bugün

yamyam diye tabir edilen insandır.
yapması gerekeni yapandır.
dışkısı bok kokar.
hafızası iyi olan insandır.
kan sever.
bildiğin predator.
kadındır. yediği de başımızın etidir.
o hayvanı kendi kesmediği için içi rahattır. al eline kes şu ineği de yiyelim desen bir çoğu kesemez ama konu damak tadından açıldı mı çenesini de kapamak bilmez. yamuk ağızlı.
benden uzak dursun dediğimdir.

sırf et yiyebilmek için hayvan katlediliyor, ot yiyin ulan.
candır.
Yanımda et yiyen birine, bu belki dün yaşıyodu ama bugün onu yiyosun, diyerek iki saniyede olsa tiksindirebiliyorum. Ben etten tiksindiğim için yiyemiyorum.
Tanım: ölü hayvan yiyen kişi.
Vücudunayeteri kadar Demir almak isteyen insandır. Çünkü en iyi demir kaynağı, sakatatlardan sonra, ettir. Sonra da yumurta ve balık gelir. Ne yazık ki bitkisel besinler demir için asla yeterli gelmemektedir malesef. Hele bir de çay içiyorsanız bitkisel gıdalardan alınan o demirin emilimi iyice azalır.
Protein kaynağı gibi değil de daha çok demir,çinko, B12 vitamini ve diğer B vitaminleri gibi mikromolekül kaynağı olarak benimsenmelidir et. Bu gibi maddelerin bitkisel ürünlerden alınması zordur. (özellikle demirin emilimi çok düşük bitkisel gıdalarda). Proteini ise baklagillerden de kolayca alabiliriz.
hayvanların yaradılış amacını çözmüş insandır. ayrıca vicdanı konusunda ot yiyen insandan da bir farkı yoktur. o yediğin maydanoz da bir canlı farkındaysan. ama canlı var canlı var demi.
Seni kesip yedekler hoşuna gider mi etobur insan? Vahşice, insanlık dışı.

Ama mangal olsa hayır demem tabi. Onun yeri ayrı.
Kavurma olsada yesek siz gidin ot iyin lan agizinizin tadi yok.
(bkz: Morria)
Abi et yenmez mi ya * kavurma için deli oluyorum. Mis gibi de yaparım..
Et sote

Et Mangal

Kavurma (yumurtalı mesela)

Etli bir çok sulu yemek

iskender

Vs. Gibi Birçok yemeği yiyebilmektir. Ama et yemeyen insan bu yemeklerdençok büyük oranda mahrum olur.
Şahsen et yemeyen biriyle evlenmem.

Öyle adam mı olurmuş? Adamı dinlene dinlene döverim valla.

(bkz: Vejetaryan değilim ama protein bende)
Not: Her gün parayı basıp et alan insanlar ya da kahvaltısın daki pastırmalarla büyüyen insanlar değiliz ama saçlı kavurmayı görürsem affetmem.
görsel
çok severim.
et yemeden uyuyamam.

(bkz: abaza was here)
Ot yiyen insanla aynıdır.
Normal insandır.
Yemeyeninin fevkalade mallastiştigi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.