bugün

ikisi de değil kumral kız yani ben by.
esmer koyu tenli olanlar mı oluyor?

bunu bir türlü çözemedim amk.

şimdi bembeyaz tenli insanlar siyah saçlı diye esmer kategorisinde değerlendiriliyor filan.

çok saçma.

bir de kumral var ki o da bambaşka bir karmaşa.

bence sarı olanlar sarışın, beyaz tenli olanlar beyaz, koyu tenli olanlar da esmer olmalı.

neyse;

versusa gelecek olursak esmerin koyu tenli olduğunu varsayarak sarışın alır diyorum.
sarışın alır.
Esmer kızdır.
Birgün o birgün diğeri.
Esmerin tadı dense de farklı olanın kazanacağı yani sarışınların bol olduğu yerde esmerin , esmerin bol olduğu yerde sarışının değerli olacağı gerçektir.
Araplar vs Avrupalılar.

Türkleri karıştırmadan ağız tadıyla versus yaparsak ben avrupalıları seçiyorum, hah tabi türkler dahil olursa bir türk dünyaya bedeldir işte, avrupayı da arapları da asyayı da afrikayı da silerim. Türk kızları candır en azından melez bir çocuk olmaz her haliyle vazgeçilmezler.
Mükemmel ikilidir.
Bu ülkede sarışın daima alacaktır.

Yürüyen bok musun? Saçını ve kaşını sarıya boyat... başardın! tüm bakışlar üzerinde.
...........ırklara bağlı deri renkleri........

Deri rengi Avrupa’da kuzeyden güneye gidildikçe koyulaşır,

isviçrelilerin sarışın, ispanyolların esmer oluşu gibi.

Kuzey Afrika da deri rengi koyulaşmaya devam etmektedir.

Asya da ve kuzeyde sarışınlar bulunur.

Güneye gidildikçe de zencileşir deri rengi.

Bu yüzden Hindistan ve Afrika çok koyu renklere mensuptur.

Bu deri farkların nedeni ise güneş ışınlarının derideki melanin pigmentini(boyasını) artırmasıyla ilgilidir.

Derisinde fazla melanin bulunana siyah ırk ayrıca deri kanserinden de daha az etkilenir.

Çünkü ultraviyole melanin ışınları emerek zararını azaltır.

Kanser riskini en aza indiren bu madde siyah tenli kişilerde D vitamin eksikliğine bağlı kemik rahatsızlıklarına kapılma oranını artırır.

Çünkü D vitaminin oluşması ultraviyole ışınları tutar. Bir başka sonuca daha varılmıştır.

2.Dünya savaşı sırasında esmer Norveçliler, sarışın Norveçlilere göre daha çok dondukları görülmüştür.

Siyah ırklar da gözün rengini veren tabaka(iris) ve ağ tabaka da daha fazla pigment bulunur.

Bunun için bu tür gözler kırmızı rengi göremezler. Avrupalıların gözleri açık renkli olduğundan kırmızı rengi çok iyi görmektedirler.
.......gelelim esmer kimdir ve sarışın kime denir..............

- buğday veya açık kahverengiye dönük ten ve ten rengi ile uyumlu saçlara sahip kişiye esmer denir.

- beyazın türlü tonlarında, ten rengine ve ten rengine yakın sarı saçın türlü tonlarının sahibi olan kişiye sarışın denir.

- cilt rengi güneşi görüp görmemeye bağlı olarak değişkenlik gösterir, kışın beyaz tenli olan sarı saçlı birisi. yazın

esmerleşebilir, bu onun esmer olduğunu göstermez.
.......ırksal özellikler saflığını kaybettiği için, '' sarışınlık ya da esmerlik ''ırk tanımından ziyade artık saç rengini çağrıştıran bir

sıfat olmuştur.

'' tanrı '' görür, bilir ve duyar
Hayırlısı olsun efendim.
Sarışının adı esmerin tadı demişler . Nokta .
Yaşasın sarı!
Kızıl nerde?
Arz-talep dengesi yüzünden bir ülkede hangisi yoksa o değerlidir. Bu yüzden ülkemizde sarışının açık ara alacağı versustur. Ben de oyumu sarışına basıyorum. Tabi doğal sarışınsa.
Esmer kız.
kişiliğe, yüze, boya göre değişir fakat genellersek sarışındır.
ikisi de değil Kumral kız alır.
Esmerliğin bu kadar yüceltilmesi sanırım esmer nüfusun fazlalığından kaynaklı. Açık kumral vs sarışın saç, beyaz ya da hafif buğday ten soğukta kızaran burun ve yanaklar.. ne bileyim esmer esmer esmer diretmesi de biraz şov bence
Yüzü güzel olan alır.
esmer daha iyi, daha geç yaşlanırlar.
ikisi de alır*
sarisin kizlar genelde aptal olur klisesine karsiyim gayet de zekileri denk geldi bana bunun yaninda sarisinin adi esmerin tadi der susarim.
hangisinin yüzü daha güzelse o alır. önemli olan saç rengi değil.
ben de bir sarışın olarak oyumu sarışına veriyorum. cinsiyet fark etmez. gözümüz esmerlere çok alıştı sarışınlar çok daha fazla dikkat çekiyor. doğal sarışınlar parti kursun oy verelim. iktidara gelelim.