bugün

http://www.kazimusta.com....mekler/kuzu%20cevirme.jpg *
(bkz: döner de mi yemeyahh)
(bkz: et bulamıyorlarsa ciğer yesinler)
yerleşik hayata yeni geçmiş kişi sözüdür.

fotosentez yapan bitkileri yemek de daha büyük caniliktir amk.
inaan eti yeme bence, cani olmazsınnnnn.
görsel
(bkz: Siktir et)
doğru bir önerme ama buna rağmen hepimiz et yiyoruz ve asla vazgeçemiyoruz çünkü tadı güzel.
Her yıl minyonlarca yeşillik sizin yüzünüzden yok oluyor biz bir şey diyor muyuz ?
Komik söylem. Kitap okumak ta canilik o zaman. Hayret birşey. Et yemek canilikmiş. Allah akıl fikir ihsan "et"sin.
et yemek canilikse ot yiyececeğiz. dolayısı ile bitkileri öldüreceğiz demek ki ot yemek de caniliktir. ölek mi la?
Beyin iflas etmiş. Bunlar hep B12 eksikliğinden.
Doğru bir önerme. Dünyadaki en vahşi hayvanlarız. Yetiştirip yetiştirip yiyoruz hem de. Ama ne yazık ki başka şansımız yok. Evrimsel sürecimizde et yiyerek zekamız gelişmiş. Hayvansal protein almadan sağlıklı yaşamamıza imkan yok maalesef.
görsel

caniyiz ikimizde.
Ağaçlar kesiliyor diye laf edenlerin ot yemesi tabi ki ayrı bir felsefe. Et yemeyip ot yiyenlerin de beyin yapıları ve hareket etme biçimleri ayrı bir dünya tabi . Et yenmez mi amk. Vücudun için tüm gerekli protein onda var. Yok neymiş bilmem ne sebzesinde bir kilo etten daha fazla protein varmış . Lan he . Avutun böyle kendinizi .
yamyamliktir.

Et yemek zorunda miyiz?

Gerçekten et yemezsek olur müyüz?

Et yemeyerek hem hayvanlarin katledilmesine sebep olmayız, hem de besicilik diye birsey olmaz. Doğadaki kaynaklar da azalmaz.

Ayrıca vücudumuza gdo lu yemlerle beslenen ve hormonla aşılanan hayvanlarin etleri girmediği taktirde sağlığımıza da zeval gelmez...

Artık uretim endüstriyel olduğu için sağlıksız, zararli et yemekteyiz.

Günlük süt, organik yumurta, yoğurt, peynir gibi hayvansal gıdalar hayvansal proteini almanız noktasında aciklarinizi da fazlasıyla karşılar...

Keza nohut, barbunya, fasulye, mercimek, bezelye ve kuru yemişler yine protein konusunda yeterince zenginlerdir...

insan olmayı seçmek istiyorsanız yol belli..

Yok ben hayvan olarak kalmak istiyorum diyorsanız sorun değil.
Korkarak girdiğim başlık.
görsel