bugün

ikiside değerlidir. b.k atmanın alemi yok. basketbolun tadını çıkarmalıyız bu başarılardan dolayı.
Türk sporu açısından değerlendirirsek kupayı alan türk takımı olduğundan 10 sene sonra da hatırlanacaktır. Kadın basketbolda alınan kupaları unuttuk mu? hayır. Neden? Çünkü türk takımı ve biz türküz. Bu yüzden geçen seneki eurocup şampiyonunu hatırlamamamız normal.

Ancak ben basketbolsever bir türk olarak ikisiyle de gurur duydum. Kıyaslamanın anlamı yok.
gözümde aynıdır.
ben fenerbahçeliyim ve galatasaray'ın eurocup'ı kazanmasına sevindim. benim galatasaraylı arkadaşım ise bizim euroleague'i kazanamamıza üzüldü. özetle hepimiz türküz, şöyle takım ayrımı yapacağımıza birbirimizi destekleyelim.
ben geçen seneki şampiyonlar ligi şampiyonunu bile hatırlamıyorken, hangisi hatırlanır denmiş galatasarayın 16 yıl önce aldığı uefa kupası hala konuşuluyorsa eurocup şampiyonluğu da unutulmaz en azından birileri tarafından unutturulmaz bu ülkeye avrupa kupaları yağmadığı sürece, hani bir ispanya olsak her sene turnuvalar da final oynayan kupa alan falan anlayacağım bu tartışmayı da. başkasının aldığı kupa konuşulmaz bizim ülkemizde, biz bir yerden süt kupası bile alsak yüceltilecektir çünkü avrupada kupa alamıyoruz kendi içimizde birbirimizi yiyoruz. yani birileri unutturmadığı sürece eurocup şampiyonluğu da euroleague ikinciliği de unutturulmaz, ancak birinde elinde kupa olduğu için havan olur, diğer türlü 10 kez final oynadım kupayı alamadım dersen kimse seni hatırlamaz, galatasaray 2000 de o kupayı almasaydı uefa 17 mayıslarda galatasarayın haberini yapıyor olmayacaktı yani. ne yazık ki ikinciler unutulur önce.
sezon bitmeden Yorum yapıp önünü göremeyen bir fenerli daha, şaşırdık mı hayır.
euroleague 2.liği derim. Ama ne olursa olsun, ikisi de büyük başarıdır. bundan dolayı türk basketbolsever olarak gururlanmalıyız.