve gidince önemini anlıyorum gerçekten. bizim bir alt komşu vardı halısının üstü bildiğin saç tabakası olmuştu. ulan ayda bir süpürsen yine öyle tabaka oluşmaz. bir de odası dağınık diye hep kapısı kapalıydı. geçen gün de halama gittim. yemek yiyeceğim masa yapış yapış kir tutmuştu. yemeği bile pistir diye yemeyip iğrendim. allah için temiz olun bu nedir aq.
genelde iyi değilim diyerek annemin üstüne yıktığım iştir.
Banyo ve mutfaklarda super is cikaririm hic sıkılmadan temizlerim. Baska odalarda pek sevmiyom. Toz al supurgeyle supur sıkıcı.
Yinede buyuk ev temizligi ise ben hic bulasmam buyuk ev temizlikleri cok mikro oluyo.
bir süredir ertelediğim yeterince odaklandığım an girişeceğim eylem.
Başlayana kadar insanı tripten tribe sokar. Sürekli aklına gelir rahat vermez. Başladıktan sonrada fayansların arasını diş fırçasıyla temizlerken bulursun kendini.

"Aman başlamışken kış günü balkonda yıkayayım nolucak"
2014 Ağustos ayında kurulmuş olan Life Vizyon Temizlik,2017 Kasım ayı itibariyle Life Vizyon Temizlik Sanayi Limited Şirketi olarak kurumsal yapısı ile, alanında deneyimli elemanlarla ve kaliteli temizlik malzemeleri kullanarak temizlik alanında hizmet vermektedir. Ev Temizliği, Ofis Temizliği ve inşaat sonrası temizliğinde üstün standartlarda personeli hizmetinize sunan firmamız, Ankara inşaat Sonrası Temizlik, Okul Temizliği, Hastane Temizliği, Otel Temizliği, Fabrika Temizliği, Dış Cephe Temizliği, Fuar Temizliği gibi alanlarda da hizmet vermektedir. Firma çalışanlarımız SSK güvencesindedir. Firmamız Haftalık, Aylık ve 15 günlük gündelikçi abonelik sistemleri ile fiyat/hizmet konusunda da rakipsizdir.
Önceleri kafa dağıtmak için ara sıra yaptığım, tek başına yaşamaya başladıktan sonra ise işkenceye dönüşen aktivite. Temiz ve düzenli olmayı seviyorum ama senden başka kimsenin girmediği bir ev için de o kadar uğraşmak zor geliyor.
Hayatım boyunca hiçbir zaman ütü yapmamın verdiği tozu dert edecek kadar temiz olmayacağım galiba.

Kendi evimde yapmayı özlediğimdir.
Günlük temizlik, bahar temizliği, kış temizliği, bayram temizliği, yaz temizliği...
Say say bitmez, ömür biter; temizlik bitmez...
gri- mor pamukçuklardan kurtulmak.
Benim için terapi.
Hele birde köpüklü suyla, foşur foşur balkonları yıkıyorum ya ohh mis.
Kırlentleri döve döve kabartıyorum. Nasıl rahatlıyorum, nasıl mutlu oluyorum.
Temizlik bitince de güzel bir çay oldu mu değmeyin keyfime.
Sinir, stres hiçbir şey kalmıyor.
Pazar temizliği, yaz temizliği, kış temizliği, bayram temizliği...
Ama ben temizlik yaparken kendimi kaybediyorum terapi yapıyorum temizlikle. Bu da benim stilim.
yıllardır annemin mutfağında asılı duran şiir.
müthiş gaz veriyor.

Kulpu kırık fincanları,
‘Zayıflayınca giyerim’ kotunu,
Son 5 aydır giymediğiniz kıyafetleri,
Arka balkona tıkıştırdığınız, bir gün yüzünü yenilerim pırıl pırıl olur dediğiniz o sandalyeyi,
Dibi kararmış tencereyi,
Taşındığınız hangi evden kaldığı, hangi kapıyı açtığı artık meçhul olan o anahtarları,
Sırf genç ve güzel çıkmışsınız diye yanınızda o hiç sevmediğiniz tiple poz verdiğiniz fotoğrafı,
Çekmecenin dibindeki müzik kasetlerini (kaset mi kaldı allah aşkına)

ATIN
Ohh bir ferahlayın bakalım. Tamam mı?

Şimdi ihtimalleri atın.
‘Olacaktı, son anda olmadı’ları atın, olmamış işte.
Takılıp kaldığınız o günü,
Düşünüp durduğunuz o lafı.
ATIN

Küstüğünüz için uzun zamandır görmediklerinizin aklınızda kalan son görüntüsünü,
Alındıklarınızın, gücendiklerinizin hiç umurunda olmayan o ‘olayı’
ATIN
O hiç beceremediğiniz yemeğin tarifini,
Kestiğiniz eski gazete küpürünü,
içinizi kemiren o ukteyi
ATIN

Zamanı gelince yiyeceğiniz soğuk intikam yemeğini de dökün.
Soğuk yemeğin hiç tadı olmaz.
Cevabı olmayan soruları
Kaçırdığınız fırsatları
Atıldığınız işleri
Beceremediğiniz ilişkileri
Kişisel gelişim kitaplarını
ATIN

Arkanızdan konuşanları,
Önünüzü kapayanları,
Alamadığınız terfiyi,
Oturamadığınız evi,
‘Şimdiki aklım olsa’ları,
Aldığınız en kötü karneyi,

Hatta en iyi karneyi,
Çalışmayan saatleri,

işe yaramayan fikirleri,
Kaçan trenleri,
Zamansız yaşlandıran dertleri,
‘O gün’ olanları,
Halının altına süpürdüklerinizi,
Dolabın dibine iteklediklerinizi
ATIN
Bakın, ne güzel güneş çıktı.
Yaklaşık on saattir yaptığım aktivite.

Aktivite diyorum, çünkü on saate milyon şey yapılabilir.

Hayır, totom kadar evi temizlemek neden bu kadar uzadı? Biz mi çok pisiz bilmiyorum ki.

Sonuç, yaşasın haftasonu tatili!
misafirim gelecek diye bugün yaptığım işlem. 3 aydır temizlenmemiş eve giriştim, 3 saatte evi çiçek gibi yaptım. bi cam silmediğim kaldı o da eksik kalsın. gerektiği yerde çeşitli kimyasallar, çözücüler kullanarak fayansları tepkimeye soktum. lan bahar temizliği yapıyoz diye hiç bi kız tatava yapmasın şimdi. üşengeçlikte level atlamış ben bile bu işin üstesinden geldiysem bi nane yok bu temizlik işinde. gereksiz anlam yüklemeyin şu işe. yaptığınız bi bu var zaten.

bu işi 3 saatte beceremiyosanız ya pasaklısınızdır ki evi bok götürüyodur, ya da beceriksiz ve hantalsınızdır.
Yurdu temizleyince niye ev temizliği oluyor o yurt temizliğidir ahah eheh.
Valla yapmak isteyen varsa buyursun gelsin bir gün 200 lira çalışır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar