bugün

mahkeme, polisin görevi başında olduğu ve ifadesinin alınabilmesi sebepleri ile tutuklama talebinin reddine karar vermiştir.
sözün bittiği yer işte tam burası...

Ethem Sarısülük'ü vuran polis serbest bırakıldı. Görüntüler ortadayken, kasıt apaçıkken verilen bu karar sadece iktidarın değil artık bu devletin de meşruiyetinin kaybolduğunu gösterir.

Cumhuriyet yıkılmıştır hepinize geçmiş olsun.

Duran, dinelen adamlarla, üç kuruş fazlasına ırzını bile satacak mahlukatı makaraya almakla geçen günleriniz içinde bunu anlamayacak az bir zaman sonra da dizilerinize, maç geyiklerinize döneceksiniz.

Ama bir süre sonra bu aymazlığın bedelini toplum olarak çok ağır ödeyeceğiz. Artık devlet yok! bu postapokaliptik düzende adaleti veya esenliği bulacağını inananlara Alman Yahudilerini hatırlatmayı bir borç bilirim...
kimse kusura bakmasın; ama orospu çocukluğudur bu. salın amk gelsinler, hepsini salın; elbet sorulur hesabı.
dayısı eniştesi kim bu polisin vekil filan olmasın bu ne torpildir böyle ya.
vahim bir durumdur. hemen twitter'da #KiralıkKatilAhmetŞahbaz hashtagi dolanmaya başladı. tecavüz serbest, cinayet serbest amına koyayım ne gerek var o zaman bu mahkemelere?
şaşırtmamıştır. gök yüzüne bakıp ağlamak istiyor insan. böyle bir ülkede yaşamak hiç de insanca değil!
zaten dokunulmazlıgı vardı nezaman goz altına alındı kı sorsuna cevap verılemeyen durumdur.
13 yaşında ki bir kız çocuğuna 20 küsür abazanın tecavüz etmesi üzerine çocuğu suçlu bulan bir yargıdan ben aksini beklemiyordum.
beklenen bir karardı. ceza alması gerekirken biz de biliyoruz ki serbest bırakılacaktı. tek bir şey söylenir bunu ardından:

(bkz: ben böyle adaletin ta amına koyayım)
meşru müdafaa hallerinde "silahların eşitliği" ilkesi aranır üstünlüğü değil..
şaşırmamak en acı olanı! artık alışkanlık yapmıştır bu tür vakalar ve yargı kararları.
başbakanın dünkü mitinginden bir cümlesini hatırlatmıştır.

--spoiler--

emri kim verdi diyor. beeeen verdiiim beeen.

--spoiler--

katil kim mi ?
(bkz: ahmet şahbaz)
abdullah cömertin bile kemiklerini sızlatmıştır.
ülkemizin her zaman suçluyu serbest bırakma "adaletine" sahip olduğunu biliyoruz, şaşırtmadı ama üzdü.
bingölde 5 kişi küçük çocuğa tecavüz, ankara'nın göbeğinde adamı silahla öldür, lys'ye kendi adına başkasını sok. adamın götünden kan almıyorlar kamil serbest bırakıyorlar amk!
meşru müdafaa imiş sözde. ya biz hukuk fakültesinde meşru müdafaa diye gökten inmiş bir şey öğreniyoruz ya da bu meşru müdafaa değil, çünkü polisin yaptığının meşru müdafaada orantılılık ilkesi gereğince bir davranış biçimi olduğu söylenemez, sınır aşılmıştır ve ceza gerektirmektedir. ceza mahkemesi ne yapıyorsa artık?
bu nasıl hukuk devleti diye isyan ettiren haber. yazıklar olsun!

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23575734.asp
Adam öldüren'in öldürmeye teşebbüs edenden daha az ceza aldığı bir ülkede yaşadığımızdan şaşırtmamıştır .
bu karardan sonra benim için ak parti üye mensubları ve oy veren herkes baş cellat adayıdır. net
ne diyelim hak yerini bulmuş. Sonuçta görev esnasında istemeden olan bir durum. O polis kim bilir ne kadar vicdan azabı çekiyordur.
emri ben verdim bunlar benim polisim diyen bir başbakan varken arkalarında ceza almasını beklemek bizim salaklığımızdır sadece.

türkiye de adalet denen kavramın olmadığının ne kadar biliyorsakta yine de bir umut besliyoruz içimizde.

yazık gerçekten çok yazık.
sosyal toplumda çatışma çıkaracak bir karardır.
Akp nin ve rte nin şu anda en büyük teminatı olan polis teşkilatına mesajıdır.

"beni koruyun. Arkanızdayım. Başınıza bir şey gelmeyecek. "

Bu kararın anlamı budur.

O polis ceza alsaydı emin olun o polis teşkilatı asla böylesine gözü kara bir şekilde, ölümüne korumayacaktı birilerini.
13 yaşında kıza tecavüz edersin, serbest kalırsın.
Bir insanı öldürürsün, serbest kalırsın.
Dolandırıcılıktan yatar, anchor man olur gazeteci olursun.
Oğluna kızına para yedire yedire ülkeyi soya soya milletin ağzına sıçarsın başbakan olursun.
Kurban bağışı adı altında paraları cebe atar Büyükşehir Belediye Başkanı olursun.
Küçük çocuklara tecavüz edersin, imam olursun.

Ama sırf özgürlük falan istersen olmaz, gaz masken, limonun suç delili olur, 9 örgütle yargılanır tutuklu olursun.
Merhaba Türkiye'desiniz!
sabahtan beri gazze ağlıyor diye inleyen ey müslüman vicdan sahipleri! bir anne evladına yapılanları ve bunun karşılığında cezasız kalanları hatırladıkça hergün ölecek bunu vicdanınız nasıl kabul ediyor.. yazıklar olsun..

''adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazım olur''