bugün

doğma büyüme eskişehirli olmama rağmen bir süre bu şehirden uzakta yaşayıp döndüğümde bünyemde alışılmadık etkiler yaratan ayaz ve don sistemi üzerine kurulmuş soğuktur, dikkat edilmelidir.
annem diyor bir gün durakta beklerken elim yere düştü sandım bakamadım.

o derece soğuk amk memleketi.
Bir laf vardır soğuk erzurumda doğar afyonda pişer afyon soğuğu adamın sümüğünü dondurur zaten dip dibe memleketler doğrudur herhalde.
yazın bile soğuk olabilen şehir. yazın gittim hava 30 derece ama sanki 3! 30 u bile 30 değil bence ki kışın -10 ları düşünemiyorum
o kadar soğuktur ki yine soğuktan ağladığım bir gün. her gün buraya kin kusacağım.
insanın retinası bile üşür mü?!?! Evet üşür!!!
bizim memlekete gelin.yazın çok sıcak,kışın çok soğuk değil. ama yağmur fazla yağar.
geçen hafta geldiğimde son on yıldır hiç bu şehirde ki kadar üşümemiştim. bu gece tekrar geleceğim altıma içlik giysem bi kıza denk gelir de rezil olurmuyum acaba? sorusunu akla getirir.
bir ankara soğuğu değildir!
bir değil, iki içlik giyilmesi gereken soğuk.
adamın götünü donduran soğuktur. iki yıldır tecrübe ediyorum.
Porsuk çayını donduran soğuktur. Açık sözlüdür, adamın yüzüne yüzüne vurur.
Kütahya ve ankara soğuğunu yaşayan biri olarak kısaca özet geçmek gerekirse, çok soğuk laaaan dedirten soğuklardır.
ankara soğuyla kıyaslanamayacak kadar daha serttir ikisini de iyi bilirim hiç boşuna debelenmeyin angara bebeleri.
Askerliğim boyunca çektiğim soğuk. Gerek nöbette gerek kar Kürerken. Lakin doğunun soğuğunu yaşamış biri olarak beterin beteri var diyorum.
benim gibi kalın giyinmekten hoşlanmayan birini bile kat kat giyinmeye mecbur bırakır.
Yemin ederim üniversiteyi kazandığıma pişman oldum. insanın kemiğini üşüten soğuktur.
Yazın dahi sabahları buz gibidir.
Mantığını kavrayamadım bi türlü neden böyle.
sen zaten kış ayında atlet giymeden geziyorsan safi gerizekalısındır.

soğuktur net! bir de ayaz olunca yolda yürüyemezsin.
çok kuru bir soğuk olduğundan tokat gibi çarpar adama. sümüğünüz donar n'olduğunu anlamazsınız.
Askerlik sağ olsun, Erzincan,van,hakkari üçünün de kışını gördüm ama gene de eskişehir bir başka.
Gerçi bunların içinde erzincan'da bir başka idi. Hırıltılı Öksürürmemin müsebbibi.
Eskisehir de kuru ayaz günlere merhaba dedik şu bikaç gündür. Kar havası var lakin kolay kolay yagmaz. bu süreçte keskin bir rüzgar ve ayaz iliklerinize kadar dondurur. Kat kat giyinsen de fayda etmez. Eskisehir in soğuğu başkadır.
termal tayt günleri geri geldi mına koyim. o değil de çok kaşındırıyor yaaa.
Ankara soğuğundan daha kötüdür diyenler artılasın.
=bilecik soğuğu.