bugün

insanın her tarafını buz kestirten soğuktur,uzak durulması gerekendir yaşanmaz bu şehirde okul bitsin bi daha gelirsem 2 olsun.
iliklerine kadar üşüdüğünü hissettiren bir soğuğu vardır.
geceleri kapalı mekanlarda durulursa etki etmeyecek soğuktur. paranızı dilediğinizce harcayabilirsiniz.
ankara soğuğu neyse eskişehir soğuğu da odur.
tacikistan soğuğu neyse eskişehir soğuğu da odur.
SOĞUKTAN DiŞLER SÜREKLi OLARAK iSTEM dışı ÇARPAR.*
20 yıl götümü dondurduktan sonra bana soluğu antalyada aldırtan soğuktur. sırf bu soğuktan kaçmışımdır şimdi 10 yıldır kıçım sıcacık mutlu ve huzurludur.
(bkz: bir konya değil)
soğuk olsa iyi. bu başka bir şey. acayip bişey, fena yapıyor insanı.
sabit bir noktada, hareketsiz bir halde birini beklemeye koyulursanız resmen baş ağrısına sebep olan soğuktur bu. evet.
özlediğimdir.

yemin ediyorum soğuğunu bile özledim eskişehir'in.
bekleme yapma dedirten soğuktur hatta soğuk değil o başka bişey.
ne ankara ne konya ne ısparta ne erzurum. çok farklıdır buranın soğuğu. bütün bu saydığım şehirlerde kış ayını geçirmişliğim var ama buradaki kuru ayazın, porsuğun getirdiği rüzgarla birleşmesiyle oluşan soğuğunu daha hiçbir yerde görmedim. yüzünüz çatlar, dudaklarınız elleriniz falan tahriş olur. öyle de gariptir. kış ayı yakışmaz eskişehire. hoş, yaz ayı da hiç yakışmaz ama neyse.
ankara'nın soğuğuyla çok benzetilse de bambaşkadır. neden mi? çünkü nerede olursanız olun, nereyi siper edinirseniz edinin herhangi bir yönden gelen rüzgara maruz kalırsınız. valla abartmıyorum. inanmayan gelsin osmangazi üniversitesi eğitim fakültesinin kantininden çıkılan avlu gibi yere, 4 tarafı kapalı bir yer ama feci esintili oluyor. bu her yönden gelen rüzgar da kışın mahvediyor adamı.
şarapla ısınan soğuktur.
--spoiler--
bak abicim her memleketin soğuğu en pis soğuktur. bunu meteoroloji de açıklayamıyor. yani rakıma karasallığa neme falan bağlı da değil. başka bişiy bu.
--spoiler--
geceleri ayrı hissedilendir.
barlarda hissedilmeyendir.
şuan hissedilmeyendir. kombi sağ olsun.
sivrihisarda maksimumu bulur.
"G*t dondurmak" tan ziyade yüzünüzün belasını atlayabilir.
kendi memleketine küfür ettirir.
iliklere kadar kendini hissettiren soğuktur.
ankara'dan selamlar.
Hayatımda gördüğüm 60 küsür memleket içinde üçüncü soğuktur.

sırasıyla,

1- sivas soğuğu

2- ankara soğuğu

3- eskişehir soğuğu

4- kütahya soğuğu

avustralyadan alınıp kutuplara sürgün edilen koala gibi oluyorum lan. Yaşayamıyorum, uyum sağlayamıyorum doğa şartlarına. Ne giysen para etmiyor bir yerini üşütüyor meret.. kışı severim aslında ama bunların soğuğu değişik morarıyorsun resmen. Bir dahada davos'a gelmem.